Windows 7 klasörlerde kilit işareti

Bu konuyu okuyanlar

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Windows 7 kurduktan sonra D sürücümdeki eski verilerimin klasörlerinde sol köşede kilit işareti var. Yeni oluşturulan klasörlerde olmuyor. Bununla ilgili bilgisi olan varmı arkadaşlar.

onursevim

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
62
Onlardan birini silmeye kalk ozaman sorduğun sorunun cevabını alıcaksın :)

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Sistem dosyası olarak düşündün sanırım ama değiller.. D sürücümdeki arşivlenmiş veriler resimler müzikler.

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Kullanıcı hesap denetimi seviyesini(UAC) en alta getirirseniz kalkacaktır kilit işareti.

nikoteen

Doçent
Reaksiyon puanı
8
paylasıma actıgım dosyalarda cıkıyor..
ondan olabilir..

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Kullanıcı hesabı denetiminden olacağını sanmıyorum sistem dosyası değilki d sürücüsündeymiş sistem c sürücüsünde yüklüyse olmaması lazım...

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Denetim ayarı yüksek seviyede ise bir exe dosyası yüklediğinizde bu işaret çıkıyor.Ayrıca kilit işaretinin olduğu dosyaların özelliklerine girerek oradan güvenlik ayarı yapılırsa işaret yine kalkıyor ekli resimdeki engellemeyi kaldır menüsü varsa sorunun çözümü kolay

tolgasal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Sadece D sürücüsünde olması eski windows'unda denemek için bile olsa bir folder lock programı kullanman ile ilgili olabilir mi? Tam olarak olmasa bile benzer bir hata duymuştum.

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Tabi ya güvenlik duvarı engellemesinin işareti bu...

karahanliali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya arkadaşlar bu kilit simgesi neden çıkıyor ben hala bulamadım.lütfen neden oldugunu banaa açıklayabilirmisiniz...

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
ya arkadaşlar bu kilit simgesi neden çıkıyor ben hala bulamadım.lütfen neden oldugunu banaa açıklayabilirmisiniz...
Windowsun güvenlik önleminden dolayı çıkıyor kilit simgesi,yok etmek isterseniz kilit çıkan programa sağ tıklayın>özelliklere girin>engellemeyi kaldır yazan yerdeki tık'ı kaldırın tamam deyin çıkın ,kilit simgesi artık kaybolmuştur.Kolay gelsin.

TugiForum

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Çoğunlukta bu Paylaşımı Hiç kimseyle yapılmayan klasörler olarak geçiyor. . Kaybolması paylaşıma açıp kapayarak gidiyor. .

bestahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşın bahsettiği olay bu arkadaşlar.

Bende bi kaç gündür var. Her klasörde yok bazılarında. Alttaki caps'de göründüğü üzere. 6-7 aydır kullanıyorum win7. Daha yeni oldu. Ama sanırım hdd taşıma işlemi yaptım ondan sonra oldu. (tüm bilgilerimi yeni bir hdd ye aktardım)

ekranalnts1s.png

Ayrıca sağ menüde bahsettiğiniz güvenlik olayı yok.
ekranalntsh.png

freeinternet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
windows 7 kurdum.genellikle web tasarımı için kullanıyorum bilgisayarımı.Bazen katalog ,Afiş,insert de çalışmam gerekiyor ancak bilgisayarımı çok kasıyor.xp kullanırken bu kadar olmuyordu. acaba ram problemi mi çıkarıyor?

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Konuyu uzun bir süre önce açmıştım , cevabını yazmadım. Kilit işareti '' Hiç kimse '' ile paylaşılmayan anlamında.
Örnek olarak Kitaplıklar var Windows 7 de ki orada Belgeler klasörünü paylaşıyorsunuz ev grubu ile .
Ama Belgeler klasörü içinde bir klasörü paylaşmak istemiyorsunuz,Sağ tıklayıp 'Bununla paylaş
' diyip oradan hiç kimse derseniz o klasör kimse ile paylaşılmıyor. Paylaşılan belgeler klasörüne girdiğinizde klasörü göremiyorsunuz. Kendi bilgisayarınızdada o klasörde kilit işareti oluyor.
Tabi oradan aynı zamanda , yazma okuma, sadece okuma gibi paylaşım ayarlarıda basitçe yapılabiliyor.

---------- saat 12:31 eklendi ---------- önceki mesaj saat 12:26 eklenmişti ----------

windows 7 kurdum.genellikle web tasarımı için kullanıyorum bilgisayarımı.Bazen katalog ,Afiş,insert de çalışmam gerekiyor ancak bilgisayarımı çok kasıyor.xp kullanırken bu kadar olmuyordu. acaba ram problemi mi çıkarıyor?

Ne alaka :4:

Burak Vural

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adımlar;
1) C üzerinde sağ tıkla, Güvenlik -> Gelişmiş -> Users(Pc Adı\Kullanıcı Adı) seç -> İzinleri Değiştir -> Users(Pc Adı\Kullanıcı Adı) seç -> Düzenle -> Tam Denetim, ayarlar uygulandıktan sonra Sahip tabından TrustedInstalleri kendi kullanıcın ile değiştir.

suley

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 'de klasörlerin sol üst köşesinde kullanıcıların erişim yetkilendirmesiyle ilgili sarı kilit ikonunu oluşmaktadır.

Hdd C içerisindeyken sağ tıkla, Güvenlik -> Gelişmiş -> Kullanıcılar (Pc Adı\Kullanıcı Adı) seç -> İzinleri Değiştir -> Kullanıcılar (Pc Adı\Kullanıcı Adı) seç -> Düzenle -> Tam Denetim, ayarlar uygulandıktan sonra Sahip tabından TrustedInstalleri kendi kullanıcımız ile değiştiririz.

Veya bu sorunu çözmek için sarı kilit simgesinin olduğu klasör veya dosyayı sağ tuşla tıklayıp açılan menüden Özellikleri seçeriz Klasör veya Dosya Özellikler penceresinde Güvenlik sekmesini tıklarız. İzinleri degiştirmek için Düzenle'yi tıklarız. Açılan Kullanıcılar veya Grupları seçin pencersinde Gelişmiş'i tıklarız. Klasör özellikleri Kullanıcı veya Gruplar Seçin Konumlar Kullanıcılar ve Gruplar seçin penceresinde Şimdi Bul butonuna tıklarız. Arama sonuçlarında Users (Kullanıcılar) seçin ve Tamam'ı tıklarız. Sonra bütün pencereleri Tamam butonunu tıklayarak kapatırız.

Veya bu kadar uğraşıp durmak yerine zeus software yada başka bir yazılım sitesinden ntfs access 2.2 programını indirip çalıştırırsınız. İnnternet bağlantısı olmayan arkadaşlar bir yerlerden HirenBoot cd si bulabilirse ntfs access programını cd den çalıştırabilir.