Windows 7 64 bit ses kartı Sorunu Acil yardım

Bu konuyu okuyanlar

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Arkadaşlar Acil yardımlarınızı bekliyorum windows 7 64 bit kulanıyorum sistemim 1 aylık yeni aldım topladım yani windows 7 yi kurdum tüm driverleri sorunsuz bir şekilde yükledim onboard ses te takılmalar oluyordu en güncel driver ları yüklesemde bir netice alamadım çareyi ses kartı almakla buldum ses kartını sorunsuz bir şekilde anakatra taktım önce windows xp driverini kurdum ardından windows 7 updatesiyle yüksemttim driveri ama aynı takılmalar ondada yapıyor denemediğim driver kalmadı deli olcam ben sistemimi aşağıya yazıyorum bi el atında çözelim şu işi
sistem............................................

INTEL Q9400 CORE 2 QUAD 2.66 GHz Socket 775 6MB, 1333 MHz
GIGABYTE G31M-ES2L, G31 ,DDR2 ,S+V+GL, PCIx 775p
KINGSTON 4 GB (2x 2GB ) DDR2 800 MHZ RAM
SAMSUNG 500 GB HDD SATA II 16 MB 7200 rpm
SAPPHIRE HD4650 1024 MB, PCIExp Ekran Kartı, Direct X10, DDR2, 128 bit
CREATIVE SB AUDIGY VALUE 7.1
QUADRO 25 in 1 Kart Okuyucu

ayrıca arkadaşlar kartı taktığımda biostan onboard ses i devredışı bıraktım benim biosta onboard audio die birşey yoktu araştırdım azalia codec şıkkı ses yerine geçiyormuş onu devre dışı bıraktım ama yine netice alamadım

şuan kullandığım sürücü :Creative Sound Blaster audio driver 1.04.0090
http://forums.creative.com/t5/Sound-...LS/td-p/533291
ayrıca bu sitedeki sürücüyüde yükledim fakat x fi diye bir driver yükledi işe yaramadı:mad:

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
sesteki takılmalardan kastın çıtırtılar ise aynısı benim laptopta oldu bütün driverleri eksiksiz yüklememe rağmen değişmemişti bende windows7 codec packi yükledim son versiyonu!yeniden başlattım ve sorun ortadan kalktı

yani driverlerde problem olmayabilir...

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
arkadaşım win 7 codec pack linkini verebilirmisin birde ben deneyeyim inşallah işe yarar xpye geri dönüş yapmak istemiyorum

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
maalesef arkadaşım daha öncedende klite codec yüklüydü belki win7 ye uyum sağlamıyor diye düşünmüştüm verdiğin codec i yükledim oda sorunumu ortadan kaldırmadı aynı takılmaları yapıyor :( pc de herşey dört dörtlük çalışıyor ses takılmaları hariç en güncel sürücüyü kurmama ramen takılma sorununu halledemedim

bekotechno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
codecle olucak iş değil bu aynı ses kartı bendede var aynı sorunu yaşıyorum, araşatırıyorum..

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
codecle olucak iş değil bu aynı ses kartı bendede var aynı sorunu yaşıyorum, araşatırıyorum..
bende araştırıyorum son öğrendiğim creative firması audigy2 ses kartlarından aşağı olan versiyonlarda windows 7 desteğini kesmiş bir önceki sistemimde sb live 5 1 kartım vardı aynı firma ondanda vista desteğini kesmişti kxdriver kurarak o problemi çözmüştüm yeni sistemimde ise bu sorun çıktı creative de intel gibi tekel oldu yaygın başka bir kart firması bulsam çekinmeden creative inat alırdım ama maalesef adamlar krallıklarını çoktan ilan etmişler deli olacam tüm driverler tam takır çalışıyor ama creative çalışmıyor sinek küçükte olsa mide bulandırır creative yüzünden win 7 den soğuyacam

bekotechno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende araştırıyorum son öğrendiğim creative firması audigy2 ses kartlarından aşağı olan versiyonlarda windows 7 desteğini kesmiş bir önceki sistemimde sb live 5 1 kartım vardı aynı firma ondanda vista desteğini kesmişti kxdriver kurarak o problemi çözmüştüm yeni sistemimde ise bu sorun çıktı creative de intel gibi tekel oldu yaygın başka bir kart firması bulsam çekinmeden creative inat alırdım ama maalesef adamlar krallıklarını çoktan ilan etmişler deli olacam tüm driverler tam takır çalışıyor ama creative çalışmıyor sinek küçükte olsa mide bulandırır creative yüzünden win 7 den soğuyacam

