Anakart chipseti ile Ekran kartının chipsetinin çakışma durumu

Bu konuyu okuyanlar

onursevim

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Bir müşterimiz reset atma sorunu ile bize geldi. Tekrardan sistem attık makineye . Windows 7 ultimate kurduk. Ekran kartı driverını yükleyene kadar herşey normal sistem stabil çalışıyordu. Ekran kartı driverını yükleyince makine bir süre sonra mavi ekran verdi ve düzenli aralıklarla restart atmaya başladı. Ekran kartını çıkardım onboard ekran kartından makineyi bir süre test ettim problemsiz çalıştı. İşletim sistemini değiştirip xp'yle denedim. Anakart chipsetine kadar herşeyini yükledim. Ekran kartı driverıda dahil . Chipset driverını yüklediğim anda yine aynı şekilde oldu.

Chipsetlerin çakışması olarak sorunu çözdük. Sorunumuza yazılımsal olarak donanım değiştirmeden bi çözüm varmıdır ?

MSI -G31TM-P21 marka anakart
http://www.msi.com/index.php?func=proddesc&maincat_no=1&cat2_no=&cat3_no=&prod_no=1833
4350 ati ekran kartı

Casper i intel chipsetli anakartda ati ekran kartı koymasından dolayı canı gönülden tebrik ediyorum.

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Ben yazılımsal olarak donanım değiştirmeden bu işin çözüm bulacağını düşünemiyorum bile böyle bişey olamaz,ama ozaman yapacak tek bişey var oda anakartın chipset haricindeki sürücülerini kuracaksın.
Casper böyle işte olmayacak işlerle uğraşıyor,sözde birde teste tabi tutuyorlar nasıl bi test ise bu anlamış değilim.

onursevim

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Yazılımsal olarak birşey yapamadık. Garantisi varmıştı ekran kartını garantiye göndermesini söyledik.

Mesaj için teşekkürler

en1gma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Garantiye yolladıgın yerde adam ona bakıcak acıyo mu acıyor , kendi pc'sinde kurucak mavi ekran filan vermeyincede aynı ekran kartını geri yollıyacak.Aynı buna benzer bir sorun bendede var.

onursevim

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
O benim sorunum değil artık. Müşteri alırken bize sormadı. Gitmiş almış teknosadan servisine yollamışlar sistem atmışlar geri gelmiş ürün. Sonra bize getirdi yapın diye.