Aynı anakarta 2 harddisk (SATA2) nasıl bağlanır?

Bu konuyu okuyanlar

doctor

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Mrb arkadaşlar, bilgisayarımda şu anda bağlı olan 200gb sata2 (seagate) hdd var. Ama yetersiz geldiği için ben 500 gb ikinci bir sata2 (seagate) hdd aldım. Sistemde bir DVDRW ve disket sürücü var.

Sorunsuzca kullanabilmem için nasıl bir bağlantı yapmam lazım, yada daha performanslı bağlamam için ne yapmam lazım çünkü;

Şu anda bağlı olan 8mb cache belleğe diğeri ise 16mb cache belleğe sahip. Yardımcı olursanız sevinirim..

Üstelik pardus da kurmayı düşünüyorum. Ne yapabilirim değişik fikirleri olan arkadaşlar var mı?

kumlukoz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yardim yokmu!!

Biliyorsan Paylas, Bilmiyorsan Sor... SDNeeeeeeeeeeeee

dreamps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hdd nasıl baqlanır??? resımlı olursa sevınırım

qwerty1_1_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
doctor dedi ki:
Mrb arkadaşlar, bilgisayarımda şu anda bağlı olan 200gb sata2 (seagate) hdd var. Ama yetersiz geldiği için ben 500 gb ikinci bir sata2 (seagate) hdd aldım. Sistemde bir DVDRW ve disket sürücü var.

Sorunsuzca kullanabilmem için nasıl bir bağlantı yapmam lazım, yada daha performanslı bağlamam için ne yapmam lazım çünkü;

Şu anda bağlı olan 8mb cache belleğe diğeri ise 16mb cache belleğe sahip. Yardımcı olursanız sevinirim..

Üstelik pardus da kurmayı düşünüyorum. Ne yapabilirim değişik fikirleri olan arkadaşlar var mı?

eğer hard dikleri raid yapmazsan anakart üzerinde bulunan bir diğer sata yuvasına diğer hard dikini rahatlıkla bağlayabilirsin. disket sürücü arabirimi sata değildir, o yüzden onunla bir işin yok. sanıyorum dvdrw'ın ata, yani endişelenecek bir şey yok. dediğim gibi raid yapmayacaksan harddisklerin cache belleği önemli değil, uyumlu bir şekilde kullanabilirsin.

pardus olayına gelince de, bir harddiskine windows, diğerine de pardus kurabilirsin. herhangi bir problem olmaz. fakat aynı harddisk üzerinde faklı partitionlara kurulum seni bayağı uğraştırır.

umarım yardımcı olmuşumdur.

dreamps dedi ki:
hdd nasıl baqlanır??? resımlı olursa sevınırım

SATA-hdd.jpg