Samanyolu Haber

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

apeiron13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
www.samanyoluhaber.com

ben taraflı site gördüm ama bu site kadar taraflısını hayatımda görmedim.

Eklenen tüm haberler akp yanlısı.öyle bir hava verilmiş ki sanki akp melek,he ryaptığı mükemmel,ülke süper,hükümet harika,herşey iyi gidiyor.İzlanda ya da İsviçre gibi bir ülkede yaşıyoruz.Herkesin hali vakti yerinde,hepimiz 40 bin dolar yıllık gelire sahibiz.

Akp dışındaki tüm partiler berbat,tek amaçları istikrarı bozmak,ülkeyi krize sokmak,iyi gidişi engellemek.

Böyle bir site habercilik adına büyük kirlilik.İnsan en azından biraz tarafsız olur.Gerçekleri verir.bir daha hayatta girmem.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
AKP aslında pek de hoşlaşdıkları bir parti değil.
Ama görüşlerinden dolayı gerçekten çok taraflı haber yapıyorlar.

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
apeiron13 dedi ki:
www.samanyoluhaber.com

ben taraflı site gördüm ama bu site kadar taraflısını hayatımda görmedim.

Eklenen tüm haberler akp yanlısı.öyle bir hava verilmiş ki sanki akp melek,he ryaptığı mükemmel,ülke süper,hükümet harika,herşey iyi gidiyor.İzlanda ya da İsviçre gibi bir ülkede yaşıyoruz.Herkesin hali vakti yerinde,hepimiz 40 bin dolar yıllık gelire sahibiz.

Akp dışındaki tüm partiler berbat,tek amaçları istikrarı bozmak,ülkeyi krize sokmak,iyi gidişi engellemek.

Böyle bir site habercilik adına büyük kirlilik.İnsan en azından biraz tarafsız olur.Gerçekleri verir.bir daha hayatta girmem.

akp yanlısı olduğum düşünülmesin ama bence senin yazdığın çok taraflı bi haber.bu siteyede çok fazla girmediğin belli.iki tane yorum yapmışsın bugüne kadar.akp karşıtı olduğun için bu haberler rahatsız etmiş seni.bende giriyorum o siteye ama senin dediğin gibi birşey yok.tamamiyle abartma yapmışsın.istersen yarın çıkıcak haberler için bi değerlendirme yapabiliriz.yanlış yaptığını görürsün.
Elmacik ın dediği daha doğru geldi bana.taraflılar ama akp tarafı diil.
nedenini bilmiyorum ama yorumun beni rahatsız etti heralde saçma olduğundandır...

kracker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
stv ana haberlerini izleyip de gülmeyen olamaz
hadi tarafın belli de bu kadar mı olur :D

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
kracker dedi ki:
hadi tarafın belli de bu kadar mı olur
Komik olan nedir anlamadım ama...
Kanal d , atv, show gibi gereksiz kanallar varken dimi
stv nin sana komik gelen yanı nedir bilmiyorum ama kışkırtıcı haber yapılmayan tek haber bülteni olduğunu söyleyebilirim unutmayınki o haber bültenlerinide izleyen insanlar var, yazdıklarınızı ve yazacaklarınızı bu insanalara yapılabilecek bir saygısızlıktan kaçının...

apeiron13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kanal d yi falan öven kim.

Onlara cumhuriyet mitinglerinde en büyük tepikiyi gösterenlerin arasında ben de vardım.

Türkiyede gerçek haber kanalı varsa en tarafsızı Ntv dir.En taraflıları ise Stv ve Kanal 7 dir.

kracker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
amesfa dedi ki:
kracker dedi ki:
hadi tarafın belli de bu kadar mı olur
Komik olan nedir anlamadım ama...
Kanal d , atv, show gibi gereksiz kanallar varken dimi
stv nin sana komik gelen yanı nedir bilmiyorum ama kışkırtıcı haber yapılmayan tek haber bülteni olduğunu söyleyebilirim unutmayınki o haber bültenlerinide izleyen insanlar var, yazdıklarınızı ve yazacaklarınızı bu insanalara yapılabilecek bir saygısızlıktan kaçının...

büyük medya grupları birer birer susturuldu. star tv, ciner grubu, karikatürlere dahi tahammülsüzler.. gereksiz dedigin tv'lerin hepsi şuan hükümet yanlısı tavır içinde. stv'nin yayıncılık tarzını tartışmak çok boş , gerçekten komik buluyorum .

