Lg CD-Rw im yazımın sonlarına doğru ''Yazım işlemi başarısız oldu'' diyor.

Bu konuyu okuyanlar

prograssive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yazım işlemi başarısız oldu mesajı görmekten gına geldi artı sanırım 30 tane falan cd yaktım bu yüzden cihaz 400 mb den küçük dosyaları yazıyor okumasındada bir problem yok firmware güncellemesi yaptım başka yazım programları kullandım ayarlarıyla oynadım ama fayda etmedi sorun nedir bilen varsa bi el atıverinde şunu kurtaralım yav.

Cihazın modeli:LG GCE-8525b

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Aklıma üç şey geldi:
1)DMA modu açık mı?
2)Raminiz yeterli mi?
3)Cdleri okurken bir problem oluyor mu?(Donanımsal sorun olabilir diye sordum)

prograssive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dma modu aktif 512 ram kullanıyorum cd okumada bir problem yok ayrıca sunu farkettim hemen yazım işlemi başarısız oldu mesajından once nero 8 de ''geçersiz blok adresi'' diye bir mesaj verdi

emxq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu cdyi yazdıracağın dosyalara ulaşamadığını gösteriyo sanırım ama ilk defa böyle bi sorun duyuyorum 400 mb altını da yazmıyo olsaydıömrü bitmiş olabilir derdim ama...

prograssive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet bu benimde aklıma geldi ama hard disk le alakalı bir sorun da yaşamadım hiç hatta bir kaç kez format attım cihaza bu yüzden ama değişiklik olmadı ayrıca dediğiniz gibi ömrü bitmiş olsa niye yazsınki hiç yazmaz firmware güncellemesi yaptım bu modelde 1.05 versiyonundan daha yükseğini bulamadım varsa yollarsanız sevinirim birde iki ay kadar önce ben iş seyahatındeyken eşim anakartı yakmış ve yeni bir anakart taktırmış bunla alakalı birşey olabilir mi? veya bios ayarlarıyla alakalı bir sorun...

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
şimdi arkadasım,anakart değişti demişin..olasılık ilk olarak hardware gözüküyor..sorunun cevabını vermişin.ilk olarak ıde kablona bak.pinlerinden bır yamulma varmı,egerki tek ide kullanıyorsan hdd master jumper,cdrom slave jumper yap.cdroom slave girişi kablonun ortasıdır..ki olmadı,bios ayarlarını default yap,,ki olmadı bios upgrade et..ki olmadı...cihazın üzerinde model numarısı net ver,sana uygun olan firmware sürücünü göndereyim..kolay gelsin..

prograssive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum dediklerinin hepsini yaptım fakat bos guncellemesi yaparken bir sorun olustu anakartımın kendi sitesi uzerınden ındırdıgım bios ugrade dosyası ıle yaptım guncellemeyı ustelık bıosun kendı upgrade secenegı vardı onunla kullandım dosyayı fakat nasıl olduysa artık bılgısayarım acılısta bios ekranını tamamen es gecıyor dırek windows uzerınden acılıyor ustelık hıcbır bios ayarınada ulasamıyorum ayrıca daha once 2006 olan bios surumu su anda 2004 e dusmus ve en son olarak boot ayarını floppy yapmıstım floppy dısk takılıyken pc sıyah ekran verıyor herhangı bır dıt sesı yok wındows uzerınden guncelleyebılırmıyım bıosu bılgın var mı ve ayrıca ellerınızden oper saglam bır bios update dosyası gerekecek

Anakart:Biostar 865GV Micro 478

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
başka bir dosyayı yazmayı dene. eğer bu 40 cd yi aynı dosyaları yazarken yakmışsan dosyalarında bozukluk olabilir. bende de aynı problem olmuştu. bozuk dosya yüzünden 4-5 tane cd yakmıştım.
bu da olmazsa yazınca firmware update yapmayı dene.

btolga

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bilgisayar yönetimi /aygıt yoneticisi /dvd sc rom suruculeri /..scsi cd rom guncelle

yaparsan sorunun cozulecektır .

saygıylar

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
prograssive dedi ki:
dostum dediklerinin hepsini yaptım fakat bos guncellemesi yaparken bir sorun olustu anakartımın kendi sitesi uzerınden ındırdıgım bios ugrade dosyası ıle yaptım guncellemeyı ustelık bıosun kendı upgrade secenegı vardı onunla kullandım dosyayı fakat nasıl olduysa artık bılgısayarım acılısta bios ekranını tamamen es gecıyor dırek windows uzerınden acılıyor ustelık hıcbır bios ayarınada ulasamıyorum ayrıca daha once 2006 olan bios surumu su anda 2004 e dusmus ve en son olarak boot ayarını floppy yapmıstım floppy dısk takılıyken pc sıyah ekran verıyor herhangı bır dıt sesı yok wındows uzerınden guncelleyebılırmıyım bıosu bılgın var mı ve ayrıca ellerınızden oper saglam bır bios update dosyası gerekecek

Anakart:Biostar 865GV Micro 478

Keske ilk basta eski biosunun yedegını alsaydın.neyse ilk olarak anakartın üzerinde cmos clear jumperi(pile en yakın) vardır bunun bacak degerlerı bır ve ıkıdır sen ıkı ve uc yap reset yap..jumper yok ıse pılın en yakınında bios krıstalı vardır,bunu kısa devre yaparsin dıkkatlice.. bı bak bakalım bıos kendıne gelecekmı? Gelmez ise acılısta tab tusuna bas bıos sürümünü print screen yapıp buraya gonderırsın.burada hep birlikte yardım etmeye calısırız..kolay gelsın..
NOT:Bu işlemleri bios pilini cıkartıktan sonra uygularsın ..

prograssive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bios sorununu windows uzerınden bios upgrade yaparak yeni tarihli bir driver dosyası ıle cozebıldım arkadaslar ılgınıze tesekkur ederım yeni bios la cd yazmayı denediğimde ise sonuç hala hüsrandı aslında soyle mesela bir film dosyası yazayım dedım bilgisayarda işlem basarısız dedı fakat cd yı tv de ızlemeyı denedıgımde sorunsuz ızlenıyordu sızce ne olabılır

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Baska bir program dener misin? Clone Cd.. Artı olarak yazım hızını en düşük seviyeye al bakalım,en son olarak farklı marka bir cd denermisin,altı acık yeşil olanları tavsıye ederım her zaman;) kolæy gelsın,,sonucuda burada bilgilendirirsen bizde seviniriz...

prograssive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum onları da denedim clone cd windows yazma aracı ve easy cd yi denedim olmuyor kafayı yedirecek bu bana

pcman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ayni sorun benim eski laptopin cd yazicisida yapiyordu cok ugrastim cozemedim ben cdrw ile deniyordum yalniz :) diger turlu cok masrafli oluyor. Istanbulda bildigim kadariyla optik disklerin optik ayarini yapan bir firma var oraya goturmeni tavsiye ederim.
ha ben ne yaptim, bozuk oldugunu belirterek sattim :)

birde tv de film izleyebiliyorum demissin ama son dakkalarini kontrol et cunku cd nin sonu film dosyasininda (tek parca uzun oluyolar ya)sonuna denk geliyor buyuk ihtimalle sonunu yine gostermeyecektir