çattık desene belaya?? benim creative 5+1 ses kartı 2002 yılında çıkanlardan.. hem sesi güzel game port soketini midi klavyeme bağlayıp müzik çalışıyordum şimdiki creative 5+1 lerde game port soketi yok win7 ters geldi şimdi bana xp ye devam..

eayhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Bende de CREATIVE SB AUDIGY VALUE 7.1. ses kartı var Win 7 64 bit işletim sistemi kurduğumda aynı sorunu bende yaşıyorum bi cok deneme yaptım neden oluyor diye ama nafile. sistemi yeni değiştirmiştim bende yeni sistemede olmaya başladı bu olay daha oncede 64 bit sistem kullanıyordum fakat boyle bi sorunum yoktu sanırım ana kart ile alakalı bi sorun bu tam anlayamadım ama . Şoyle acıklayayım. Bende daha oncede Gigabyte ana kart vardı Core 2 Duo işlemci ile kullanıyordum . ona da 64 bit win 7 kurdum aynı ses kartı ile sorunsuz calısıyordu. Sistemi yeniledim değişen parcalarım anakart, işlemci ve ramler EP45-UD3RL Anakart Kingston hyperx 2*2 4GB ram Dual ve Q8300 işlemci aldım bunları taktım win 7 64 bit işletim sistemi kurdum creative seskartımı taktım driverını kurdum sesde takılmalar olmaya basladı kafayı yedim denemediğim yol kalmadı. XP de sorunsuz calısıyor. ama 64 bit win 7 de calısmıyor. daha önceki PC de tüm sistemlerde sorunsuz calısıyordu. bende senden farklı bi şey var Bende anakartın üzerindeki sesi kullandığımda sorun yok . ses kartını taktığımda sorun oluyor :( bende Creative in ses performansından vazgecemeyen biri olarak şimdi mecburen anakartdan idare etmeye calısıyoruz..

Yeni bi Ses kartı alıcam bende creative agudigy 2 ve üzeri arkadaşın dediğini bi deniyim belki sorun olmaz onda CT4620 Bi ses kartı buldum CT4660 da bi parcası var o kartın oyun icin sanırım değişik bi ses kartı onuda 64 bit de tanıtamadım :D

Senin anakart sesindede sorun varsa ana kartda bi sorun labilir..

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Bende de CREATIVE SB AUDIGY VALUE 7.1. ses kartı var Win 7 64 bit işletim sistemi kurduğumda aynı sorunu bende yaşıyorum bi cok deneme yaptım neden oluyor diye ama nafile. sistemi yeni değiştirmiştim bende yeni sistemede olmaya başladı bu olay daha oncede 64 bit sistem kullanıyordum fakat boyle bi sorunum yoktu sanırım ana kart ile alakalı bi sorun bu tam anlayamadım ama . Şoyle acıklayayım. Bende daha oncede Gigabyte ana kart vardı Core 2 Duo işlemci ile kullanıyordum . ona da 64 bit win 7 kurdum aynı ses kartı ile sorunsuz calısıyordu. Sistemi yeniledim değişen parcalarım anakart, işlemci ve ramler EP45-UD3RL Anakart Kingston hyperx 2*2 4GB ram Dual ve Q8300 işlemci aldım bunları taktım win 7 64 bit işletim sistemi kurdum creative seskartımı taktım driverını kurdum sesde takılmalar olmaya basladı kafayı yedim denemediğim yol kalmadı. XP de sorunsuz calısıyor. ama 64 bit win 7 de calısmıyor. daha önceki PC de tüm sistemlerde sorunsuz calısıyordu. bende senden farklı bi şey var Bende anakartın üzerindeki sesi kullandığımda sorun yok . ses kartını taktığımda sorun oluyor :( bende Creative in ses performansından vazgecemeyen biri olarak şimdi mecburen anakartdan idare etmeye calısıyoruz..