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
büyük medya grupları birer birer susturuldu. star tv, ciner grubu, karikatürlere dahi tahammülsüzler.. gereksiz dedigin tv'lerin hepsi şuan hükümet yanlısı tavır içinde. stv'nin yayıncılık tarzını tartışmak çok boş , gerçekten komik buluyorum .

sırf bişeyleri savunucam diye söylediğin şu örneğe bak yaa.sanki o kanal sahipleri sütten çıkmış ak kaşıktı,hükümet haksız yere işlem yaptı onlar hakkında.daha ne konuşçağını bilmiyosun bide yok şu kanal komik bu kanal komik diyosun.dahası da şu:hangi haberi görmek istersen o haberi yayınlayanlar sana çekici gelir.tv yi açıp bülent ersoy kimle evlenmiş neden boşanıyo?,pınar altuğa ne olmuş,aysunu kim öpmüş gibi haberleri görmek istediğini konuşmalarından belli ediyosun.açılan konu zaten çok yanlı bir şekilde açılmış.leman her sayısında hükümete takılıyo kimse ona bişey demiyo.ama ülkemizde artık olaylar böle gelişiyo.senide anlamaya çalışıyorum.başörtülü birisi açık olana sen neden açıksın demiyo.ama açık olan bir vatandaşımız bu ne yaa iğreniyorum,görüntü kirliliği diyebiliyo.yani itiraz eden taraf yanlış taraf.MÜSLÜMAN bir ülkede.
samanyolu haberi hiç izlemem ama yazı aynı şekilde,HİÇ,hoşuma gitmedi.
isteyen istediği şeyi izlesin ama yorum yapılırken objektif olsun...(nacizane fikrim)

kracker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu kadar yüzelsel de olunabiliyormuş demekki.

Medya hiçbir dönem bu kadar baskı,tahammülsüzlük görmedi.Haklı haksız işlem yapılanlar oldu ,ortak noktada buluşup çıkar ilişkilerini sürdürenler de oldu.El konulduktan sonra gazetenin manşetini dahi gece yarısı telefonlarıyla belirlemeye çalışanları da biliyoruz.
Hükümet ile birlikte yeni zengin aileler , şirketler de kazandık,şimdi aynı çıkar çevresindeki kuruluşlar ne yapsın ki, muhalefet yapmasını bekleyemeyiz heralde :)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Şu insanların kaçı ömür boyu paradan konuşuyorlar.
Yarısı yediğinden, diğer yarısı da gözü olduğundan.

amisos61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle, tarafsız diye bir kanal sözkonusu olamaz,Çünkü her kanal inancına,siyasi yada ideolojik görüşüne uygun yayın yapar.Ama adil olmalarını beklerim.
Benim Stv haberlerinde gördüğüm önemli tek yanlış ise,Bergama ve Kaz dağlarındaki Altın şirketlerini kollaması
Stv,ile Akparti arasında fikir birliği olması ve destek olması da normal, çünkü inançları birbirine benziyor.
Hem destek olanlar taraflı da,köstek olanlar tarafsız mı yani.
Yayınlarını da çok beğeniyorum çünkü, manevi değerlerimizi yozlaştırıcı haberlere yer vermiyor. Yani Kanal D,Atv,Star,Şov gibi kanallardan içeriği çok farklı.
Bu, kanallarda tarafsız değil olamaz da.

kracker dedi ki:
Bu kadar yüzelsel de olunabiliyormuş demekki.

Medya hiçbir dönem bu kadar baskı,tahammülsüzlük görmedi.Haklı haksız işlem yapılanlar oldu ,ortak noktada buluşup çıkar ilişkilerini sürdürenler de oldu.El konulduktan sonra gazetenin manşetini dahi gece yarısı telefonlarıyla belirlemeye çalışanları da biliyoruz.
Hükümet ile birlikte yeni zengin aileler , şirketler de kazandık,şimdi aynı çıkar çevresindeki kuruluşlar ne yapsın ki, muhalefet yapmasını bekleyemeyiz heralde :)

Bahsettiğin bu olaylarda iktidarın ne suçu var,Patronları iktidar değil ya,
O halde cumhuriyet gazetesi nasıl oluyorda muhalefet yapabiliyor,hemde yalan yanlış haberler yazarak..
İktidar patrona diyorki "beni eleştirersen sana ihale vermem,ayrıcalık tanımam,devlete attığın kazıkları görürüm." Yani senin savunduğun medyanın kirli çamaşırlarını ortaya dökerim diyor, O halde önemli olan bu medyanın ne kadar kirli olduğudur.
Stv yayın grubunun kirli işleri varmı.
Ayrıca, medya, muhalefet işini hala çok iyi yapıyor, Dün akşam haberlerde izledim,polyannanın ninesine türban taktırmışlarda iktidar yerden yere vuruluyordu.
Hani medya susturulmuştu.
Bir arkadaş karikatüre dahi tahammülsüzler demiş, acaba aynı karikatürler A.Necdet Sezer için de neden çizilmiyordu, Diyelim ki çizilseydi o arkadaş aynı tepkiyimi gösterecekti.
Ve beni, kedi köpek veya domuz şeklinde çizicek olsalardı bende tepki gösterirdim. Çünkü o karikatürlerde iyi niyet değil artniyet var.Kendilerinden olmayan insanları aşağılama ,hakaret etme isteği var.

