Msn messenger ve Facebook artık bir ilişki içersinde

Bu konuyu okuyanlar

onursevim

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
62
Msn messengerın hayatımızdaki yeri büyük. Hayatımızın olmazsa olmazlarından biri olduğunu düşünüyorum.
Çevrendeki insanlarla iletişim kurmak için, iş hayatı için,zaman geçirmek için uzaktaki arkadaşlarınla yada akrabalarınla görüşmek için veya sevgilinle sabahlara kadara kaynatmak için kullandığımız bu program kendi içinde bizlere yeterli olmayabiliyor. Onun için Msn messenger a ek olarak bazı programlar eklenebiliyor.
Msn plus Msn discovery gibi . İlk anlatımımda Msn discoverynin Version 2.1.78 daki yenilikten bahsedeceğim.

Bu yenilik fenomenimiz haline gelen Facebook hakkında. Msn discovery sayesinde Msn messenger ile Facebook içli dışlı olmuş.

Öncelikle sürümde discovery kurulduktan sonra durum çubuğuna değil Msn messenger ın sağ alt köşesine yerleşmiş durumda.

28277326.jpg

Sağ alttaki discovery ikonuna tıklayıp ayarlar ;

17384369.th.jpg

diyerek facebook ile ilgili ayarlarınızı istediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

58474199.jpg

Facebook kullanıcı adı ve şifre bölümümüz.

Şimdi sıra geldi oturum açmaya. Oturum açmak için

92384530.jpg

Msn messengerımızın sağ alt köşesindeki facebook ikonuna tıklayarak oturum aç diyoruz.

23863702.jpg

Böylece facebooktaki online arkadaşlarınızı msn messenger a taşımız olduk .Konuşmak istediğimiz arkadaşımızın ismini tıklayarak

70679604.jpg

Konuşmamıza başlayabiliriz.

95471759.jpg

Facebookta online olan kişi sol alt köşede msn penceresi şeklinde gözüküyor.

Programı indirmek için tıklayın

Onur sevim

http://shiftdelete.net

eskibirkullanici

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
bu özellik güzel oldu ama bişeyi hatırlatmakta fayda var msn üstünden facebookta birisiyle konuşurken en başında reklam yapıyo :D

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Msn Plus ile çakışıyorlar mı ? Kaçıncı sürümdü bilmiyorum ama Plus la discovery anlaşamıyorlardı.

onursevim

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
62
Msn plus 4.8 kullanıyorum çakışma yok :)
Çakışsalarda kendi ilişkileri karışmam :p

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Onur seni gidi seni :D Açıkça söyle işte vermek istiyorum adresimi ekleyin felan diye :D

onursevim

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
62
Yok konuya bakarsanız gecenin bir yarısı açtım farketmedim bile :) Yoksa daha iyi bir modifiye yapardım:D

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Yemeyiz bunları onur efendi! Bir de şirinlik olsun diye penguen resmi eklemişin avatarına!

Kötü niyetlisin kabul et. İçinde bir Erol Taş var :D

onursevim

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
62
Haydaaaa... Misal sen mi ekleyecen seni eklettiripde ne yapacam :D Allah ım yarabbim :D

theahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
teşekkürler onursevim...gerçekten güzel bir özellikmiş...sayende kullanmaya başladım bende...

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Windows a geçtiğimde deneyeceğim.

Teşekkürler.*

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Bende bunun hakkında birşeyler yazacaktım :) Çok güzel kullanıyorum ben sürekli :) Plus ile hiçbir çakışma söz konusu değil.

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Çok da güzel çakıştı. Discovery ile Plus bende sorun çıkardı. Neyse kaldırdım ikisini de.

kifodayi

Asistan
Reaksiyon puanı
7
msn'e yama işini geçende denedim, bilgisayarım çökmüştü resmen, zor kaldırdım yerden, ben de vazgeçmiştim, bu yazıyı okuyunca 3 yıl önce gene yüklediğim discovery'i tekrar yükledim verdiğin likten, çok güzel oldu, iyi oldu, beğendim. Eline sağlık.

kifodayi

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Onur kardeşim, ben bir sorun yaşadım. Sen veya bu programı kullanan diğer arkadaşlar yaşamadığına göre sorun bende. Paylaşmak isiyorum. Dün programını yükledim, gün boyu özelliklerinden zevkle! yararlandım. Fakat gece bilgisayarı kapatıp, bu sabah açtığımda, msn 800706b5 hata kodu verdi. Discovery'i sildim fakat sorun çözülmedi. Msn'i baştan yükledim olmadı, son bi kaç günde yaptığım güncellemeleri sildim işe yaramadı.

Daha başka ne yapabilirim? Nasıl çıkarım bu işin içinden, acaba ne gibi bi yanlış yaptım da bu duruma düştüm. Bilgin varsa paylaşman beni mutlu edicek.

onursevim

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
62
Bu durum bende olduğu zaman bilgisayarı yeniden başlattığımda problem kalmıyordu.

Google amcaya sorabilirsin eminim birşeyler çıkacaktır.(sormadığını farzederek söylüyorum)

kifodayi

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Google'a bir dostummuşcasına dahi sordum, kendince soruma çeşitli linkler çıkardı, okudum, okuduklarımın bi kısmını denedim. Ama yeniden başlat demedi hiç bana google. Tamam hemen deniyorum, ben çözümün bu şekilde olabileceğini hiç düşünmemiştim.

---------- saat 14:52 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:46 eklenmişti ----------

Ya çok mahçup oldum. Çok teşekkür ederim. Onca işlemi yaptıktan sonra tabii ki yeniden başlatmam gerekirdi. Bunu akıl edemedim. Tekrar teşekkür ederim

Pesimistyle!

Müdavim
Reaksiyon puanı
50
Bu durum bende olduğu zaman bilgisayarı yeniden başlattığımda problem kalmıyordu.

Google amcaya sorabilirsin eminim birşeyler çıkacaktır.(sormadığını farzederek söylüyorum)
Öncelikle bu bilgiyi paylaştıgın için teşekkürler.Bilgi paylaştıkça çoğalırmış.
e mailde yanlış tarafı sansürlermişsin o biraz gülümseme yarattı bende :D

onursevim

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
62
Google'a bir dostummuşcasına dahi sordum, kendince soruma çeşitli linkler çıkardı, okudum, okuduklarımın bi kısmını denedim. Ama yeniden başlat demedi hiç bana google. Tamam hemen deniyorum, ben çözümün bu şekilde olabileceğini hiç düşünmemiştim.

Ya çok mahçup oldum. Çok teşekkür ederim. Onca işlemi yaptıktan sonra tabii ki yeniden başlatmam gerekirdi. Bunu akıl edemedim. Tekrar teşekkür ederim

hehe rica ederim :D

Öncelikle bu bilgiyi paylaştıgın için teşekkürler.Bilgi paylaştıkça çoğalırmış.
e mailde yanlış tarafı sansürlermişsin o biraz gülümseme yarattı bende :D

Valla gecenin yarısında açtım konuyu çok çorbaladım gülümsettiysem ne mutlu :)

onursevim

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
62
rica ederim ultraaslan

Busss

Doçent
Reaksiyon puanı
9
"Web sayfasý potansiyel tehlikeli içeriði olan web siteleri listesinde."
Ben belirteyimde isteyen girer.