Windows Live Kurulum Hatası

Bu konuyu okuyanlar

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Windows Live kurmak istediğimde aşağıdaki problemle (Windows Live Messenger zaten yüklü) karşılaşıyorum;

adszdci.jpg

Windows Live'ı kaldırmak istediğimde de aşağıdaki problemle (Windows Live Program Kaldır'da yok) karşılaşıyorum.

adsz2vd.jpg

Çözüm önerileriniz neler ?

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
ilk defa böyle bi hata görüyorum ama dosyalarını silmeyi deneyebilirsin ama ilk defa görüyorum.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Windows Live Essentials olarak bulunuyor. Windows Live Essentials var mı listede?

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Kayıt Defteri'ndeki WLM değerlerini sil. (Önce yedek al.)

Dur bakayım hangi değerleri silebilirsin diye.

----------------

Ama ondan önce, Program Files'ta klasörü var mı WLM'nin?

Hayır yok. Kayıt defterinde HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft altındaki WLM yi sildim ama sorun devam ediyor.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Hayır yok. Kayıt defterinde HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft altındaki WLM yi sildim ama sorun devam ediyor.

Sistem geri yükleme şansın var mı?

Bir de HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft altındaki Windows Live ile Windows Mail'i silmeyi dene.

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Sistem geri yükleme şansın var mı?

Bir de HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft altındaki Windows Live ile Windows Mail'i silmeyi dene.

Sistem geri yüklersem bir emeğim heba olur. Microsoft altında Windows Lice ile alakalı hiçbirşey kalmadı.

Windows Live'ı kurarken onarma gibi bir seçenek olsa sorunum hallolabilirdi.

Reaksiyon puanı
2,146
kardeşim perfect uninstaller ile bütün messengera ait msi yüklemelerini kaldır sonra baştan kurabilirsin çok yüksek ihtimal
serial falan isteyen bi program internette rahatça bulursun

Reaksiyon puanı
2,146
Bir şey değil. :)

Bu da freeware Uninstaller: http://www.freeuninstaller.net/

Sevindim hallettiğine, iyi geceler. :)

jea ben bu uninstaller programlarının bedava olanlarında hiç ayrıntılı olarak bütün programları göstereni görmedim, program ekle/kaldır da ne varsa onu gösteriyorlar. Ama mesela bi perfect uninstaller yüklenen herşeyi gösteriyor artakalan dosyaları temizliyor reg temizliği yapıyor.
Arkadaşın sorunu için örnek vereyim, WLM 9 yüklersen program ekle kaldırda 3 tane onunla ilgili bağlantı görürsün, ama perfect uninstaller ya da senin verdiğin programla 10 11 tane görürsün. Var mı bildiğin ücretsiz bunları yapabilecek bir program? varsa benim de çok işime yarar korsan kullanmak zorunda kalmam :)

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
jea ben bu uninstaller programlarının bedava olanlarında hiç ayrıntılı olarak bütün programları göstereni görmedim, program ekle/kaldır da ne varsa onu gösteriyorlar. Ama mesela bi perfect uninstaller yüklenen herşeyi gösteriyor artakalan dosyaları temizliyor reg temizliği yapıyor.
Arkadaşın sorunu için örnek vereyim, WLM 9 yüklersen program ekle kaldırda 3 tane onunla ilgili bağlantı görürsün, ama perfect uninstaller ya da senin verdiğin programla 10 11 tane görürsün. Var mı bildiğin ücretsiz bunları yapabilecek bir program? varsa benim de çok işime yarar korsan kullanmak zorunda kalmam :)

Revo Uninstaller 1.83

Program kaldırma işini iyi yapıyor

Reaksiyon puanı
2,146
revoya daha önce bakmıştım ama program ekle kaldırdakileri gösteriyordu sadece bende kullanmadım,şimdi biraz ayarlarını kurcaladım, daha fazla kaldırmak için bileşen görebiliyorum :thumbup1:

evrem_85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o arkadaşın yaşadığı sorunu şuan bende yaşıyorum acaba halledebildimi? yada nasıl halledicem?

---------- saat 02:02 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:58 eklenmişti ----------

K-C nin sorununu

Reaksiyon puanı
2,146
revo uninstalleri kur, seçeneklerden kaldıra gel sistem bileşenlerini göster de.
sonra ;
windows live temel parçalar
windows live oturum açma yardımcısı
windows live messenger
windows live karşıya yükleme aracı
windows live communication platform
windows live call
Segoe UI
MSVCRT

bunları kaldır, kaldırırken makul seçeneğini seç ki bütün girdisini çıktısını temizlesin.
İnşallah hallolur iyi geceler.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Joker nedir?

O adamı bir yerlerden hatırlıyorum, "Why so serious?" lafıyla ama çıkaramadım.

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Joker nedir?

O adamı bir yerlerden hatırlıyorum, "Why so serious?" lafıyla ama çıkaramadım.

The Joker'ın tarihi 1940 dayanmakta. Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin. Joker Batman'in en büyük düşmanıdır.

Asıl önemli olan The Dark Knight filmindeki Joker yani Heath Ledger. Bizim avatarımızda neden Joker'ı kullandığımızı öğrenmen için The Dark Knight filmini izleyip Joker'ın oyunculuğuna hayran kalman gerekli.

Filmden bir sahne;

http://www.youtube.com/watch?v=PSsAi1OC0rs