kracker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Medya kuruluşunda elbette tarafsız olmasını beklemiyorum. Her normal ülkede olması gerektiği gibi halktan ve doğrudan yana taraf olmasını beklerim.Ancak şöyle bir düşünce yapısı var; birşeyleri talep ettiginde, karşı çıktıgında köstek olmuş, engellemiş hissine kapılıyorlar. Adı olan kendisi olmayan bir "istikrar"ı bozmuş oluyorsun..

Patronların suçu yada değil iktidar hoşuna gitmeyen gazete manşetine tmsf eliyle el koyarak manşet değiştirmeye kalkmadı mı? Gazetici kovdurmadı mı?
Cumhuriyet muhalefet yapabiliyor çünkü hiçbir çıkar gözetmeden,arkasında patronların olmadıgı bir gazete. Bir takım kişilere de ciddi ciddi dokundugu için hoşlarına gitmemesini normal karşılıyorum.

wwhirlwind

Profesör
Reaksiyon puanı
2
medyanın neredeyse tamamı onların elinde yapacak bisey yok :) gonul isterdi ki basın tarafsız olsa ama nerde :)

FaTiHaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samanyolu haberi takip ederim.Ak parti yanlısı oldugu düşünülebilir.
Fakat Akp karsıtı haber yaptıklarınıda biliyorum.
Su zammı meselesini örnek verebilirim.
Yazarlarının yakın tarihle alakalı çok stratejik yazıları vardır.
Okumanızı tavsiye ederim.
Ve tabii diğer kanallarıda izlerseniz kimin daha yanlı oldugunu görebilirsiniz.
Kanaltürk ,Kanal D ,vb..
Yazılı basında da Hürrriyet kadar yalancı düzenbaz bir gazete daha görmedim diyebilirim.

ibnisina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence böyle tartışmayalım hemen bi anket düzenlensin. en taraflı anket yapan haber kanılı diye. doğal olarak kimin taraflı olduğunu çok net birşekilde anlarız.

mavinok.ta

Dekan
Reaksiyon puanı
13
ibnisina dedi ki:
bence böyle tartışmayalım hemen bi anket düzenlensin. en taraflı anket yapan haber kanılı diye. doğal olarak kimin taraflı olduğunu çok net birşekilde anlarız.
gayet mantıklı...
böylelikle delillerle konuşmuş oluruz... :)

Jemand

Doçent
Reaksiyon puanı
3
anlamadigim konu neden bunu tartisiyonuz? Türkiyede tarafli olmiyan yayin veya medya kurulusu varmi? Bence Samanyoluhaber`in yaptigi haber gercekleri yansitiyor.madem tarafli buluyosun okuma sende Sabah oku Milliyet oku Diger sana göre tarafsiz olan kanallari izle. Nasil ki solcu kesimin yayin kurulusu varsa sagci kesimin de var Samanyolu, kanal7 gibi..
Söylemek istedigim bu konuyu acman yanlis gereksiz yere tartisma ortami yaratma..
Senin görüsunde olanlar oldugu gibi aksi görüsünde olanlarda war.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
FaTiHaN dedi ki:
Samanyolu haberi takip ederim.Ak parti yanlısı oldugu düşünülebilir.
Fakat Akp karsıtı haber yaptıklarınıda biliyorum.

Her zaman söylüyorum, herkes ezberden siyaset yapıyor.

Elmacik dedi ki:
AKP aslında pek de hoşlaşdıkları bir parti değil.

Samanyolu yayıncıları, sahipleri vs AKP'yi pek de sevmezler. Ama ikisi de takkeli olunca düşman düşmandır mantığıyla ikisini bir görüyor bazı vatandaşlar.

Elmacik dedi ki:
Şu insanların kaçı ömür boyu paradan konuşuyorlar.
Yarısı yediğinden, diğer yarısı da gözü olduğundan.

honen

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar tv kanalları arasında bence en öğretici ve bilgilendirici kanallar ntv ve stv gibi kanallar.Diğer kanallara göz temasında bile bulunmak zararlı.

wbmstr

Asistan
Reaksiyon puanı
3
apeiron13 dedi ki:
kanal d yi falan öven kim.

