Babylon server'ına bağlanmak

Bu konuyu okuyanlar

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
merhaba, bugün de ben bi soru ile karşınızdayım (A) yazıyı yazmadan önce elimden gelen herşeyi denedim fakat işe yaramadı. sanırım sorun comodo firewall'ı sildikten sonra meydana geldi(ben öyle tahmin ediyorum). Bikaç hafta önce comodo firewall'u yüklemiştim.denedikten sonra sildim.program silinirken windows firewall'unu etkin hale getirmiş.babylon aramalarda türkçe sonuç değil de sadece ingilizce sonuçları gösterip, türkçe kelimeleri de bulamıyodu, önce dank etmedi, daha sonra free download manager'in kendi serverine bağlanamamasını görünce bişelerin ters gittiğini farkettim :D neyse önce windows firewall'a babylon için tüm portlara ait izinler verdim. işe yaramadı. windows firewall'u kapadım ki hala kapalı. hala işe yaramıyo.free download manager bağlanabiliyo ama babylon hala bağlanamıyo.ayarlarını kurcaladım bağlantı ayarlarını hepsini tekrardan otomatik'e aldım bi değişiklik olmadı. işe yaramıcağını bildiğim halde programı silip yeniden yükledim, tüm ayarlarım vs. sıfırlandı ama bağlantı hala kurulamıyo.

sizce ne yapmalıyım?

Teşekkürler

Necro

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
bana sorarsan, kaldırdığın firewall'ı tekrar kur ve babylon için veri trafiğine izin ver. daha sonra da istersen yeniden sil firewall yazılımını.

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Troy dedi ki:
bana sorarsan, kaldırdığın firewall'ı tekrar kur ve babylon için veri trafiğine izin ver. daha sonra da istersen yeniden sil firewall yazılımını.

firewall yüklüyken babylon'a izin veriyodu zaten.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
bende de daha önceden zonealarm kurulu iken bu tür sorunlar oluyordu. kaldırdığım halde zonealarm ile yetki vermediğim yazılımlar bir türlü bağlanamıyordu internete.

dediğim gibi bir dene bence. yazılımını kur, firewall'ı en düşük seviyeye getir ve yazılım üzerinden de windows firewall'ı etkinleştir.

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
yeniden yükledim izinleri verdim düşük seviyeye aldım ama bi fark etmedi,sildim durum hala aynı

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bir de Babylon'un kendi seçeneklerinde bazı ayarlar var. Oraları kurcalamış olabilir misin?

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
hayır dediğim gibi hepsi otomatikte zateni programı da yeniden yükleyince bütün ayarlarım da sıfırlandı. onlarında sıfırlanması gerekirdi

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
babylon yeni sürüm çıktı onu da bir dene istersen

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
ok o zaman aptes bozmadan duaya devam ediyim ben

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
troy kafamı bozdu bu windows :D adobe ps cs3 üde kaldırmıyo format atcam ben :D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
walla başka bir çare de yok ki. vardır ama burdan ne desek boş.

:D

aptes al