Yeni bi Ses kartı alıcam bende creative agudigy 2 ve üzeri arkadaşın dediğini bi deniyim belki sorun olmaz onda CT4620 Bi ses kartı buldum CT4660 da bi parcası var o kartın oyun icin sanırım değişik bi ses kartı onuda 64 bit de tanıtamadım :D

Senin anakart sesindede sorun varsa ana kartda bi sorun labilir..

Anakartta sorun olacağına ihtimal vermiyorum sistemimi değiştirtikden sonra windows 7 64 bit kurdum xp de denemedim denesem %99 çalışır creative bunu herzaman yapıyor daha önce sb live de yaptığı gibi vista desteğini kesti.. Kartların fiyatını aşağı çekiyor en ucuz kartı en çok tüketilen kart olduğu için vista desteğini kaldırdı insanlar kart yenilemek zorunda bırakıldı şimdide aynı oyunu sb audgy 7+1 value de yaptı win7 desteğini kesti inşallah kart firmaları artarda bu creative tekelinden kurtuluruz sesler biraz azaldı ama tam kapasite kullanamıyorum creative sb audigy 7+1 value alacaklar umarım bu konuyu iyice okur win 7 kullanıcaklarsa kesinlikle almasınlar camiye yardım yapsalar daha sevap bakalım inşallah free coderler bu sorunu çözerler

eayhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:( Suan ana kart üzerindeki sesi kullanıyorum mecburen yeni ses kartı bakınıyorum ama win 7 64 bit destekli güzel bi kart bulamadım 150 civarı bise bulursam alcam win 7 de sorunsuz calısıcak bise tabii tavsiye verebileceğiniz bi kart warmı win7 64 bit isletim sistemi icin

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
:( Suan ana kart üzerindeki sesi kullanıyorum mecburen yeni ses kartı bakınıyorum ama win 7 64 bit destekli güzel bi kart bulamadım 150 civarı bise bulursam alcam win 7 de sorunsuz calısıcak bise tabii tavsiye verebileceğiniz bi kart warmı win7 64 bit isletim sistemi icin
Ben ses kartını hepsi buradadan aldım ASUS Xonar DX 7.1 Kanal Ses Kartı alacaktım stoklarında kalmamış mecburen sb Audigy 7.1 Value aldım pişmanlık diz boyu Üstelik asus un win7 desteğide var Fiyatı : 139,18 TL CREATIVE X-FI Xtreme Audio Ses Kartı nın ise win7 desteği var fiyatı:144,46 TL X-FI Eelinde patlamaya hazır bir bomba x-fi teknolojisi xp ler için geliştirilmiş bir sistem vista ve win7 de elinde patlıyor x-fi den yararlanamıyorsun ondada value 7.1 deki gibi aldatmaca var asusu kullanmadım seni yanlış yönlendirmiş olmayayım ama en azından creative deki gibi aptalca sorunlarla uğraşmazssın

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Maalesef driver desteğini çok geç verdi Creative. Ben de harici ses kartı için 1 ay bekledim :)

sormaneden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bendede var kafayı yiyecem yeni sisteme gectım anakart ve işlemcimi değiştirdim eskıden sorunsuzdu hiç bi sorun yoktu ilk önce 64 bit kurdum win7 bundada takılmalar oldu sonra 32 bit win 7 kurdum aynı sorun var bir sürü driver kurdum yeni güncel diriverler hatta biostan anakartın sesını kapattım daha sonra anakarttakı kartı söküp baska yere taktım belki o rda sorun vardır diye değişmedi aynı sorun devam ediyo yeni aldıgım anakart bu gigabayt P43-ES3G Intel® P43 / ICH10 DDR2 1200MHz 1333FSB Anakart quart 2 2.5 işlemci aldım sadece 2 parca değiştirince böle sorun oldu arkadaslar
gigabayt ana kartım P43-ES3G Intel® P43 / ICH10 DDR2 1200MHz 1333FSB Anakart quart 2 2.5 işlemci 250 cg hdd var 2x 1 cg 667 ram 2x 800 ram dd2 var geforce 9600 gt zotack ekran kartı ve creative ses kartı var 5+1 logiteck var ve kulaklıgıda takıyorum aynı sorun bioslara giriyorum azaritack diye ses kısmı var oradan kapatıyorum sesleri değişen bişe olmuyor 460 walt power sapli var bu arada sankı pc kıtlenıyormus gibi ses gelıyorformat attım tekrardan pc ye vista kurdum aynı sorun devam ediyor ne yapmam gerek arkadaslar :S bi türlü çözemıyorum kurmadıgım driver kalmadı hepsini denedım takılmalar devam ediyor özellikle pc içinde gezerken yada bişe yüklerken takılmalar daha fazla artıyo seslerde