Onlara cumhuriyet mitinglerinde en büyük tepikiyi gösterenlerin arasında ben de vardım.

Türkiyede gerçek haber kanalı varsa en tarafsızı Ntv dir.En taraflıları ise Stv ve Kanal 7 dir.

NTV vay be chp nin en çok reklamını yapan ve abartmaları ile ünlü olan kanal maşallah abartmaları bir iken yüze çıkarıyo eğer sn bu kanala gerçek habercilik bu diyosan allah en kısa zamanda doğru yolu buldursn diyorum. NOKTA

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
apeiron13 dedi ki:
Türkiyede gerçek haber kanalı varsa en tarafsızı Ntv dir.

Siyasi Seçimlerde Gördük tarafsızlığını.

Ayrıca Doğan Medya grubu olan Hiç bir Kanal tarafsız yayın yapmıyor... NTV bile...

ottoman53

Asistan
Reaksiyon puanı
0
türkiyedeki hiç bir kanalın tarafsız habercilik yaptığı söylenemez

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
ben yine de evde aile ile birlikte izlenebilecek sayılı kanallar içerisine alırdım stv'yi de.

national geographic
Discovery channel
history channel (bazı programlar tam saçmalık ama, yalan falan da var)
kanal 7
jojo tv :)

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Troy dedi ki:
ben yine de evde aile ile birlikte izlenebilecek sayılı kanallar içerisine alırdım stv'yi de.

national geographic
Discovery channel
kanal 7

+1

Katılıyorum

mavinok.ta

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Troy dedi ki:

national geographic
Discovery channel
kanal 7
jojoyuda saymış ya :D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
jojo çok güzel bi kanal :D baby tv de vardı ama yazmaya çekindim :D

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Troy dedi ki:
jojo çok güzel bi kanal :D baby tv de vardı ama yazmaya çekindim :D
Bende jetixi izliyorum ama hep romence falan veriyor 10taneden 1inin türkçe veriyor :D Eskiden discovery izlerdim şimdi dsmart aldı hep şifreli..
Sizde benim gibi radyo dinleyin en iyisi..

apeiron13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[size=10pt]Gerçekler Gün Yüzüne Çıkıyor ...[/size]

Azerbaycan, Samanyolu Tv'yi Kapatti
Azerbaycan devleti, Fethullah Gülen'in Samanyolu televizyonunu kapattı. Fethullah Gülen'e karşı Azerbaycan'da mücadele yürüten Yeni Çağ Gazetesi kurucusu ve başyazarı Akil Alesker, kararı doğru bulduklarını açıkladı.
Azerbaycan ulusal frekansı üzerinden yayın yapan Fethullah'ın Samanyolu televizyonu, 15 Eylül'de kapatıldı. Samanyolu yetkililerin yerine telefona cevap veren santral görevlisi ilerleyen günlerde konuyla ilgili basın açıklaması yapılacağını söyledi.Azerbaycan İlahiyatçılar Birliği Başkanı ve Yeni Çağ gazetesi başyazarı Akil Alesker, kararı doğru bulduklarını ancak, bir süredir Samanyolu televizyonunun Hazer televizyonu olarak yayına devam edeceği yönünde duyumlar aldıklarını söyledi.Akil Alesker, Fethullah Gülen'in Azerbaycan'daki faaliyetlerini ilk kez Ulusal Kanal'dan açıklamıştı. Fethullah Gülen'in müslüman olamayacağını belirten Alesker, Amerika'nın Türkiye'deki en büyük ortağının Fethullah Gülen olduğunu söyledi.
Alesker şöyle konuştu:"Kendisinin Hoşgörü ve Diyalog kitabına bakın. O kitabın siparişçisi kimdir? Ve aynı zamanda Fethullah Gülen'in Vatikan seferini organize eden grubun adı da Zaman gazetesinin yazdığı şekilde ADL, "yani Türkler soykırım yapmıştır" diyen Yahudi kuruluşu var. Diğer taraftan da Türk okulları adı altında Fethullah Gülen Azerbaycan'a geliyor.
Fethullah Gülen'in okullarının mezunları Türk dilini o kadar iyi bilmiyor, İngilizce'yi biliyor. O zaman bu Türk okulu değil İngiliz okulu".

Akil Alesker, Türk devleti eliyle Azerbaycan'a büyük paralar sokulduğunu ve Kafkas Medya Kurumu gibi medya kuruluşları vasıtasıyla da örgütlenmeye çalıştıklarını açıklamıştı.

kaynak: http://www.gazeteport.com

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...