Microsoft Outlook LÜTFEN !

Bu konuyu okuyanlar

you-sufe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abiler, kardeşler..

ilkönce okuyacağınız için tşk ediyrm..

Bugün babamın pc ye format attım. Win XP -> Win 7 'ye geçtim..
Tüm yedeklemelerimizi yaptık herşeyi aldık yazdık DVD ye.PC format yedikten sonra nerdeyse yemin ediyorum babam için en önemli olan veriyi almamışız :crying: :crying:

Microsoft Outlook'da en az 350-400 kişi,Takvim verileri vardı.Babam bunu duyunca yemin ediyorum size o yüzünü görünce camdan atlamak istedim :'( :'( :'(

Kaç ay o kişiler,takvim için uğraşmştı gözümün önnde.Aklıma recovery (Easy Recovery Professional v6.0) geldi yapmadan önce sizlere sormak istedim acaba gereken Outlook dosyaları geri gelir mi? Birde gogıl amcada Microsoft Outlook recovery diye arattım "Kernel PST" d,ye bi pro buldum onu inceledim o olan bir dosyayı düzeltmeye yarıyomuş yani anlıyacağınız çok üzgünüm ve pişmanım..

(Outlook sürümü (Mic. Office 2007 Entrprs) 2007)

Sizlerden isteğim O Kartvizitleri nasıl geri getirebilirim.. vede LÜTFEN yardımınızı esirgememeniz...

Sağlıcakla kalın..
Selamet L..

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Öncelikle üzülerek söylemek istiyorumki formatladıktan sonra yedek almadığın aklına gelseydi kurtarmak % 100 e yakın mümkün olabilirdi.Fakat sonrasında Windows kurduğun için pek kurtarabileceğini sanmıyorum.Kurtarmayı genede denemek istiyorsan sabit diskine uygulayacağın işlemleri sabit diski başka bilgisayara takıp yapman gerekiyor.Ama en baştada dediğim gibi bence imkansız.Bugüne kadar yaptığım kurtarmalarda genelde çoğu veriyi kurtarabildim fakat senin durumda iş zor.

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Kayıt Defteri değerlerini geri getirebilirsen belki bu işe yarar: http://support.microsoft.com/kb/246153

Ve bir yerlerde gördüm, bu veriler yerel bir klasörde depolanıyormuş sanırım. O klasörü geri getirebilirsen (Recuva gibi bir programla) belki işine yarayabilir. Ama bahsettiğimiz şeyler çok küçük boyutlarda olduğundan işin zor...

Kolay gelsin. :(

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Geri Getirme Programlarıda Outlook Kartvizitlerini Geri Getireceğini Sanmıyorum
Böyle Şeyler Tekrar Yerine Konabilir En Başta Herkesin Canı Sıkılır Babanda Üstelememiş

HDD yansa ne Yapacaktı Yada Bilgisayarın Çalınsa :)
Sen HDD yandı Varsay Böylece daha iyi Motive Olabilirsin .
Kartvizitleri Geri Getirme Şansın Çok Düşük

perganon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Easus Data Recovery programı var bunu kullanarak %90 ihtimal ile geri gelebilir ;)

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Geri Getirme Programlarıda Outlook Kartvizitlerini Geri Getireceğini Sanmıyorum
Böyle Şeyler Tekrar Yerine Konabilir En Başta Herkesin Canı Sıkılır Babanda Üstelememiş

HDD yansa ne Yapacaktı Yada Bilgisayarın Çalınsa :)
Sen HDD yandı Varsay Böylece daha iyi Motive Olabilirsin .
Kartvizitleri Geri Getirme Şansın Çok Düşük

Kesinlikle katılıyorum kendini böyle motive et.

Geçen hafta eniştem yeni aldığı iMacte Windows kısmına yanlışlıkla bootcampte format attı.Bilgisayarı kapatıp servise götürdük ( garantisi bozulmasın diye ) hd yi çıkarttık direkt başka pcde kurtardık hepsini.Hiç kayıp yok.Artık 2 hdye ayrıca yedek alıyor her dosyasını :)

---------- saat 00:38 eklendi ---------- önceki mesaj saat 00:38 eklenmişti ----------

Easus Data Recovery programı var bunu kullanarak %90 ihtimal ile geri gelebilir ;)

Tekrar sistem kurmasaydı kurtarabilirdi.

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Öncelikle diski çıkar ve başka pcye tak usb olarak mesela. Verilerini geri getirmen içinde Önerebiliceğim GetDataBack ve RecoverMyFiles isimli programlar. tam sürüm bul indir artık nasıl yaparsan. sonra programlarda seni yönlendiricek zaten. filtre uygulayarak *.pst (pst outlook programının kullandığı mail depolama uzantısı) olarak tarat , uzun sürebilir. eğer baban '' kişilerini windowsda adres defterinde saklamışsa *.wab şeklinde filtre gir

Format attım gerek yok diye düşünme 10 formattan sonra yine veri kurtarılır. Tabi bir takım problemler olur. bu meselede üzerine veri yazılması önemli. tabi kurtarmak istiyosan

you-sufe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilkönce çok tşk ederim es geçmediğiniz için..
perganon arkdşmın dediği proyu indrdim demosunu, şuan reco yapıyorum. 90.000 feln bşy buldu sonuna kadar beklicem artık umarım içinden çıkar..Üstüne sistem kurmakla kalmayıp bide hemen yedekleri yüklemem (n acelem varsa bi türlü anlamadım) çok kötü koydu :(:(:(

tür laptop olduğu için hiç laptop hdd si sökmedim o yüzden birde ona elimi atmak istemedim.
yorumlarınız için çok tşkler hepinize sonsz saygımı sunuyrm..
Selamet L..

ALMİ

Müdavim
Reaksiyon puanı
60
%90 mı :D o kadar küçük boyuttaki dosyayı bulman imkansız küçük bir imkan olsada sen ararken çıldırırsın:D Çok uzun sürer onu bulmak:D:D

xismailaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşım umudunu kırmak istemem ama ne yaparsan yap olmuyor. Ben denemiştim.

Hatta ben format bile atmadım bilgisayara. Bilgisayarın ayarlarını bozmuşlar. Kullanıcılar görünmüyordu.

Ben de akıllı Dos ile güvenli modda kullanıcı oluşturdum. Sonra oturum açınca eski kullanıcı dosyalarını sildim elimle. Sildikten 5 saniye sonra Outlook aklıma geldi benim de.

Hemen 7 çeşit geri getirme programını sırayla denedim.

Ki o programlarla bir kerede 50 Gb veri kurtardığımı hatırlıyorum. Neyse, üzerine yeni dosya yazılmadığı halde, direkt "Documents And Setttings"de işlem yapmama rağmen Outlook dosyalarını kurtaramadım.

Bir dosya buluyor evet. Hem de boyutu silinen dosya ile aynı boyutta. Ancak içi boş oluyor.

Sen yine de dene. Ama ben de şirketteki tüm işlerimi bırakmış bir hafta boyunca onunla uğraşmıştım. Olmamıştı.

Tabi sonra Thunderbird'e geçirdim herkesi. İstediğim an yedekliyorum. Thunderbird'de herşeyin kopyası mail serverda da oluyor. Ayarlayınca tabi :)