Seagate 1tb harici hard disk gözükmüyor

Bu konuyu okuyanlar

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Arkadaşlar acayip derecede sinirli bir şekilde bu msg ı yazıyorum..

Film izlemek için pc im başına oturdum hard diskimi taktım ışığı yandı hatta çalışma sesini duydum ama hard disk gözükmüyor.

Ve içinde çok önemli şeyler var. Bunları kaybetmeden kurtarmak için neler yapabilirim..

Ben kendi yaptıklarımı söliyim:
1- Win 7 ve Xp olmak üzere iki farklı pc de denedim
2- Bilgisayar yönetiminden disk yönetimini sectım orda da hard disk gözükmüyordu
3- Geri getirme programı ile ( getdataback ) kurup belki görür umudu ile ama oda görmedi hard diski

Not: Bu hard disk daha sabah çalışıyordu. Bir anda gitmiş ( Kardeşimin yalancısıyım bu kısımda )

acuster

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Hocam Sanmakla Beraber Emin değilim Kardeşin yere düşürmüş olabilir.
Kutusunda harddisk oynamış olabilir Garanti kapsamından çıkmıyacaksa Ve o konuda kendini bilgili görüyorsan Sök bi bak Ama. Yanlış yönelndirmiş olmayayım.

Saygılar.

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Bende ondan korkuyorum.. Bakalım başka ne yorumlar alacaz. Ona göre birşey yapacaz artık. Teşekkürler..

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
O pcde aynı kablo ile daha önce çalıştığını biliyorsan büyük ihtimal diskin zarar gördü. ama ilk defa deniyorsan ve çalışmadıysa daha kısa usb kablosu kullan. ayrıca kasanın arka taraftaki usb portlarını dene. Ki sanırım bunları zaten denemişsindir...

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
O pcde aynı kablo ile daha önce çalıştığını biliyorsan büyük ihtimal diskin zarar gördü. ama ilk defa deniyorsan ve çalışmadıysa daha kısa usb kablosu kullan. ayrıca kasanın arka taraftaki usb portlarını dene. Ki sanırım bunları zaten denemişsindir...

Ewt daha önce çalışıyordu. Diğer portları ve hatta başka pc de bile denedim. Başka usb kablosu da denedim aynı sorunu verdi.

Sizin dediğinizi tam olarak yapamadım.. o kısmı pek anlamadım.. Bios a girdim ama öle bir kac yere baktım hard disk gözükmüyordu.. Tam olarak neye bakmam gerek anlatırsanız sevinirim.

Not: Az önce 1394 kablosu ile de bağladım aynı durumdaydı.
Çalışıyor ışığı yanıyor ama pc görmüyor. Birde Normalde usb kablosunu çıkardığım zaman ışığın sönmesi lazım ama sönmüyor. devam ediyor çalışmaya..
(3.5'' oldugu için ayrıca elektrık kablosuda var )

haldunaksoz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Geçmiş olsun arkadaşım bence garantiye gönder : (

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Of of. İçindekiler giderse çok üzülürüm ya...Baya harcanmış emek var.

250 den fazla film,6-7 tane tam seri dizi, 10 Küsür tane tam anime serisi 10000 civarında mp3, Video clip, Oyunlar ...

Off off :(

mgsmus

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Ne zamandır forumlara bakıyordum, bu konu üye olmama vesile oldu.
Deffall, harddiskindeki sorun Maxtor (artık Seagate oldu) ve Seagate hdd lerdeki firmware sorunu. Benim 500 lük Maxtor da aynı sorun oldu. Bi sabah pc yi açtım ve dıdıdın, hdd yok, bios görmüyor ama hdd çalışıyor. Bayağı bi araştırmadan sonra sorunun çözümünü buldum. Nokia ca-42 data kablosu ve windowstaki hyper terminal aracılığı ile firmware yi düzeltebiliyorsun. Burda anlatan video var (açıklama bölümünde ilgili resimler, yazman gereken kodlar vs... herşey mevcut. ben takip ederek kendi hdd mi yaptım). Biraz zahmetli gözükebilir ama içindekileri kurtarmak için yol bu sanırım. Bu arada firmware düzelttikten sonra seagatein sayfasından yeni firmware indirince hdd eskisi gibi sorunsuz çalışmaya devam ediyormuş. ben (içindekiler çok değerliydi) ne olur ne olmaz diye yeni hdd almıştım. Ama maxtoru hala başka işler için kullanıyorum aynı sorunu yaşamadım bi daha. Ayrıca google a "0 LBA" diye yazıp aratırsan sorunu ve çözümünü başka sitelerde de bulabilirsin. Ayrıca servisin de bişey yapabileceğini sanmıyorum.

Farklı bir data kablosuyla denemedim. O yüzden videodaki gibi Nokia ca-42 kullandım. gittigidiyorda satılıyor eğer bulunduğun yerde bulamazsan.

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
mgsmus Ne yalan söliyim bu kısım beni aşar.. İmkani yok yapamam. :( Ama verdiğin bilgi için teşekkürler..

eroljin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Of of. İçindekiler giderse çok üzülürüm ya...Baya harcanmış emek var.

250 den fazla film,6-7 tane tam seri dizi, 10 Küsür tane tam anime serisi 10000 civarında mp3, Video clip, Oyunlar ...

Off off :(

arşivin senin için önemliyse kutudan diski çıkar (içinde bildiğin harddisk var) bilgisayarın içine tak %50-60 oranında çalışacak ve normal disk olarak görecektir. başka biryerde bozuk bi usb ye taktıysan içindeki kartı yakmıştır. (((((((((NET BİLİŞİM)

DeathAlbay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkeze merhaba ... evet gelelim konuya =)

Bende geçen gün internetten bu Harici HDD'yi aldım gayet güzel ... tek sorunlu kısmı kapama tuşu yok ... reset atıyorm pc'yi kendini res atıyo felan her defasında tırsıyorum ...

Format atmak istedim geçen gün Win7 kurdum şimdi kullanıyorm gayet güzel bir işletim sistemi ... format atarken BIOS'dan 1. boot u DVD sürücsü olarak ayarladım sonrada formatı attım ... gariptirki bilgisayara girdiğimde HDD gözükmedi ... araştırma yaptım burayı buldum siz çözememişsniz...

Bi kişi çözmüş ama galba onun işide uzun gibi göüzüküyodu =) Benim kafamda ampul yandı xD girip BIOS'dan 1.Boot u Maxtor'du sanırım ... yani eski haline getirdim ve F10 a bastıktan sonra bilgisayar açılınca HDD gözüktü =)

Umarım bilgi işinize yaramıştır ... İyi günler...

erkanekinci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anladığım kadarıyla sen hdd usb üzerinden çalıştırıyorsun bu nedenlede hdd bios görememen gayet normal. Bence sen o diski hdd içine ikinci disk olarak bağla eğer bios görürsen tekrar yaz bir kaç önerim olacak.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iyi günler hard diski bilgisayara takıyorum ses geliyo ışığı da yanıyo ama gözükmüyo ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

P

PsTsra

SDN Okuru
Yaw aynı sorun bendede var.Yandi saniodum yanmamis.Hard diski cikardim Ustune vurdum oldu ama kesin cozum olmadi sorun nerde sizce yardim edin

Son mesajlar