Açma kapama led bağlantıları

komoL

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Merhaba arkadaşlar Anakart modelim (Ecs-p4-m800 pro-m v1.oa) açma kapama power vb ledleri takamadım nedeni anakart şemam da ledlerin nereye takılacağını gösteren bir yazı vs şeyler yok örnek resim

52985311241609587.jpg

nasıl ledleri yerlerine takabilirim şimdiden teşekkür ederim.

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Çok net çıkmamış ama görebildiğim kadarıyla işaretlediğin yerin altında yazıyor ama neyse,aşagıda yaptığım gibi olacak.

hddled . . powled+
hddled . . powled-
reset . . powsw
reset . . powsw
.

komoL

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Çok net çıkmamış ama görebildiğim kadarıyla işaretlediğin yerin altında yazıyor ama neyse,aşagıda yaptığım gibi olacak.

hddled . . powled+
hddled . . powled-
reset . . powsw
reset . . powsw
.

çok şükür yardım geldi..

sağol yardım için yalnız ledlerin takılacağı soket yerinde hdd şuraya power buraya takılacak gibi yazılar yok rakamlar var soket yerinde

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Doğrudur zaten çok net değildi,önemli olan sorunun düzelmesi.

32.sefo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
adszpn.jpg

reset düğmesi ve power onemli degil ama ledlerin artısına eksisine dikkat et. Power ledin yesil(artı) kısmı en üst en sola gelmesi lazım, hdd led kablosu ise genellikle kırmızı- kırmızı beyaz olur; kırmızısı *alt en sol* olması lazm

komoL

Asistan
Reaksiyon puanı
6
@captaingreen

@32.sefo teşekkür ederim şimdi oldu :)

Arkadaşlar açılışta şöyle bir hata alıyorum;

CMOS checksum bod
CMOS date/time not set
Press F1 to Run SETUP

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Dostum Kasanın gücünü kes,power tuşuna 10sn kadar basılı tut elektrik boşalsın,BİOS pilini çıkar ve 3dk kadar bekle sonra yerine tak ve biosa gir saati boot sılamasını yap yani HDD,DVD ROM saati ayarladıktan sonra floppy'i disable yap son olarak F10 kaydet ve çık.

komoL

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Dostum Kasanın gücünü kes,power tuşuna 10sn kadar basılı tut elektrik boşalsın,BİOS pilini çıkar ve 3dk kadar bekle sonra yerine tak ve biosa gir saati boot sılamasını yap yani HDD,DVD ROM saati ayarladıktan sonra floppy'i disable yap son olarak F10 kaydet ve çık.

Teşekkür ederim şuan yaptım sorun kalmadı:)

53cagri53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adszpn.jpg

reset düğmesi ve power onemli degil ama ledlerin artısına eksisine dikkat et. Power ledin yesil(artı) kısmı en üst en sola gelmesi lazım, hdd led kablosu ise genellikle kırmızı- kırmızı beyaz olur; kırmızısı *alt en sol* olması lazm

çok teşekkür ederim gerçekten :)

erdemmis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sırf bunu yazmak için üye oldum :) yardım eden bütün arkadaşlardan Allah razı olsun gerçekten çok teşekkür ederim :) :)