ASUS ATİ EAH2400 Series Ekran Kartını tanıtamıyom yardım Lütfen

Bu konuyu okuyanlar

ekselans0042

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar ben yeni bir bilgisayar aldım bilgisayarın ekran kartı ASUS HD 2400PRO 256MB DX10 Windovsu yükledim. Anakartı tanıttım ve ekran kartınınıda tanıttım ama ekran kartını pc görüyo tanıyo fakat oyunlarda sürekli hata veriyo yada ekranı bozuk geliyor . Aygıt yöneticisinden ekran kartını kaldır diyorum kaldırınca oyunları oynuyor normalde 2 yıl garantili pc fakat aldığım yer çok büyük bir mağaza garanti şartı sorun olan malzemeyi götürüp veriyon ekran kartını tanımış diyolar sorun yokmuş diyolar:S kafayı yiyecem tamirciye götürdüm 50 ytl verdim yaptık dediler eve geldim gene aynı ne olur yardım edin gerekirse hesabınıza parasını yatırırım. örnek bir resim Age Of Empires oyununu açıyorum bu hatayı veriyor fakat ağ yöneticisindede ekrankartı tanınık nasıl bir durum hatada ne demek istiyor

adszkw8.jpg

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Mesajının içerisinde para sözü gördüm ama burada para geçmez. Görmemiş olayım. :)
Soruna gelince başlat çalıştıra dxdiag yazıp karşına çıkan pencereden ekran seçeneğine gelip orada bulunan directdraw seçeneğinin etkin olup olmadığına bakın. Eğer etkin değilse etkin yapın. Sonrada directdraw sınaması yaptırın. Bakalım sorun çözülecek mi.

Şimdiden kolay gelsin. ;)

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
www.ati.com a girip en son ekran kartı sürücüsünü indirip download ediyorsun olmazsa klimeranın dediklerini yap kesin çözüleccektir sorun yine devam ederse age of empires'ın patchlerini'ini yükle sorun hallolacaktır birde clieranın dediği yerden directx 9.0c mi yukle onuda kontrol et ...

Akbank kayseri fezviçakmak şubesi /hebele hubele isimli hesaba para gonderebilirsin teşekkürler :)

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Abi klimera ne demektir ya :D :D Gülme krizine girdim. :D

ekselans0042

Asistan
Reaksiyon puanı
6
öncelikle ilgilendiğiniz için çok sağolun...

1.dxdiag yazıp dediklerini uyguladım ama sorun aynı devam ediyor tüm oyunları oynuyorum fakat sadece age of empirese o hatayı veriyor birde filimleri izleyemiyorum.

2.senin dediklerinide yaptım gene olmadı fakat dxdiag yazıyorum directx bölümünde directx 9.0c diye bişey yazmıyor fakat bayaki bi dect x dosyası var. Ayrıca gerçekten içimden gelerek ücretini vermek istiyorum..

Birde bi arkadaş bana http://support.microsoft.com/kb/242902 bu siteyi verdi benim sorunu anlatıyor fakat ingilizce anlatmış ne yazıkki benimde ingilizcem 0 bi arkadaş bana bu sitede ne demek istiyor açıklayabilirmi yada türkçeye çeviri yapabilirmi yardım ederseniz çook sevinirim.

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
The Age Of Empires Expansion Packet The CONQUERS' u Age Of Empires üzerine yüklersen oyunu XP' de açabilirsin. Film izleme konusuna gelince filmlerde ne gibi hata veriyor. Yada herhangi bir hata veriyo mu. ???

itsfresh

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşım bende senin gibi videoları seyredemiyordum.Görüntü dalgalanma yapıyordu daha sonra olayı çözdüm belkide senin olayda benim gibidir ve oyununu oynayabilirsin. Buradaki siteden http://event.asus.com/vga_newfeatures/index.htm dosyayı indirip kurmalısın. umarım sorunun çözülür.

ekselans0042

Asistan
Reaksiyon puanı
6
oyunu hallettim başka bi tanıtıcı indirdim normalde benim ekran kartu EAH 2400 Pro idi indirdiğim sürücü ile tanıttınca aygıt yöneticisinde radeun HD 2400 pro oldu oyunlardaki sorun düzeldi fakat filimlerde hiç izlemiyor kare kare renkler allak pullak ne filmi olduğunu bile bilemiyorum http://event.asus.com/vga_newfeatures/index.htm bunu indirdim fakat kurulumda daha büyük versiyonu kurulu diyor

ekselans0042

Asistan
Reaksiyon puanı
6
zannedersem sorun o splendit diye bişey var ondan ama one nasıl yapacağım hiç anlıyamadım verdiğin o sitede zaten video örneklerini vermiş fakat dediğim gibi indirdiğim sürüme eski diyor kurmuyor