Torrent nedir, en hizli nasil kullanilir, ayarlari nasil yapilir rehberi onerisi?

Bu konuyu okuyanlar

cnr

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Rapidshare malum civkini cikardi, SDN olarak torrent nedir nasil kullanilir, en hizli download icin ayarlari nasil yapilir seklinde guncel bir Torrent Rehberi hazilansa nasil olur sizce? Ben dahil eminim bu olayi bilmeyen bircok insanin isine yarayacaktir eminim.
(googlede baktim ama abuk sabuk sitelerde milattan once kalmis anlatimlar mevcut)

maiwesiyah

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
bence de böyle bir şey olsa çok faydalı olur

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Kesinlikle katılıyorum.Bu rapidshare .... çıkardı artık download işinin.Yok 15dk bekle yok 2 dk bekle yok birden fazla dosya indirme.Ne bu yha.Geçen altın üstü 400KB lik bir dosya indiricem slotların hepsi dolu bekle diyor.Artık torrent kullananmanın zamanı geldi...

leomessi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
evet olsa iyi olur.eminim aramızda bu konuda çok bilgili üyeler vardır

trinitrotoluen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yalnız (bende dahil) konuyu okuyanların hepsi torrent olayında acemi, hı?:D

Mehmet_Tahir

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bende rapid den nefret ediyorum torrent nedir hangi program daha güvenlidir nasıl kullanılır bi başlık altında toplansa güzel olur. hellmarch verdigin linkdeki arkadaş anlatmışda çok karmaşık :S

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
bende rapid den nefret ediyorum torrent nedir hangi program daha güvenlidir nasıl kullanılır bi başlık altında toplansa güzel olur. hellmarch verdigin linkdeki arkadaş anlatmışda çok karmaşık :S

UTorrent en iyisidir. Ufak ve hafiftir. Ben bunu beğenmem dersen alternatif olarak Vuze (eski adıyla Azureus) var.

UTorrent

Vuze

adreslerinden ulaşabilirsin. Torrent için en hızlı site http://zamunda.net'tir fakat şuan üyelik alımları kapalı. Arada açıyorlar alımları takip etmeniz gerekir.

Diziler için: http://eztv.it
Diğerleri için ise: http://piratebay.org ve http://mininova.org
Torrent aleminin google işlevi gören sitesi ise: http://torrentz.com

rockwar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Arkadasın verdiği link yeterlidir. Benim eklemek istediğim: Bilgisayarınıza utorrent'i kurun, birde zamunda üyeliği alın, elinizin altında binlerce film, oyun vs olsun. Neden zamunda diyorum, en hızlı ve en geniş arşive sahip torrentler orda ondan...!

cnr

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadasın verdiği link yeterlidir. Benim eklemek istediğim: Bilgisayarınıza utorrent'i kurun, birde zamunda üyeliği alın, elinizin altında binlerce film, oyun vs olsun. Neden zamunda diyorum, en hızlı ve en geniş arşive sahip torrentler orda ondan...!

O link yeterli degildir bence... Linki veren arkadasa paylasimindan dolayi tesekkur ederim. Fakat link sozluk sitesi ve herkes kendine gore karman corman yazmis. Onun gibi bir suru karisik bilgi var zaten nette.. Benim konuyu acma sebebim bu konuyla iligili forumda oldukca bilgili arkadaslar var. Saglam bir rehber yapilip bu konuda bilgilendirmeye daha faydali olunabilmesi acisindan oneri vermekti.. Nitekim bircok arkadasta bu fikirdeymis..

SmiLey

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
Kimse hazırlamazsa bayramın ilk günü 3-4 sayfalık bir rehber hazırlarım.

theahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kesinlikle katılıyorum...artık rapidin cılkı çıktı...protesto edip kullanmıyorum ben...arkadaşlar torrentte önemli olan indireceğiniz filmin veya ne indirecekseniz seed dediğimiz tamamını indirmiş kişi sayısnın fazla olmasıdır...www.torrentz.com sitesi bu iş için biçilmiş kaftandır....oradaki boşluğa ne arıyorsanız yazın...aşağıda çıkan linklerden piratebay yada mininova yazana tıklayın...seed sayısı ne kadar yüksekse o kadar çok kullanıcı indirmiş demektir.. u torrent i de program olarak tavsiye ederim hem çok küçük hemde kullanıcı dostu...port için numaralarıda daha sonra yazarım bir ara...

rockwar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O link yeterli degildir bence... Linki veren arkadasa paylasimindan dolayi tesekkur ederim. Fakat link sozluk sitesi ve herkes kendine gore karman corman yazmis. Onun gibi bir suru karisik bilgi var zaten nette.. Benim konuyu acma sebebim bu konuyla iligili forumda oldukca bilgili arkadaslar var. Saglam bir rehber yapilip bu konuda bilgilendirmeye daha faydali olunabilmesi acisindan oneri vermekti.. Nitekim bircok arkadasta bu fikirdeymis..

O halde ihtiyacınız olan tüm bilgiler için Buyrun...!

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Bu arada Mininova sizlere ömür. İçeriğindeki tüm yasadışı materyalleri kaldırmış. Site hala var ama sadece yasal içerikler var.

Mirack1907

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Torrent hakkında istediginizi sorabilirsin her konuda yardımcı olmaya çalışırım :wink:
Pm yoluylada ulaşabilirsiniz. :thumbup1:
Zamanım olsa rehber hazırlardım fakat bugünlerde yok.