Windows 7 - MacOS Snow Leopard Teması

Bu konuyu okuyanlar

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Windows 7 için Mac OS X Snow Leopard Teması

Not: Teknik Destek tarafımca verilmemektedir. Temayı tam anlamıyla uygulayabilmek için explorer.exe gibi bazı sistem dosyalarını değiştirmeniz gerekmektedir. Daha önceden tema yükleme hakkında bir deneyiminiz yok ise bu yamayı yüklemeniz önerilmez. İllaha deneyecem yahu diyor iseniz sistem geri yükleme noktası oluşturmanız önerilir.

Not2: Eğer Internet Explorer kullanan biriyseniz Internet Explorer görünümünde bazı hatalara yol açtığından dolayı bu temayı kullanmanız önerilmez.

Resmi web sayfası : Deviantart > Sagorpirbd
Download (12.2 mb) Windows 7 x86 ve x64 Snow Leopard direk link:
http://dl.dropbox.com/u/564212/windows7snowleopard.rar

2mphnhl.png

Snow_Leopard_for_Windows_7_by_sagorpirbd.png

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Çok güzel bir tema ancak bu forumda anlatılanlarla explorer.exe yi değiştirdim.Bütün söylenenleri yaptım.Sistem çöktü.Daha değişik bir anlatım varsa rica edeyim.Gerçekten bu temayı yüklemek isterim.

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Sisteminiz Windows 7 32 bit değil ise 4. adımı atlayınız.
Öncelikle sisteminizin bir yediğini alın..

1- İndirdiğiniz dosyadaki Take Ownership.rar'ı açıp installtakeownership.reg dosyasını 2 kez tıklayıp evet deyin.
Daha sonra C:/Windows klasörüne sağ tıklayıp "Take Ownership" deyip işlemin bitmesini bekleyin..
2- Themes klasörüneki dosyaları C:/Windows/Resources/Themes içine atıp Kar Leoparı temasını uygulayın.
3- İndirdiğiniz rar dosyasındaki Explorer.exe'yi C:/Windows klasörünüzdeki ile değiştirin.
4- Daha sonra OobeFldr.dll, shell32.dll, ve ExplorerFrame.dll dosyalarını C:/Windows/System32'ye atıp evet deyiniz..
5- Sisteminizi yeniden başlatınız..

Şimdiki adımlar Pencerelerdeki buttonları otomatik olarak sol tarafa almak içindir eğer istemiyorsanız bu adımları atlayabilirsiniz.

1- öncelikle leftsider.exe'yi silmeyeceğiniz bir yere atın (C: veya Belgelerim)
2- StartupCPL.exe 'yi 2 kez tıklayıp install deyiniz.
3- Denetim Masasından Startup yazılımına girin.
4- HKCU/Run sekmesine gelip beyaz yere sağ tıklayıp NEW deyin.
5- 1. Adımda sakladığınız leftsider.exe'yi belirtip yazılımı kapatınız.

Ben bunları yaptım ve bir sorun olmadı.. (1. Resim)

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Sevgili Cloakengaged kardeşim.Dediklerini aynen uyguladım,ancak olmuyor.64 bit bir sisteme sahibim ve explorer.exe silinmiyor.Her ikisini birden kopyalayınca da olmuyor.Siz nasıl explorer.exe yi siliyorsunuz.Windows müsade etmiyor.Temada ise simsiyah bir ekran geliyor ve başlat çubuğu giri oluyor.Velhasıl daha önce denediğim gibi bir sorunla karşılaşıyorum.O üç tane dll dosyası da aynı şekilde.Velhasıl windows 7 de bu yöntem tutmuyor.Senin haricinde ben yaptım oldu diyen varsa ve nasıl yaptığını buraya ekran resmi koyarak anlatırsa iyi olur.Emeğin için teşekkürler.Hoşçakal.

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
1- İndirdiğiniz dosyadaki Take Ownership.rar'ı açıp installtakeownership.reg dosyasını 2 kez tıklayıp evet deyin.
Daha sonra C:/Windows klasörüne sağ tıklayıp "Take Ownership" deyip işlemin bitmesini bekleyin..

bu işlemi yapınca size yönetici /silme/isim değiştirme/ gibi haklarını verecekdir.

Siyah tema ekranı için ise :
uxtheme patchini kurun..
http://dl.dropbox.com/u/564212/NiwradSoft UxTheme Patcher 1.4.exe
(x64 ile uyumlu mu bilmiyorum kendi bildiğiniz uxtheme patchi varsa onu kurun)

managame

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadasslar ben yukarıdaki linke giremiyorum.....kaldığım yurtta --checkpoint-- diye şey var ...modem gibi .......ve çoğu siteye girmiyor ....yardım edebilecek varmı

gvn

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
ne gerek var anlamadım

link calışıyor yurt tarafından bazı siteler sınırlandırılmış olabilir tam olarak anlamıyorum bu işlerden

cenkrenda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gayet güzel uyguladım hiç bi sorun yok fakat masaüstü simgelerini sizin yüklemiş olduğunuz resimdeki gibi yan yana nasıl getirecem bulamadım ???

pearlharbor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
deniyorum bakalım uzun zamandır istediğim birseydi insallah olur :):):)

VurguN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu tema eskidi. Yeni görenlere Custopack'ı öneririm. Temaları 2 tuşla yükleyebiliyorsunuz.

Bu custopack indirme adresi :

http://www.custopack.com/

B
u da windows7 için MacOSX Lion teması : (sadece custopackden kurulur)

http://www.custopack.com/custopack/mac-osx-lion-inspirat-dlb

snow leopart temasının exe'li kurulumu yokmu kardeşim yeni olması önemli değil üstteki daha hoş.

"Take Ownership" yapsakta windowstaki explorer.exeyi değiştiremiyoruz olmuyo.

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
snow leopart temasının exe'li kurulumu yokmu kardeşim yeni olması önemli değil üstteki daha hoş.

"Take Ownership" yapsakta windowstaki explorer.exeyi değiştiremiyoruz olmuyo.

doğru düzgün take owership yaptıktan sonra ismini değistirin sonra yeni exe'yi atıp eskiyi silin

ucakanil32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 64-Bit olanlar sakın indirmeyin!!! Ben tüm sistem dosyalarını değiştirdim ve explorer.exe error verip durdu hem de windows gezgini filan görev yöneticisi bile açılmadı... daha neler neler oldu. Allahtan komut istemiyle güvenli mod deyip komut isteminden (eski dosyaları saklamıştım) eski dosyalarla değiştirdim.
Hiç denemeyin-aldanmayın!!!
:angry: