Turkcell, Videolu Spam'in Önünü Açtı

Cep telefonunuzda videolu kampanya mesajlarının gelmesini ister misiniz?

• Hayır, istemiyorum.

Kullanılan: 33 89.2%
  • Evet, isterim.

Kullanılan: 4 10.8%

• Kullanılan toplam oy
    37

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Özellikle de bankalar tarafından gönderilen reklam mesajları kullanıcıların canını sıkarken, şimdi de Turkcell 3G Videocom üzerinden videolu reklamların önü açıldı. İşte detaylar.

Turkcell'in, Turkcell Global Bilgi işbirliğiyle hayata geçirdiği ve Türkiye'de bir ilk olan Turkcell 3G Videocom uygulaması, çağrı merkezi hizmetlerinde yeni bir dönem başlatıyor.

Önceden hazırlanan video mesajın, müşterilerin 3G görüntülü konuşmayı destekleyen cep telefonlarına, otomatik olarak aktarılmasını sağlayan Turkcell 3G Videocom, firmalara teknoloji destekli sıra dışı bir iletişim mecrası sunuyor.

İlk Müşteri Garanti Bankası

Turkcell 3G Videocom'un ilk kullanıcısı Garanti Bankası, artık Turkcell 3G abonesi olan müşterilerine çeşitli haber, fayda ve fırsat duyurularını video ile gönderecek.

Görüntülü mesajı izleyen müşteriler, "Çağrı Merkezini Ara", "İnternet Sayfasına Git" gibi farklı uygulamaları kolaylıkla seçebilecek.

Kullanıcıları Rahatsız Eder mi?

Turkcell'in izinli veritabanını kullanan Garanti Bankası, dilerse kendi izinli müşterilerine de aynı duyuruları gönderebilecek.

Bu zamana kadar reklam ve kampanyaları SMS şeklinde olur olmaz zamanlarda alan kullanıcılar, şimdi de videolu istenmeyen mesajlarla (SPAM) karşı karşıya.

Cevaplanması gereken bir diğer soru da reklam videolarının cep telefonlarından izlenmesi durumunda veri ücretinin kime yansıtılacağı.

:: Ankete katılın: Cep telefonunuzda videolu kampanya mesajlarının gelmesini ister misiniz?

Yazan: Hakkı Alkan

SDN - http://shiftdelete.net

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Kesinlikle istemem. hayatımızın her yerine reklam soktular yeter artık. İmkanları olsa gördüğümüz rüyalar arasına bile reklam sokacaklar....

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
İstemem reklam filan.Zaten Turkcell yeterince reklam gönderiyor.Bide bu videolarla hiç uğraşamam :cursing:

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Bana uzak Allah a yakın olsunlar...

Telefonumu da rahat bıraksınlar ..Zaten Turkcell dakika başı dandik dandik bi şeyler yollayıp duruyor..

Her seferinde, tam benim kızdan mesaj geldi diye sevinirken, uyuz gibi Turkcell mesajı gelmez mi.. :p
HAyallerimi yıkıyorsun Turkcell...

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Reklam olsun ama nalıncı keseri gibi hep kendine yontmasın Turkcell.

Bu gelirleri küçük meblağlar ile de olsa kullanıcılarla paylaşsın. Mesela aylık X reklam görüntüleyene Y kadar kontör bedava desin. Ya da şu kadar MB internet kullanımı desin.

O zaman piyasa nasıl sıradışı bir hâl alyor görün. Anlatması bile heyecanlı yahu :)

ugurhanuslu

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Reklam olsun ama nalıncı keseri gibi hep kendine yontmasın Turkcell.

Bu gelirleri küçük meblağlar ile de olsa kullanıcılarla paylaşsın. Mesela aylık X reklam görüntüleyene Y kadar kontör bedava desin. Ya da şu kadar MB internet kullanımı desin.

O zaman piyasa nasıl sıradışı bir hâl alyor görün. Anlatması bile heyecanlı yahu :)
nerde o günleeeeeerr :hammer:

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Onun ücreti yine her türlü kullanıcıdan alınacak ne biçim iş bu ?

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
İstemem kardeşim ya biri yürüsün gitsin turkcell yirim onun reklamınıda onuda kızdırmasın beni

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Bedava dakika verecekse neden olmasın :D

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Hayır istemiyorum..:)

EzberimSin

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Kesinlikle istemiyorum. bu harekete yeltenmesinler bile. yoksa gönderen firma hakkında davacı olurum.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Bir bu eksikti sabahtan aksamakada hem mail hem sms yeteri kadar taciz ediyorlar zatenn

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Adam gibi kampanyaların reklamını yapsınlar, ota b.ka reklam olmaz :)

Hedgehog!

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Sinir oluyor bu reklam mesajlarına :cursing: :cursing: :cursing:

Sürekli olarak mesajlar geliyor, tanıdık birisi sanıp bakıyorsun ama lanet olasıca reklam mesajından başka bişey çıkmıyor :angry: :angry: :angry:

Geçenlerde televizyonda haberler de duydum, tam olarak dinlemedim ama anladığım kadarı ile bu mesajlar yasal olarak kaldırılacakmış.

Buna rağmen gönderilmesi halinde suç sayılacakmış.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Ben Turkcell in reklamınıda kendini istemediğim için turkcell den ayrıldım oh be

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Ben de istemiyorum.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Kulaklarını bukadar çınlatırken hala neden gönderiyorlar!

DogukanDogu

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
"Cevaplanması gereken bir diğer soru da reklam videolarının cep telefonlarından izlenmesi durumunda veri ücretinin kime yansıtılacağı."
acaba kime yansıtılacak? :D tabi ki müşteriye, böylece çifte kazanç dönemi başlıyor.Zaten kazık olan mobil interneti zoraki kullandırıyorlar.Bu da tacizin videolusu. :D

byyasin

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Nefret ediyorum zorla gözümüze sokulan rek-lamlardan :S

re-k-lam kelimesinde bi rek-lam çıkıyor o yüzden araya tire koydum bu nedir böyle ya :S zorla olmazki