Bilgisayar Açılırken Donma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

kuti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Asus marka bir leptopum var. Özellikleri: Core 2 Duo T9550, 4GB Ram, 500 GB HDD, nvidia gt130 1 gb. Bilgisayarımda Windows Vista yüklü. Dün gece kapağını kapattım ve bir süre sonra tekrar açtığımda oturum açma ekranında dondu. Bilgisayarı yeniden başlattım bu seferde Asus logosunun çıktığı pencerede takılı kaldı. İçindeki dosyalarımın yedeği olduğu için önemli değil. Format atmayı denedim ama biostan cd-romu seçtikten sonra yeniden başlattım ama yine aynı Asus logosunun çıktığı ekranda dondu kaldı. Sizce ne yapabilirm? Yardımlarınız için teşekkürler

Edit: Arkadaşlar bir şekilde hallettim. Windows'a format attım ve şu an için düzelmiş görünüyor. Umarım bir sorun çıkmaz

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Sanırım HDD sorunu Var Bilgisayarında Servise vermen En Mantıklısı

Çünkü Bir Donanım Problemi Var!

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bios ayarlarını resetleyip bi dene guvenlı kipte acma sansın varsa onuda bi dene olmazsada artık kader servisten kac gunde gelır sansına :D

yasin04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
aynı sorun bizim casperdede oldu ama baktım hdd kablosunu şerefsi..zler bozuk gönderişler hemen cdrom kablosunu ona taktım sorun halloldu... ama hala casper kazıkçılarına sinirliyim:angry:

Somurtkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bendede var dostum.. asus marka leptop kullanıyorum benımkisi acılırken değil kafasına göre donuyor bu zamana kdr acılırken donmadı hiç ama.

bataryayı cıkarıp direk prizden takdıgımda ise hiç donmuyor'du.. 8 aydır. ama az önce bataryası cıkıkkende dondu :s

havaLardanmıdır nedir anLamadm.. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kolay gelsin ben pcmi açınca bi 2 dkda falan donuyor sonradan ise arada sırada donma oluyor.

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
O gün yüklediğin bi program varmı belki onun etkisi olmuştur.Live sistemler sayesinde windowsunu açıp önemli belgelerini alıp format atabilirsin veya sistem geri yükleme yapabilirsin.HDD de bi sorun olabilir ama diğer seçeneklerde olabilir.Bilgisayarının hala garantisi varsa garantiye ver derim.