SDN'de Dükkan Uygulaması

SDN'de ikinci el dükkan açılsın mı?

• Evet

Kullanılan: 33 56.9%
  • Hayır

Kullanılan: 22 37.9%
  • Fikrim yok.

Kullanılan: 3 5.2%

• Kullanılan toplam oy
    58
  • Anket kapatılmış .

ANNE

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
75
Türkiye'nin popüler teknoloji sitelerinde ikinci el dükkan uygulaması var.

Bu uygulama sdn'de yapılamaz mı?

htts2u.jpg

Ayrı bir forum kategorisi olarak açılmasını kastetmiyorum, düşündüğüm şey donanimhaber.com ve pclabs.com.tr 'deki gibi ayrı sub domain, ayrı bir platform olmasıdır.

Bu uygulama sdn'de açılmalı mı?

Not: ( Ankete katılabilirsiniz. )

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
İkinci el ürünler için çok güzel siteler var zaten, gerek var mı? Yalnız bir bölüm olsa oraya eklediğimiz ürünleri burada duyursak güzel olur.

ANNE

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
75
İkinci el ürünler için çok güzel siteler var zaten, gerek var mı? Yalnız bir bölüm olsa oraya eklediğimiz ürünleri burada duyursak güzel olur.

Bu konuda profesyonel çalışan siteler vardır. Ama ücretlidirler.

Her ne kadar bazıları kısmi olarak ücretsiz ilan verilmesine izin veriyorlarsa da, sonuçta bir sınırlama vardır.

SDN'nin bir kitlesi var. Bu kişiler kendi aralarında bazı şeyleri sınırsız bir şekilde paylaşıp satmaları güzel olur düşüncesindeyim.

SDN'de bu uygulama olmazda olmazlardan değildir. O kadar önem arz etmeyebilir. Ancak olursada çok güzel olur.

Neden olmasın? :cool:

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Bence gerek yok. Forumda kirlilik olur diye düşünüyorum.

GizemliAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bence kesinlikle olmalı, çünkü 700 liraya aldığım 22 inç samsung lcd ekranı 24 inç aldıgımdan dolayı, cok ucuz fiyata bilgisayarcı dükkanına sattım. 210 lira. Burada olsaydı tahminen en az 300 liraya giderdi.

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Neden olmasın :) olabilir tabiiki destekliyorum

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
İkinci el için uygun platformlar var zaten gerek yok .

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
.gerekli diyenler çoğunlukta gereksiz diyenlerin yorumlarını okudum:)

Açıkçası u siteden iki arkadaşla alışverişte bulundum.Elimizdeki ürünleri satmak için konu açsak güvendiğimiz kişiler talip olsa ürüne satış gerçekleşebilir.

Açılan konuda ise öm yoluyla görüşülmesi istenilir.

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
.gerekli diyenler çoğunlukta gereksiz diyenlerin yorumlarını okudum:)

Açıkçası u siteden iki arkadaşla alışverişte bulundum.Elimizdeki ürünleri satmak için konu açsak güvendiğimiz kişiler talip olsa ürüne satış gerçekleşebilir.

Açılan konuda ise öm yoluyla görüşülmesi istenilir.

Gayet mantıklı gibi görünüyor dediklerin üstad

Ama şu açıdan bakmak lazım her forum üyesinede güvenemessin. Ben senden monitör aldım gözümü kırpmadn parayı yolladım . Az çok vakit geçirdik forumda güvenilcek nadir insanlardan birisisin diye düşündüğüm için gönderdim. Üründe beklediğim gibi geldi.

Ama yeni üye olanda satış yapacak eski üyelerde satış yapacak.Satış yapıldığı zaman Gittigidiyor gibi bi sistemi olması lazım yoksa illa kötü niyetli insanlar çıkacaktır. Ozamanda sitenin adı kötüye çıkacak .

Eğer öyle bi sistem isteniliyorsa buna bazı yatırımlar yapılması gerekir. Çalışan lazım. Bunlarda bedavaya olmayacağına göre ücretsiz olmasının mümkünatı yok.

O yüzden gerek yok diyorum

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Yorumun mantık kokuyor onur:)

Gereksiz diyorum

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Güven sorunu olanlar zaten sanal ortamdan alışveriş yapmıyorlar onursevim.

Ayrıca bir ürün satılacaksa sahibinden.com üzerinden GET sistemi ile güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Bence güzel bir uygulama olur. zira elimde satılacak çok ürün var :D

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Güven sorunu olanlar zaten sanal ortamdan alışveriş yapmıyorlar onursevim.

