Çocuklarımızı bu gibi tehlikelerden korumak için

Bu konuyu okuyanlar

veysi dede

Asistan
Reaksiyon puanı
16
BİR HABER
Siirt'te erkek arkadaşını ziyarete giden genç kız, yakınlarının saldırısına uğrayınca korkudan kendisini 6. kattan attı. Ama yaralı halde iken bile 5 bıçak darbesi almaktan kurtulamadı!

Çocuklarımız bu gibi tehlikelerden korumak için
Çocuklarımıza İslam’ı eğitimi akıllı ve bilinçli bir şekilde vermezsek, kızlarımız ya davulcuya ya zurnacıya kaçar.. Sabahtan akşama kadar fuhşun teşvik edildiği TV kanallarını filmlerle moda diye çocuklarımızın örtüsünü alıp bir kenara koyarak onları soydular, bu gibi filmleri, çocuklarımıza izletip, sonrada onlar da aynı şeyleri yapmak istediklerinde de acımasızca cezalandırdığımızı da suçlu kim oluyor; Çocuklarına İslami Eğitim vermeyen ve sadece hurafe anlatarak çocuklarının aklına da hitap etmeyen anne-babamı, yoksa kız mı? İnsanlarımızın bir an önce insanı insan yapan İslami Akla sahip olmaları gerekmektedir.
Ben buradan ailelere sesleniyorum çocuklarınıza sahip çıkın, onları sevin sayın değer verip ilgilenin. Her şeyi güzellikle anlatmaya çalışın. Ayrı yeten arkadaş seçimlerinde ahlaklı, faziletli ve dinine bağlı arkadaş bulsunlar.
Aile ne kadar dindar olursa olsun, kötü bir arkadaş onları bu duruma düşürebilir kanaatindeyim.
ahlaklı ailenin eğitim görevleri:
1- Aileyi bir okul haline getirtmek.
2- çocuklara; İslami kimliği aşılamak.
3- çocuklara;dinine ve kültürüne, ahlakına karşı açılan savaştan korunma mücadelesini aşılamak.
4- İslami bilimlerin amaçlarını ve ehemmiyetini tanıtmak.
5- Aileyi iç ve dış tehlikelerden korumak.
6- çocuklara; Ailevi, ahlaki ve sosyal yönlerden yetiştirmek.
7- amaçları gerçekleştirmek için eğitimsel üslupları kullanmak.
8- çocuklarımıza; dinimizin değerini hikmetini, dindarlığın dünyada ve ahiretteki hayati önemini açıklayarak aydınlatmak.
9- mal ve mülk kıymeti bilerek israfçı olarak yetiştirilmemeleri
10- bencil, tembel, şımarık, nizamsız, düzensiz, ruhsuz yetiştirilmemeli.
11- çocukları; mükemmel, İslami şahsiyetle yetiştirmek ve geliştirmek.
12- çocuklarımıza: büyüklere saygı ve küçüklere sevgiyi öğretmek.
13- son olarak “biz ne isek çocuklarımız da öyle olacak”.

Son mesajlar