ARkadaslar yarımlarınızı beklıyorum.

encoder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Aynı sorun bendede var kafayı yiyecem yeni sisteme gectım anakart ve işlemcimi değiştirdim eskıden sorunsuzdu hiç bi sorun yoktu ilk önce 64 bit kurdum win7 bundada takılmalar oldu sonra 32 bit win 7 kurdum aynı sorun var bir sürü driver kurdum yeni güncel diriverler hatta biostan anakartın sesını kapattım daha sonra anakarttakı kartı söküp baska yere taktım belki o rda sorun vardır diye değişmedi aynı sorun devam ediyo yeni aldıgım anakart bu gigabayt P43-ES3G Intel® P43 / ICH10 DDR2 1200MHz 1333FSB Anakart quart 2 2.5 işlemci aldım sadece 2 parca değiştirince böle sorun oldu arkadaslar
gigabayt ana kartım P43-ES3G Intel® P43 / ICH10 DDR2 1200MHz 1333FSB Anakart quart 2 2.5 işlemci 250 cg hdd var 2x 1 cg 667 ram 2x 800 ram dd2 var geforce 9600 gt zotack ekran kartı ve creative ses kartı var 5+1 logiteck var ve kulaklıgıda takıyorum aynı sorun bioslara giriyorum azaritack diye ses kısmı var oradan kapatıyorum sesleri değişen bişe olmuyor 460 walt power sapli var bu arada sankı pc kıtlenıyormus gibi ses gelıyorformat attım tekrardan pc ye vista kurdum aynı sorun devam ediyor ne yapmam gerek arkadaslar :S bi türlü çözemıyorum kurmadıgım driver kalmadı hepsini denedım takılmalar devam ediyor özellikle pc içinde gezerken yada bişe yüklerken takılmalar daha fazla artıyo seslerde

ARkadaslar yarımlarınızı beklıyorum.

ben ses kartını çıkararak onboard realteke döndüm realtek en son driverini kurmama rağmen seste takılmalar oluyor o yüzden ciddi ciddi sorunun tam olarak nerde olduğunu çözmeye koyuldum henuz çözebilmiş değilim anakart - hardisk ve ram kaynaklı olabilir sorun o yüzden tek tek eleme yapacağım bence sende ses kartını çıkararak onboarda dönüş yap takılmalar yoksa tekrardan ses kartını tak onboardı devre dışı yap alttaki sürücüyü indirerek yazdığım şeyleri yap inşallah çözersin

1.Aygıt yöneticisine gir ses oyun kumandaları vs başlığına gir sb audigy sürücünü sağ tuş yap sürücüyü sil seçeneğini işaretle sürücüyü kaldır

2.Programlarda creative klasörü varmı eğer windows update ile driver güncellediysen olması lazım var ise creativle ilgili tüm dosyaları sil

3.Başlat Çalıştır a regedit yaz çıkan konsolda HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Creative Tech klasörünü sil
işletim sistemin windows 7 64 bit ise
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Creative Tech klasörünü sil

Bu işlemleri bitirene kadar windowsu yeniden başlatma diger indirdiğin ve işe yaramayan driverlerini sil kafan karışmasın

alttaki linkten dosyayı indir
http://rapidshare.com/files/26459401...rtPack_2_0.exe

