EKran Kartı aLırKen neLere diKKat etmeLiyiz ?

Bu konuyu okuyanlar

uaMehmt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sa.
ben AGP eKran Kartı aLcam fiyatı önemLi değiL ama böyLe tüm oyunLarı çoK rahat bi şeKiLde çıt biLe çıKarmadan oynatabiLecek bir AGP eKran Kartı arıyorum. ?

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
3850 Agp bulabilirsen al. Agp veri yolu kullanan bildiğim kadarı ile daha iyi bir ekran kartı yok.

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Başlığı yazış biçimini hiç uygun bulmuyorum.Her yerde Türkçemizi düzgün kullanalım , yazışmalarda düzgün yazalım diye bas bas bağırılıyor hiç mi kulak asmıyorsunuz.
Cümle kurarken cümlenin ilk büyük diğer harfler küçük olur diye size hiç öğretmediler mi yoksa ??? Konuyu iyi bilsemde üzgünüm ama söylemeyeceğim.

"EKran Kartı aLırKen neLere diKKat etmeliyiz" moderatörlerin konuya el atmasını istiyorum.

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Bence ekran kartından önce türkçeni düzeltecek bir yer ara...

uaMehmt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence ekran kartından önce türkçeni düzeltecek bir yer ara...
yahu KardesLerim Türkçe' yi yıLLardır dersLerde görüyoruz iyiLesmiyorda, ben burda K ve L harfini büyüK yazmamLa mı TürKçe' miz vasat haLe geLiyor. Durumunuz bu Kadar Kötüyse benim TürKçe' yi düzeLtmem değiL, sizin TürKçe' yi öğrenmeniz durumu arz ediyor !

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
yahu KardesLerim Türkçe' yi yıLLardır dersLerde görüyoruz iyiLesmiyorda, ben burda K ve L harfini büyüK yazmamLa mı TürKçe' miz vasat haLe geLiyor. Durumunuz bu Kadar Kötüyse benim TürKçe' yi düzeLtmem değiL, sizin TürKçe' yi öğrenmeniz durumu arz ediyor !
İşte senin gibiler yüzünden türkçemiz bozulmasın diye çaba sarf ediyoruz kötü bir kastımız yok senin yaptığını bir başkası görecek oda yapacak hatta bu işi senden çok daha fazla abartanlarda var z lere s olarak kullanan insanlarda var umarım çabamızı anlayışla karşılarsın yazıları gerektiği gibi kullanırsın

Sorununa gelinci alacağın kartta pixel 3.0 shader destekli olmasına ve direct x 10 destelemesine dikkat t benim eski bilgisayarımdaki kartım agp ati radeon 256 mb pixel 3.shader desteği yok ama direct x 10 u destekliyor

is_for_you

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Boşverin türkçeyi falan.Arkadaşım eğer her yeni oyunu çıt çıkarmadan oynatcak kart arıyorsan.Önce anakartını değiştireceksin.Bak benim ekran kartım ASUS p5k-se çotka memnunum bence önce bu anakartı al sonra saphhirre hd 4850-4870 256 veya 512 bitti sanırım tam olarak hatırlamıyorum bu ekran kartından al yada ben okadar para harcamam diosan ati hd 3650 al benim ekran kartım 3650 çoook memnunum

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
AGB Ekran Kartını nerde Bulacaksın Bulsan Bile ne Kadar Performans Bekleyebilirsin

Anakartını Değiştir Önce Sonra 10larca Alternatifin Var

gretna989

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Büyük ihtimal işlemcin yeni değildir. Dolayısıyla anakartın da yeni değil ve pci exp desteği yok. Bunun için de agp tabanlı ekran kartı kullanmak zorunda kalıyorsun.

Benim diyeceğim şu: Bu sistemle son çıkan oyunları çıt çıkarmadan değil, doğru düzgün oynayamazsın, hatta açamazsın bile. 10-15 fps (Frame per second) sana zevk verir mi bilemiyorum artık. Öncelikle yapacağın şey gidip işlemcini ve anakartını yenilemen.Daha sonra aldığın işlemciyle dar boğaz olmayacak ekran kartı alman.

