AirTies RT103 Modem Yardım !

Bu konuyu okuyanlar

qKTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
Modemime internet arayüzünden ulaşamıyorum. 192.168.2.1 ip adresinden giremiyorum daha doğrusu baya bir dolma süresi oluyo bazende sürekli doluyor ama bağlanmıyor. Ve internet sayfalarını açma hızında büyük oranda düşme oldu. Bunun sebebi ne olabilir.

:: Kolay kurulum cd side kurlu pc ye. ordan da ayarlara giricem ama ordan da ulaşamıyorum. ayarları okuyor ve sonunda ağınızda herhangi bir ağ bulunamadı diyor. bağlantılarının doğru olp olmadıgını kontrol edin diyo ama bağlı ve internete bağlanıyorum.
:: Modeme reset atıp yeniden kurdum düzelmedi.

adabay

Asistan
Reaksiyon puanı
19
adsl modeme kadar normal geliyormu yani dsl led lambası statik mi yanıyor ?

titanyum

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
airties bazen böylr yapıyor bende de geç bağlanıyor veya hiç bağlanmıyor

qKTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
adsl modeme kadar normal geliyormu yani dsl led lambası statik mi yanıyor ?

tabiki.. dedim ya şuan netteyim işte bir sorun yok. ancak modem ara yüzüne giremiyorum ve google chrome ne de ie den. modemin kendi driverinden bile giremiyorum. ağ bulunamadı diyo takılı oldugundan emin olun diyor. anlamadım gitti.

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Benim eski öğrenci evinde Pikatel Airmax vardı. Aynı şikayetler bizde de vardı fakat bizde modeme bağlanamama sorunu vardı nete hiç bir şekilde girmiyordu. Garantiye verdiğimizde yandığını söylüyorlardı. 3 defa oldu bu 3 ünde de değişim oldu. Acaba diyorum yıldırım falan mı oldu?

adabay

Asistan
Reaksiyon puanı
19
tabiki.. dedim ya şuan netteyim işte bir sorun yok. ancak modem ara yüzüne giremiyorum ve google chrome ne de ie den. modemin kendi driverinden bile giremiyorum. ağ bulunamadı diyo takılı oldugundan emin olun diyor. anlamadım gitti.

modemi usb girişinden mi bağlıyorsun yoksa klasik kısa ağ kablosuylamı ?

qKTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
Benim eski öğrenci evinde Pikatel Airmax vardı. Aynı şikayetler bizde de vardı fakat bizde modeme bağlanamama sorunu vardı nete hiç bir şekilde girmiyordu. Garantiye verdiğimizde yandığını söylüyorlardı. 3 defa oldu bu 3 ünde de değişim oldu. Acaba diyorum yıldırım falan mı oldu?

yıldırım derken esprimi yaptın anlamadım ama onunla ilgili bişi olmadı :d sadece netim hızını kaybetti yavaş açılıyor sayfalar ve modem ayarlarını ne arayüzden nede kendi kurulum sayfasından yapabiliyorum. kısacası modeme giremiyorum ama netim var.

---------- saat 23:41 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:40 eklenmişti ----------

modemi usb girişinden mi bağlıyorsun yoksa klasik kısa ağ kablosuylamı ?

ethetnet yoluyla bağlanıyorum. ama arada hub var. yani dağıtıcı. iki pc kullanıyor neti.

adabay

Asistan
Reaksiyon puanı
19
sorunun burdan kaynaklanıyor. ağda birincil kullanıcı değilsin şuan. diğer kablo çıkartıldığında sorun çözülecektir.
birde tavsiyem şu yolla ara yüze ulaşmayı denermisin

Başlat > Çalıştır > telnet 192.168.2.1

qKTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
sorunun burdan kaynaklanıyor. ağda birincil kullanıcı değilsin şuan. diğer kablo çıkartıldığında sorun çözülecektir.
birde tavsiyem şu yolla ara yüze ulaşmayı denermisin

Başlat > Çalıştır > telnet 192.168.2.1

birincil kullanıcı olmak için ne yapmam gerek peki ?

adabay

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Hub un 1 nolu çıkışına senin ağ kablon bağlanmalı

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
yıldırım derken esprimi yaptın anlamadım ama onunla ilgili bişi olmadı :d sadece netim hızını kaybetti yavaş açılıyor sayfalar ve modem ayarlarını ne arayüzden nede kendi kurulum sayfasından yapabiliyorum. kısacası modeme giremiyorum ama netim var.

---------- saat 23:41 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:40 eklenmişti ----------

ethetnet yoluyla bağlanıyorum. ama arada hub var. yani dağıtıcı. iki pc kullanıyor neti.
Yok şaka değil :D Bizim evde 4 kişi idik. Yıldırım düşünce iddaya girerdik yandı mı yanmadı mı diye :D Genelde %75 yanardı :D 3-4 defa değişim yaptılar garantiden.