Western Digital RE4 2 TB İnceleme

Bu konuyu okuyanlar

Ordo ab chaO

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Sabit disk denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan Western Digital'in 2 TB'lık yeni modeli, hem kapasite hem de hız açısından sizi tatmin edecek.

İnternet'in yaygınlaşıp, insanların dosya paylaşımını keşfetmesiyle birlikte artık çoğu insan film, müzik ve oyun arşivleri toplamaya başladı. Görüntü ve ses kalitesinin giderek artması, grafik teknolojisinin de ilerlemesiyle artık dosyaların boyutları çok fazla büyümeye başladı. Bundan yaklaşık 10 sene önce birkaç GB'lık sabit diskler insanlara yeterken, şimdi ise sabit disk alırken TB'lardan bahsetmeye başladık. Şu an için piyasada bulunan en geniş kapasite 2 TB. Sabit disk denildiğinde ilk akla gelen markalardan olan Western Digital'in 2 TB'lık RE4 Enterprise modeli sahip olduğu devasa kapasitenin yanı sıra performansı ile de göz dolduruyor.
wdfEnterprise_RE44441257841770.jpg

Ürün önceki WD modellerine göre oldukça iyi
Yaptığımız testlerde WD RE4 Enterprise'ın ortalama yazma hızı 70,8 MB/sn, ortalama okuma hızı 114,9 MB/sn çıktı. Bu değerler Western Digital'in daha önceki modellerine göre oldukça yüksek. 3,5 inç boyutundaki SATA arayüzlü Western Digital RE4, 2 TB'lık kapasitesi ve performansıyla gerçekten iyi bir ürün olarak göze çarpıyor. Test sonuçlarını sonraki sayfalarda bulabilirsiniz.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Yaklaşık bir ay önce ilk defa Western Digital marka HDD (1TB) aldım..
Bana fazlasıyla yetiyor, çünkü muhasebe- stok yöntemi ile kullanıyorum:
"İlk giren ilk çıkar"

Rapx

Asistan
Reaksiyon puanı
7
tahminen fiyatı ne kadar olur acaba?

revix

Asistan
Reaksiyon puanı
0
80gb lık harddisk kullanıyorum ayıp oluyor ama:tongue:

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Bana da 320GB yetmemeye başladı 1TB harici ile takviye yapayım diyorum. Arşiv dosyaları onda saklayabilirim böylece.

özgür deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
15
dahili 500+320+200 gb harici 500 gb

bi ara dahililerin hepsini toplayıp elden çıkarıp haberdeki gibi 2 tblık bi hdd almalıyım

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Benim hala 4 gb olan hardisklerim var.Adamlar neler çıkarttı:D.

labtek38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kapasite fiyat oranı en uygun olanı seagate 1,5 TB bende 3 tane var 1 tane Western veliciraptor bir de 500 GB 2,5" harici.

10u®

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Samsung 160GB
WD Caviar Black 1TB
WD MyBook 320 GB External Şimdilik bu üçü bana yetmekte.

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Fiyatı dehşet bişey olur gibi düşünüyorum :S

Ordo ab chaO

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Ürünün yurtdışındaki fiyatı 300 $ civarında

YeniBir Osmanlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de depo amacıyla bir disk almayı düşünüyorum.
Fiyatı uygun olursa almayı düşünüyorum.
2 TB 'lık ürünler daha da çıksın ki fiyatları ucuzlasın.
Dönüş hızı yazmıyor kaç acaba?
2 TB HDD kullanan arkadaş varsa yorumlarını okumak isterim.

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
640 gb var yetmiyor bu tam benlikmiş ama süper hdd ama ben seagate 1.5 tb sata 2 ncq 32 mb 7200 rpm hdd almayı düşünüyorum hdd'de seagateden şaşmam wd kullananlar samsung gibi biraz gürültülü çalıştığını söylüyor tavsiye etmiyorlar...

sinanyc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bu kadar para vermeyin derim yazık olur arkadaşlar
elinizdeki fazla hdd leri ya satın kurtulun yada bilgi bankası olarak verilerinizi saklamak için kullanın sonra pc den çıkartın bir kenarda dursun 2010 sonlarında yeni geliştirilen akıllı chip flsh bellekler geliyor 4tb. kapasiteli olması bekleniyor ve bizlere satış fiyatınında 150$ olma olasılığı var bilginize isterseniz usb den bile format atılacağı yazılmış boot sectör dediğimiz disk kafa vurma olayıda yok olacak ben bekliyorum olmasa bile 2011 de bu cihazlar çıkar ve elimizdeki hdd ler çöpe gider gibi geliyor
10 gr. ağırlığındaki bu çip hdd olarak özel üretilecek yeni bulunan akıllı çipe şimdilik hafıza çipi deniyormuş bende hdd çipi diyorum hem kasa yer kaplamıyacak hemde sıcaklık sorunu ve motor gürültüsü olmayacak nasıl beğendinizmi ;) bekleyin derim
selamlar saygılar

---------- saat 16:54 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:47 eklenmişti ----------

640 gb var yetmiyor bu tam benlikmiş ama süper hdd ama ben seagate 1.5 tb sata 2 ncq 32 mb 7200 rpm hdd almayı düşünüyorum hdd'de seagateden şaşmam wd kullananlar samsung gibi biraz gürültülü çalıştığını söylüyor tavsiye etmiyorlar...

samsung alma ne alırsan al samsung marka 4 adet hdd em çöpe gitti ufacık bir sarsıntıda kafa vuruyor dandikten bir virüs yesin göçüyor işlemez hale geliyor seagate hem sessiz hemde dayanıklı ayrıca bulabilirsen fujitsu marka hdd leride tavsiye ederim bana almanyadan fujitsu marka rpm7200 500gb. hdd gelmiişti 2 yıldır kullanıyorum hem tık sesi yok hemde kasaya bazen tekme atıyorum tık demiyor valla eşşek gibi tıkır tıkır çalışıyor her türlü zorladım ama hala çalışıyor ekran kartını yaktım donma bile yapmıyor
artı yüklemede ve açılışta cızır cızır öten samsunglar beni uyuz ediyor bak arkadaşım alacaksan fijutsu yada seagate al paranı boşa vermemiş olursun memnun kalacaksın selamlar saygılar

gvn

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
250 gb var yetiyor gibi zaten dvd arşivi yaptıgımızdan uploadlar için yer ihtiyac oluyor sadece :D