Windows 7'yi yedeklemek

Bu konuyu okuyanlar

Norrick

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Geçenlerde Acer marka bi laptop aldım fakat yanında cd vermediler. Yedekleme cd'si oluşturabileceğimi gerektiğinde ordan kurulum yapabiliceğimi söylediler fakat ben Her sürücümü ayrı ayrı ve Windows 7'yide ayrı bir cd'ye çekmek istiyorum. Yani istediğimde Windows 7'yi istediğim makineye kurabiliyim donanımlarıda öyle.

Bunun için hangi programı kullanmam lazım veya başka yolu varmı yardımcı olursanız sevinirim.

---------- saat 14:44 eklendi ---------- önceki mesaj saat 13:45 eklenmişti ----------

Bilen gören duyan yok mu ?

Busss

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Yedekleme derken imajını al dediler herhalde.

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Windows 7'nin içinde yedekleme bölümü zaten mevcut ama imaj alacaksan acronis true image yada norton ghost ile imajını alabilirsin...

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Windows 7'nin içinde yedekleme bölümü zaten mevcut ama imaj alacaksan acronis true image yada norton ghost ile imajını alabilirsin...
miroglu haklı win 7 sistemi Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Yedekleme ve Geri Yükleme buradan yedekleye bilirsin yada programlarla sistemin backup unu alabilirsin ben kaspersky ile çok kolay bi şekilde aldım mesela..

ihty

Asistan
Reaksiyon puanı
11
miroglu haklı win 7 sistemi Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Yedekleme ve Geri Yükleme buradan yedekleye bilirsin yada programlarla sistemin backup unu alabilirsin ben kaspersky ile çok kolay bi şekilde aldım mesela..
eger ultimate veya professionel kullanıyorsan sistem yedegini alabilirsin.ama kasperskiyle nasıl yedek aldın ben anlamadım?:mellow:

Fox River

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Windows 7 Professional için yanlış hatırlamıyorsam kendi içinde imaj almayı mümkün kılan bir bölüm var fakat; dediğim gibi ben hatırlamıyorum... arttır istersen hatta shiftdelete forumlarından birtanesindeydi...

Norrick

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tam anlatamadım demek istediğimi :) İmage almak istemiyorum. Kurulu Windows 7'mi sanki gitmiş windows 7 cd'si almış gibi bir cd'ye çekmek istiyorum. Yani kurduğum zaman ne bir driver ne bir program olmasın sadece boş kullanıma hazır windows'um beni beklesin :) Bilmem bu sefer anlatabildim mi

Norrick

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İşte sorun söz konusu işletim sistemi olduğu zaman torrent veya benzeri sitelere güvenemiyorum. Acaba Microsoft'un kendi sitesinde deneme sürümleri varmıdır ve yüklemeye kalksam benim lisansım ile sorun çıkar mı?

Vendetta_

Müdavim
Reaksiyon puanı
75
İşte sorun söz konusu işletim sistemi olduğu zaman torrent veya benzeri sitelere güvenemiyorum. Acaba Microsoft'un kendi sitesinde deneme sürümleri varmıdır ve yüklemeye kalksam benim lisansım ile sorun çıkar mı?
tam olarak anlıyamadım?
tam nesıne guvenmıyosun? yarı yolda bırakır falan dıyemı yoksa vıruslu cıkar dıye mı?
h33t en iyi ripperların bulundugu bı sıte olarak dıye bılıyorum hatta bende 32 bıtı ındırdım yakında kurmayı dusunuyorum ama soyle yapabılırsın elınde eskılerden kalma hdd varsa bılgısayara onu baglarsın cd ye cektıgın wındows 7 yı eskısıne yuklersın denersın test edersın bı sorun cıkarmazsa yenısıne format atarsın

Shadow`

Asistan
Reaksiyon puanı
2
eski konuyu hortlatmış gibi oluyorum ama bende de aynı problem var. laptopum 1 aylık. alırken 3 dvd'ye yedekle dediler. Eve geldim 5 Dvd oldu [:eek:] şehire de pek gitmediğim için dvdleri 1 ay sonra alabildim :D Şimdi de kuramıyorum. Yapmak istediğim şey
Tam anlatamadım demek istediğimi :) İmage almak istemiyorum. Kurulu Windows 7'mi sanki gitmiş windows 7 cd'si almış gibi bir cd'ye çekmek istiyorum. Yani kurduğum zaman ne bir driver ne bir program olmasın sadece boş kullanıma hazır windows'um beni beklesin :) Bilmem bu sefer anlatabildim mi
burdaki gibi. Yani bir nevi format cdsi olacak. Zaten alırken de "bunu ayarlarsan 10 dkda win7yi kurarsın" demişlerdi. Şimdi ayarlayamıyorum.
Not: Bunun için ekstra program kurmaya gerek var mı