Casper Nervana ve Isınma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

black_sea_28

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık olarak 2 yıldan fazla zamandan beri Casper Nervana Notebook kullanıyorum, fakat bilgisayarda aşırı bir ısınma sorunu var, bu ısınma sorunu o kadar fazla ki, bilgisayar aşırı ısındığı için bilgisayarın klavyesini kullanamıyorum harici klavye kullanmak zorunda kalıyorum.

Bunun sebebi nedir?

Fan olmuş olsa, fanın temizliği teknik servise yolladığımda yapıldı.

Bu konuyla alakalı görüşlerinizi paylaşmanızı istiyorum.

Esen kalın.

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Laptop soğutucu kullanabilirsin.

REXPO-FD-710-NOTEBOOK-LAPTOP-PC-SOGUTUCUSU__22484717_0.jpg

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
casper lerin markuz talihi hepsinda ısınma sorunu var ince yapacaz diye hayalandırmayı yapamıyolar

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
cam tahta vs düz sert bir zeminde kullan yatak kanepe vs yerlerde fanlar havayı dışarı veremiyor çoğu kişi bu konuya dikkat etmiyor doğruca servisin yolunu tutuyor

black_sea_28

Asistan
Reaksiyon puanı
26
zaten bilgisayar masasında kullanıyorum arkadaşlar fakat yine aşırı bir ısınma sorunu var.

İllallah ettim bu casper'den bir daha da almam zaten.

poverri

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Laptop soğutucu ile birlikte kullanmaktan başka bi çaren gözükmüyor(20-25-TL falan)

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
soğutucu bloğu tozdan tıkanmış olabilir genelde çoğu kişi fanı temizleyince herşeyin bittiğini sanar ama durum öyle değildir :) eğer yapabilirsen soğutucu bloğunu sök ve tazikli hava tut ve fanı yağla :)

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Aaaah ah. Ben de bi ara Casper Nirvana kullanıyodum. Ekran kartı yandı Left 4 Dead oynarken :p Anakart boom :D

kralvampir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende şu an casper nirvana kullanıyorum alalı 6 7 aymı ne oldu şu bende öle bi sorun yok ama gerçekten fan sesi başımı ağrıtıyor çok ısınmasa bile elimin terlediğini hiissediyorum xD

black_sea_28

Asistan
Reaksiyon puanı
26
yaw ben zaten bilgisayarın aşırı ısınmasından dolayı klavyesini kullanamıyorum ancak harici klavye takmak suretiyle yazı yazabiliyorum.

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
yaw ben zaten bilgisayarın aşırı ısınmasından dolayı klavyesini kullanamıyorum ancak harici klavye takmak suretiyle yazı yazabiliyorum.
Durum o kadar kötüyse boşver bence pc yi hiç açmadan garantiye götür,daha kötü zararlar vermeden bir hal çaresine bakılsın.

black_sea_28

Asistan
Reaksiyon puanı
26
acaip ısınıyor yaw nereden aldım dı bu bilgisayarı bir daha da kesinlikle almam zaten.

size şöyle anlatayım ki konunun ne kadar vahim olduğunu anlayın.

fi tarihinen kalma bir bilgisayarı olan tanıdığım var, adamın bilgisayarında yazı yazıyorum hiç ama hiç ısınma sorunu yok gibi veya var da klavyeye yansımıyor fakat aynı şekilde benim 2 yıllık bilgisayarda yazı yazıyorum belli bir süre geçtikten sonra ısınma başlıyor ve yazı yazmak için harici klavye kullanmak gerekiyor.

---------- saat 22:40 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:39 eklenmişti ----------

Durum o kadar kötüyse boşver bence pc yi hiç açmadan garantiye götür,daha kötü zararlar vermeden bir hal çaresine bakılsın.
Üstat garantiye yolladığımda bu konuyu izah ettim onlara fakat ya ilgilenmediler ya da ilgilendiler ama sorun yine aynı ?

AŞIRI ISINMA

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
acaip ısınıyor yaw nereden aldım dı bu bilgisayarı bir daha da kesinlikle almam zaten.

size şöyle anlatayım ki konunun ne kadar vahim olduğunu anlayın.

fi tarihinen kalma bir bilgisayarı olan tanıdığım var, adamın bilgisayarında yazı yazıyorum hiç ama hiç ısınma sorunu yok gibi veya var da klavyeye yansımıyor fakat aynı şekilde benim 2 yıllık bilgisayarda yazı yazıyorum belli bir süre geçtikten sonra ısınma başlıyor ve yazı yazmak için harici klavye kullanmak gerekiyor.

---------- saat 22:40 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:39 eklenmişti ----------

Üstat garantiye yolladığımda bu konuyu izah ettim onlara fakat ya ilgilenmediler ya da ilgilendiler ama sorun yine aynı ?

AŞIRI ISINMA

Bence konunun peşini hiç bırakma,git gerekirse kavga et.Çünkü ondan anlıyorlar,biraz dişini gösterirsen hemen işini hallederler :).Adam gibi mal yapamıyorlar ,cefasını kullanıcılar çekiyor.Parayı alırken iyi gerisini salla diyorlar.

black_sea_28

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Bence konunun peşini hiç bırakma,git gerekirse kavga et.Çünkü ondan anlıyorlar,biraz dişini gösterirsen hemen işini hallederler :).Adam gibi mal yapamıyorlar ,cefasını kullanıcılar çekiyor.Parayı alırken iyi gerisini salla diyorlar.

üstat ürünün garantisi bitti biliyorsun yetkili servisler garantisi bitmiş bir ürün arıza yaptığında o ürünün kullanıcısını çok güzel öpüyorlar :)

Bir daha türk malı bir ürünü almam, yanıma bile uğratmam.

Yok milliyetçilikmiş yok vatanseverlikmiş umrumda bile değil.

WesT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5-6 ay önce casper nirvana aldım bilgisayarım o kadar eski değil ama seninki kadar da ısınmıyor.az da olsa ısınıyor.casper laptoplar uzun vadeli giden laptoplar değil.casper toplama bir laptop.özellikle bende oyun oynarken ısınıyor.bunun için yapacağın tek şey webrettin arkadaşımızında dediği gibi soğutucu kullanmak ve bilgisayarının arka planında çalışan programların sayısını azaltarak işlemcinin kasılmasını önlemektir.

Exploit Coder

Profesör
Reaksiyon puanı
26

Tüketici haklarına git. Sonra tekrar servise git. Dava açıcam de. Paşa alıp yaparlar. Belki yenisini de verebilirler.

black_sea_28

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Tüketici haklarına git. Sonra tekrar servise git. Dava açıcam de. Paşa alıp yaparlar. Belki yenisini de verebilirler.

Üstat ürünün garantisi bitti, bu ısınma sorunu casperlerin genelinde olan bir problem bir daha da kesinlikle almam.

Zaten Mayıs ayına doğru sıfır dizüstü bilgisayar alacağım.

black_sea_28

Asistan
Reaksiyon puanı
26
sizin ısınma sorunu olmayan dizüstü bilgisayar olarak tavsiye edeceğiniz marka ve modeller varmıdır?

Son mesajlar