Tekrar söylüyorum ekran kartını değiştirmen şuan için sana bir fayda sağlamaz. Ayrıca bir sürü para vermiş olursun boştan yere. Hem de istediğin gibi oyun oynayamazsın, eskisinden pek farkı olmaz.

selcukspecial

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ati 3850 alabileceğin ekran kartı ben şuan kulladığım sistemden önce bu ekran kartı vardı crysis ve modern warfare yi oynatabiliyordu ama dirt te kasılmalar oluyodu

nikoteen

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Bende zamanında cok arastırmıstım..
1-2 önemli sey ögrenmiştim ama sen ekran kartı alcagına bir Türkçe eğitim seti al.Ekran kartının aciliyeti yok..

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
AGP pek kalmadıo piyasayada pcı - ex tavsiye ederim.

storm61

Profesör
Reaksiyon puanı
12
bende inceleme konusu sanıp daldım
çakıldım
agp yok artık 2. el piyasaya bak bir:laugh:

uaMehmt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese eyvallah. bundan sonra K ve L ler küçük =))

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Başlık açarken nelere dikkat edilmelidir ?

diyecektim ki mesajını gördüm :)

uaMehmt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya ben assassıns creed, call of duty modern warfare 2 GTA IV gibi oyunları oynamak istiyorum yani AGP de bu mümkün değil mi ?

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Alacağın ekran kartına göre güç kaynağını da yenilemen gerekebilir.

uaMehmt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben aldm kartı sapphire hd3850. assassıns creed i açıyo ama cod4: mw2 yi açıyo ama oyun tam baslaynca ekran gidiyo neden olablr ?

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
@gP @®tİk Dem0De 0lDu gE®©hi @m@ yİnEdE @Lm@k İsTe®shEN b@@yDiN s@n@ gÜzh€l BiR Ön€®i Y@mıSh......... THurKh©€m bIr@z b0ZuK g@lb@ s0®®y...........

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
ben aldım kartı sapphire hd3850. assassıns creed i açıyor ama cod4: mw2 yi açıyor ama oyun tam başlayınca ekran gidiyor neden olabilirr ?

Ekran kartının sürücüsünü güncellersen belki sorunun düzelebilir. Ayrıca diğer sistem özelliklerini de belirtmen lazım. Güç kaynağın kaç watt, ram kaç, işlemcin vs...

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Kardeşim adam olun!
Yardım etmiceksen kardeşe hiç yorum yapma

Ben kardeşe belki hayatının en büyük yardımını yapıyorum ama sende onu anlayacak kapasiteyi göremiyorum adamlığı senden öğrenmeyeceğimden emin olabilirsin:hammer::hammer::hammer:

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
@gP @®tİk Dem0De 0lDu gE®©hi @m@ yİnEdE @Lm@k İsTe®shEN b@@yDiN s@n@ gÜzh€l BiR Ön€®i Y@mıSh......... THurKh©€m bIr@z b0ZuK g@lb@ s0®®y...........
penguencen gelişmiş senin gibi penguenleri çöle sürmek lazım türklük türkçeyi korumak senin neyine o avatarındaki logonun anlamını söylesene öyle ya cern avrupa nükleer araştırma merkezi dimi logodaki > 666 < satanistliği çözmedin dimi ha doğru böyle şeyleri çözemezssin kıt akıllısın ben bu forumda yönetici olcamda seni barındırcam uaMehmt senden daha delikanlı çıktı adamlık senin neyinee

----------------------------------
uamehmet oyun illegal oyun ise sorun ondan olabilir

erayyynn

Doçent
Reaksiyon puanı
3
sapphire hd3850'dan başka işine yarar bir agp ekran kartı bulamazsın onun fiyatı da 167 lira.
Ama buda sana bir süre sonra yetmeyecek emin ol.O yüzden ilk önce kendine güzel bir anakart al.Bende aynı bu yoldayım.(Gigabayte P55M ud2 almayı düşünüyorum):)
Eğer düşük bir anakart alırsan sistemin ilerde tekrar yolda kalır.Desteklediği özelliklere dikkat et.
Teknoloji hızla geliştiği için sondan başla.Anakartın ne kadar iyi olursa sistemini o kadar iyi toplayabilirsin :)