Beşiktaşlı TaraftarlarıTaşıyan Otobüsü Taşlama Girişimi

Bu konuyu okuyanlar

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Trabzonda ikamet ediyorum..

Az önce balkona çıktım,bir sigara içmek için..Bir tane uzun yol otobüsü belediye otobüs durağında durdu.Biri otobüsten indi ve ters istikamette ilerledi.

Ama otobüs hemen hareket etmedi otobüsten''beşiktaşım oleyy!'' seslerini duyunca şaşırdım.

Otobüs kapısı açık şekilde yavaşça ilerlemeye başladı tezahurat devam ediyordu.Birden duraktan 15-16 yaşlarında 5-6 kişi çıktı yerden hızla taş toplayıp otobüsün peşine düştüler.

50 m ileride trafik ışıkları var.Otobüs de çocuklar da görüş alanımdan çıktı.

Eğer kırmızı ışık yanıyorsa kesin olay çıkar:)

Gelişmeler birazdan.(tabi gelişme olursa)

:D

Laputos

Asistan
Reaksiyon puanı
5
sevinmek kutlamak herkesin hakkı ancak hassas bir şehir trabzon bu tür şeylerde hemen olay çıkabilir halkın en büyük sevdası renkler anlamak lazım trabzonuda trabzonluyuda

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Kavganın hiçbir şekilini tasvip etmiyorum.Ne olursa olsun.Bir maç için insanların birbirlerini yemeleri doğru değil.İki tarafta tabii ki dikat etmeli hassasiyetlere önem vermelidir.
Ancak bunlar kavga sebebi olmamalıdır.Daha medeni hareket edilmelidir.

Mübarek sende Zorhak hemen konu yapmışsın :) Son Dakika :)

Laputos

Asistan
Reaksiyon puanı
5
bende kavgann hiç bir şeklini tasvip etmiyorum ama durduk yere kavga çıkmaz kimse yenilgiyi kabullenemez buda insanlarda etki tepki meslesine neden oluyor ve hoş olmayan durumlar meydana geliyor

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Bir derbi maçtan Sonra Polislarin bizi bir otobüse doldurup güvenlik çemberi içinde çıkardığını bilirim :D
O otobüste olmak çok heyecan vericidir etrafınızı sizi eline geçirse parçalayacak bir yığın insanla doludur... Hayvanlar gibi otobüse içindekilere bağırırlar :D
Tabi içerdekiler de dışardakilere Polisin de verdiği güvenle her türlü hareketi çeker :D

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Bir derbi maçtan Sonra Polislarin bizi bir otobüse doldurup güvenlik çemberi içinde çıkardığını bilirim :D
O otobüste olmak çok heyecan vericidir etrafınızı sizi eline geçirse parçalayacak bir yığın insanla doludur... Hayvanlar gibi otobüse içindekilere bağırırlar :D
Tabi içerdekiler de dışardakilere Polisin de verdiği güvenle her türlü hareketi çeker :D
Yaşanmış bir anı gibi geldi bu bana ? :D

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Anlamıyorum Nasıl canınız istiyor Arabanın peşinden koşup taş atmak sanki Bir haine Bir Düşmana taş atıyolar çok yazık Hain olsa bu kadar taş atmazlar...

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Anlamıyorum Nasıl canınız istiyor Arabanın peşinden koşup taş atmak sanki Bir haine Bir Düşmana taş atıyolar çok yazık Hain olsa bu kadar taş atmazlar...

Şu anki taraftarlardan bu psikolojide olan çok var kardeş.Bunu siyasette de görebilirsin.Ama özellikle futbolda çok rastlıyoruz.Bilirsin adam bile öldürüldü.
İnsanlar bir şeyi kararında bırakmayı bilemiyorlar maalesef.Bu kavgalar hep oluyor.Uzak durmalı böyle ortamlardan.

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Şu anki taraftarlardan bu psikolojide olan çok var kardeş.Bunu siyasette de görebilirsin.Ama özellikle futbolda çok rastlıyoruz.Bilirsin adam bile öldürüldü.
İnsanlar bir şeyi kararında bırakmayı bilemiyorlar maalesef.Bu kavgalar hep oluyor.Uzak durmalı böyle ortamlardan.

Bence insanlar Cahilliği ve bilinçsizliğinden kaynaklanıyor Bir Real madrid Bir barcelona maçında neden olmuyor bu görüntüler yada Chealse Yada arsenal maçında çünkü insanlar oraya futbol izlemeye geliyor Psikoloji felan deyil o Maç psikolojisi stadın içinde izlerken olur otobüsü taşlamak holiganlıktır Bir baba oğluyla maça gidemiyorsa bu Cahil geri kafalı insanlar yüzündendir sonrada anlatırlar nasıl taşladık otobüsü ya kafasını yardım işte şöle böle sanki iyi bi B.k yemiş gibi :hammer:

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Bence insanlar Cahilliği ve bilinçsizliğinden kaynaklanıyor Bir Real madrid Bir barcelona maçında neden olmuyor bu görüntüler yada Chealse Yada arsenal maçında çünkü insanlar oraya futbol izlemeye geliyor Psikoloji felan deyil o Maç psikolojisi stadın içinde izlerken olur otobüsü taşlamak holiganlıktır Bir baba oğluyla maça gidemiyorsa bu Cahil geri kafalı insanlar yüzündendir sonrada anlatırlar nasıl taşladık otobüsü ya kafasını yardım işte şöle böle sanki iyi bi B.k yemiş gibi :hammer:
Dediğin gibi normal kişilerden bahsetmiyoruz Holiganlardan bahsediyoruz, onların da kimin maşaları olduğu bariz ortada değil mi zaten ?

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Ya bu kadar abartmamak lazım.. Sonuçta bu bir spor karşılaşması ve takımlarını desteklemek adına diğer takımı destekleyenleri nerdeyse düşman olarak görülüyor.

Bu nasıl bir bakış açısı.. Hakem düdüğü ile oyun biter.. Devam ettirmek taraftarlıktan öte bir davranıştır.

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46

Ben maç psikolojisinden bahsetmedim .Onların o anki psikolojisi öyle dedim.Psikolojisi bir insanın iyi de olabilir kötüde.
Holigan psikolojilide olabilirsin.Ahlaklı bir psikololijiye de sahip olabilirsin.
Tabii ki herşey cahillikten geliyor.Cahillikte genel bir kavram zaten.
Bilgi cahili var birde ahlak cahili var.Bunların ki ahlak cahilliği.

Oralarda da oluyorduda işte önlemleri alındı.
Hem kişiler özdenetim yaparak kendilerini sorgulayarak kendilerini frenlediler hem de oranın devleti bunları yaptıkları karşısında caydırıcı yaptırımlar uyguladılar.Her ikiside oldu.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Zorhak sende onlara atsaydın :)

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Ben balkondaylen atmayı düşündüm ama atacak çiçek bulamadım Beşiktaşlılara..:)

Yoksa sen çocuklardan ve taştan mı bahsediyorsun:)..Hiç yakıştıamadım...hehe

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
sayın zorhak ayrıntılar az sonra dediniz, son durum nedir acaba :D