Dosya indikten sonra dosyayı bir klasöre çıkart ardından internet bağlantını kapat windowsu şimdi yeniden başlat windows başladıktan sonra aygıt yönetecine sb driver sildiğin bölüme tekrar gir kontrol et eski driver oto olorak yüklenmiş olabilir yüklenmişsi driveri yeniden kaldır ardından internetten indirip klasöre çıkarttığın dosyaki setupla driveri kur.
Kurulum sırasında windows imzalı ürün değil vs gibi bir uyarı çıkacak aldırış etme kuruluma devam et sorunun kalmayacaktır bendeki creative sb audgy 7.1 value sendeki gibi yani bu dirver ile sorunsuz kullanıyorum kolonlardandan sorunsuz faydalanıyorum bu dedikmerimi tamamıyla yaparsan sorunun kalmayacaktır

sormaneden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cok sagol deneyecem birazdan şimdi bi program buldum bütün pc yi tarıyo donanımsal hata varmı diye yaklasık 5 saat tarama yapıyo anakartından işlemci ram hdd sine kadar ondan sonra yapacam işallah olur cok sagol.

---------- saat 19:40 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:42 eklenmişti ----------

Bir de su verdigin link calısmıyor baska bir bildigin link varmı.

---------- saat 19:41 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:40 eklenmişti ----------

Benim işletim sistemın 32 bit win7

---------- saat 19:45 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:41 eklenmişti ----------

Başlat Çalıştır a regedit yaz çıkan konsolda HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Creative Tech klasörünü sil
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Creative Tech klasörünü sil 64 bit olanını nasıl yapabilirim.

---------- saat 19:42 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:45 eklenmişti ----------

Başlat Çalıştır a regedit yaz çıkan konsolda HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Creative Tech klasörünü sil
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Creative Tech klasörünü sil 64 bit olanını nasıl yapabilirim.

---------- saat 19:47 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:42 eklenmişti ----------

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Cok sagol deneyecem birazdan şimdi bi program buldum bütün pc yi tarıyo donanımsal hata varmı diye yaklasık 5 saat tarama yapıyo anakartından işlemci ram hdd sine kadar ondan sonra yapacam işallah olur cok sagol.

---------- saat 19:40 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:42 eklenmişti ----------

Bir de su verdigin link calısmıyor baska bir bildigin link varmı.

---------- saat 19:41 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:40 eklenmişti ----------

Benim işletim sistemın 32 bit win7

---------- saat 19:45 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:41 eklenmişti ----------

Başka bir arkadaş için yazmıştım üsteki yazıları o konudan alıp senin çin yazdım o 64 bit kullanıyordu anakartı gigabyte olmasa gerekki sorunun bir formattan sonra çözdük :)
alttaki linkten sürücüyü indirebilirsin
http://uploaded.to/file/22kztl

işletim sistemin 32 bitmiş sadece alttaki yolu izleyerk malum klasörü silersen regeditte başka birşey yapmana gerek kalmıyor

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Creative Tech klasörünü sil

eayhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Varmı sorunu çözebilen Asus Xonar D1 yada D2 piyasaya gelse de kurtulsak yok hiç bi yerde ... yazın gelir inşallah...

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Varmı sorunu çözebilen Asus Xonar D1 yada D2 piyasaya gelse de kurtulsak yok hiç bi yerde ... yazın gelir inşallah...
Cızırtı sorunumuz devam ediyor sanırım donanımsal bir sorun anakartta sorun olabilir bu sıkıntıyı yşayanların genelinde gigabyte anakart var:thumbdown:

sormaneden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugun ittibariyle vatan bilgisayara iade etmek için basvurdum amma cpu takılan yerde egrılme varmıs adamlar ınceleyecez dedıler ancak ondan sonra iade edilip edilmeyecenı bildiririz dediler 1-2 güne kadar biter işallah burdan yazarım sonucu .

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Bugun ittibariyle vatan bilgisayara iade etmek için basvurdum amma cpu takılan yerde egrılme varmıs adamlar ınceleyecez dedıler ancak ondan sonra iade edilip edilmeyecenı bildiririz dediler 1-2 güne kadar biter işallah burdan yazarım sonucu .
inşallah sorunun tam olarak neden kaynaklandığı bulunur eğer anakartta hata varsa karalamaya kampanyası yapacam gigabyte için :D

sormaneden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar gigabyte ana kartı iade ettim msi anakart ile değiştirdim sesler sorunsuz suan :=)