Bir gitar almak istiyorum yardım etmek isteyen varsa lütfen

Bu konuyu okuyanlar

pirina3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir gitar almak istiyorum hediye ama çok fazla bir bilgim yok yeni başlıcak birisine nasıl bir gitar alabilirim bilgisi olanların yardım cı oolmasını rica ediyorum

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
pirina3 dedi ki:
Arkadaşlar bir gitar almak istiyorum hediye ama çok fazla bir bilgim yok yeni başlıcak birisine nasıl bir gitar alabilirim bilgisi olanların yardım cı oolmasını rica ediyorum

Bu konuyu açman güzel oldu pirina3 bende arkadaşım için gitar araştıracaktım forumda biigisi olan arkadaşlardan yardım alalım bakalım neler tavsiye edecekler . nerden alabiliriz fiyat seçenekleri falan...

pirina3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim...

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
Klasik 6 telli gitar alacaksınız fiyat ortalama olarak 120 felan ama sıkı bir pazarlık yapmayı unutmayın sonuç elde ediceksinizdir.

Gitar alırken nelere dikkat edilmeli:

Telleri klavyesine çok uzak olmamalı.
En ince perdelerine kadar net bir tını vermeli.
Parazitli, cızırtılı sesler olmamalı.
Her perde vermesi gereken standart notayı vermeli.
Akort anahtarları, köprüleri ve varsa kilit sistemleri düzgün çalışmalı.
En önemlisi gitar alışverişine mutlaka gitar çalmayı bilen bir kişiyle gidilmeli

Başka sorularınız olursa buradayım.

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
warkortali dedi ki:
Klasik 6 telli gitar alacaksınız fiyat ortalama olarak 120 felan ama sıkı bir pazarlık yapmayı unutmayın sonuç elde ediceksinizdir.

Gitar alırken nelere dikkat edilmeli:

Telleri klavyesine çok uzak olmamalı.
En ince perdelerine kadar net bir tını vermeli.
Parazitli, cızırtılı sesler olmamalı.
Her perde vermesi gereken standart notayı vermeli.
Akort anahtarları, köprüleri ve varsa kilit sistemleri düzgün çalışmalı.
En önemlisi gitar alışverişine mutlaka gitar çalmayı bilen bir kişiyle gidilmeli

Başka sorularınız olursa buradayım.

Bu aletlerin 2, el satılanları yokmu yaa :D

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
Olmaz mı 65,70 ytl gibi bi fiyata satın ala bilirsin ama alırken daha dikkatli olmalısın, gitarı iyi bilen bi arkadaşınla birlikte karar vermelisin çok hassas aletler bunlar :)

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
warkortali dedi ki:
Olmaz mı 65,70 ytl gibi bi fiyata satın ala bilirsin ama alırken daha dikkatli olmalısın, gitarı iyi bilen bi arkadaşınla birlikte karar vermelisin çok hassas aletler bunlar :)

O zaman bir bilenle gitmekte yarar var peki nerde bulabilirim tavsiyen nedir

semiramis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok ta iyi birşey alınmaması lazım bence yeni başlayacaksanız, benim arkadaşım unkapanından almıştı kardeşine ve bi kaç kişiye ikinci el hepside yeni başlayacak olanlar idi.

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
semiramis dedi ki:
çok ta iyi birşey alınmaması lazım bence yeni başlayacaksanız, benim arkadaşım unkapanından almıştı kardeşine ve bi kaç kişiye ikinci el hepside yeni başlayacak olanlar idi.

Evet yeni başlıyıcaz :)

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
Çokta kötü bir şey alırsanız hevesiniz kaçabilir arkadaşlar orta kalite bişi alınmalı derim. semiramis in de dediği gibi unkapanı gibi yerlerde daha ucuza gitar buluna bilir.

semiramis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
warkortali dedi ki:
Çokta kötü bir şey alırsanız hevesiniz kaçabilir arkadaşlar orta kalite bişi alınmalı derim. semiramis in de dediği gibi unkapanı gibi yerlerde daha ucuza gitar buluna bilir.

en önemlisi mutlaka bilen birisi ile alın arkadaş belirtti bunu unutmayın

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
warkortali dedi ki:
Sanırım Unkapanı plakçılar çarşısına bir uğramak lazım :) yardımlarınız için tşk arkadaşlar

pirina3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
warkortali verdiğin bilgiler içinçok teşekkürler ama bilen bir arkdaşımız yok ne yazıkki en iyisi senin verdiğin bilgilere göre alıcağım iyi bir kişiye rastlarsak oda yaraadımcı olur inş.

pirina3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
buarada ben izmir de oturuyorum ne yazıkki unkapanı bize uzak :]

seciL

Dekan
Reaksiyon puanı
102
sana tavsiyem ucuz olanlardan alma ya yamaha c40 veya valencia cg 160 olabilir en az... neden diye soracak olursan ağaçları ve işçilikleri fiyatlarına göre çok kaliteli

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaslar adım sercan bnde bir gitar almak istiyorum ama markası kalitesi nasl iza edilir bilmem yani orta halli birsey almak istiyorum marka oluyordur heralde gitarda yardım ederseniz sewinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya bn gitar almak istiyorumda gitardan fazla anlamıyorum o yüzden bana biraz bilgi verirseniz sevinirim :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sen bence yeni başlayan biri için orjinal bir gitar al electro gitarda alabilirsin:)

Ama bence ya klasik ya da akustik gitar a

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya ben internetten almayı düşünüyorum ama herkes internet sitelerine güvenme diyor. Yaşadığım yerde de pek fazla gitara ulaşabileceğim yerler yok. sizce hangi sitelerden alış veriş yapabilirim? bir de yeni başlayacağım. Hangi markalar daha uygun olur sizce ?