Ayrıca bir ürün satılacaksa sahibinden.com üzerinden GET sistemi ile güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Bence güzel bir uygulama olur. zira elimde satılacak çok ürün var :D

Kendin diyorsun GET sistemi var diye .

Sahibinden.com da

Get sistemi olmadan kaç tane alışveriş yaptın?

GGde alışveriş yaptın mı ?
Yada gg deki sistem olmasa alış veriş yaparmıydın ?

Sonuçta güveni olmayanlarıda çekmek lazım. Onun için o sistem var.

Bende sistem olmadan güven olmaz diyorum.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Haklısın Onur.Sözüm meclisten dışarı her yer üçkağıtçı kaynıyor.Bu işi yapabildiğimiz siteler varken bu işin forumdan uzak kalması gerek.Ama konuyu açan arkadaşın öneriside bu işi başka bir portalda görmek.Bununda kararını yöneticiler verir.Varsa akıllarında böyle bir iş ki hiç sanmıyorum uygulamaya koyarlar.

ANNE

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
75
Arkadaşlar,

Şu şekilde yapılabilir mi?

Biliyorsunuz ki, profesyonel çalışan ikinci el online satıcıların sitelerinde ilânı detaylandırıp ve çok resimli yayınlamak ücretlidir.

O zaman hiçbir kotaya takılmadan ilânımızı SDN'de duyuralım, isteyen kişiler tanımadığı insanlara ürününü satmak için sahibinden.com vs. üzerinden satışını güvenli bir şekilde gerçekleştirsin.

Ne dersiniz? :)

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Diğer arkadaşlar gibi bende arada güveni sağlayacak bir sistem olmadıkça böyle bir şeyin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Çünkü her türlü suistimale açık olur. Buda sitenin ismini lekeler.

İlla böyle bir şey düşünülüyorsada Gittigidiyor yada Sahibinden gibi sitelere verilen ilanların linkleri verilebilir. Bunun için alt domain yerine forumda bir kategori yeterli olur.

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Arkadaşlar,

Şu şekilde yapılabilir mi?

Biliyorsunuz ki, profesyonel çalışan ikinci el online satıcıların sitelerinde ilânı detaylandırıp ve çok resimli yayınlamak ücretlidir.

O zaman hiçbir kotaya takılmadan ilânımızı SDN'de duyuralım, tanımadığımız kişilere de ürünümüzü satmak için sahibinden.com vs. üzerinden satışı güvenli bir şekilde gerçekleştirelim.

Ne dersiniz? :)

Tartışalabilir ve geliştirelebilir bi öneri

antilove

Profesör
Reaksiyon puanı
11
yeniliklere açık olmak gerekir

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
diğer sitelerde eskiden gelen bir alışkanlık vardır heralde..burada şimdi diğer 2.el siteleri bu kadar popülerken nasıl olur /olur mu?!
ama forumdan tanıdığımız kişilerle 2.el paylaşımı da güzel olabilir...

ANNE

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
75
1 - Diğer arkadaşlar gibi bende arada güveni sağlayacak bir sistem olmadıkça böyle bir şeyin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Çünkü her türlü suistimale açık olur. Buda sitenin ismini lekeler.

2 - İlla böyle bir şey düşünülüyorsada Gittigidiyor yada Sahibinden gibi sitelere verilen ilanların linkleri verilebilir. Bunun için alt domain yerine forumda bir kategori yeterli olur.

1 - Sitenin ismini etkileyeceğini sanmam. Çünkü, donanımhaber.com, pclabs.com.tr gibi portallar bu işi yapıyorlar. Muhakkak ki , o sitede üzerinde birçok üç kağıtçı insan vardır. Ama kimsenin kalkıp bu site sahiplerini kötülediğini sanmıyorum. Sonuçta bu forumda devamlı online olan ve birbirine güven duyan insanlar kendi aralarında alışveriş yaparlar.

Yeni üye olanlarda yukarı önerdiğim sistemi kullanabilirler.

2 - Alt domain olursa çok iyi olur. Çünkü; orada yeni bir tasarım yapılabilir. Satıcının referanslarının bulunduğu bir bölüm, ürünün detay vs. yani anlayacağınız wordpres mantığı bir blog kurulabilir. Bu şekilde yapılırsa daha iyi bir iletişim sağlanır.

Forum kategorisinin çok iyi olmayacağı görüşündeyim.

En iyisi alt domain, blog yapısına sahip bir alt site.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Bu uygulama var aslında..

Mesela ben şimdi konu açsam Satılık gamepad diye..Konuya cevap yazan talihlilere link versem GG den..Kimse bişey demez....mi acaba?