Maç sırasında Digiturk - D-Smart savaşı!!!

Bu konuyu okuyanlar

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Bugün Digiturk TNT'yi bünyesine kattı ve yayına açtı kanalı.

Şimdi Digiturk'te maçı izlerken spiker başta olmak üzere büyük tepki geldi d-smarttan. Yayın hakları bize ait falan diye bas bas bağırıyorlar ama nafile. Digiturk hakları satın almış, hemen maç için de açmış kanalı.

Ekrana kocaman d-smart logosu, alt yazılar falan giriyor, ortaya üste sayılar geliyor ama digiturk te boş durmuyor hemen onlara müdahale ediyor.

Kanalı kapatmaya çalışıyor d-smart ama 1sn sonra geri açılıyor.

Sahadaki maçtan çok bu mücadele daha çok ilgimi çekti benim, siz de fark ettiniz mi?

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
komikmiş gerçekten :)

googlog

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Evet benimde çok dikkatimi çekti.Bakalım neler olacak ilginç bir durum :)

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
bende diyorum neden böyle alt azı filan
spikerde durmadan d-smart diyo , başkaları illegal yayınlıyo filan :D

yokur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar bende digiturkün ekonomik paketi var 12.90 tl lik. maç bittikten sonra denk geldim hemen konuya kanal kurulumu yaptım 54.kanaldan tnt çıktı reklamlar 1 dk devam etti sonra bu kanalı izlemek için paket değişimi yapmanız lazım diyor.sizde benim gibi 12.90lık paketteyseniz kontrol edermisiniz bi daha.acaba maç şifresiz verilecek dedikleri bumuydu digiturk sayfasında.bu kanalı izlemek için şu şu şu paketlerden birini almanız lazım diyor sayfada.ama ben maç bittikten 1dk sonra 1 dk izledim sonra kanal kapandı.

http://media.digiturk.tv/DigiturkBl...Fenerbahce-Macc4b1-Sifresiz-Olarak-TNTde.aspx

angoren

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bende d smart var spor paketine üye falan değilim ama tnt den izleyebilecektik bize denilen buydu. digitürk yüzünden 3 dk da bir şifre girmeye falan kalktılar ben d smart sahibi olarak bile izleyemedim. rezil ettiler maçı. bir de ekranın ortasına son 5 dk da eşşek kadar bi d smart logosu. tam bir fiyasko.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
Bendede 12,90 lik paketten var ama 54 kanal almiyor

yokur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
emubaltacı

tekrardan kanal kurulumu yapman lazım.şu an da anlayamayız artık.benim gibi 12.90 tl lik paketi olupta maçı izleyen ve maç bittikjten sonra kanalı kapanan var mI? önemli olan bu,bunu bilmemiz lazım.

azhack

Asistan
Reaksiyon puanı
4
sifreli duymusdum..ama cevrdim 17dakiakda mac acikti sora kapandi...tekrar acilmis demek?

son.durak.27

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
spiker macı degil kendi kapışmasını anlatıyordu resmen ama süperdi :D

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Olan bizlere oluyor bu şifre savaşları sonunda....

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
bizim pakette izleyemiyoruz. sinema paketine geçmek gerekiyormuş. en düsük sinema paketide 43 liracık

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Ya bu kadar dandik iş yapan bi platform daha yok...Baştan turksattaki TNT den izliyordum maçı şifre girdiler...Sonra karasaldan açtım kocaman d-smart logosuyla bütün seyir zevkimi aldılar...KINIYORUM SİZİ...karasal yayın bile şifrelendi ya....

gokmenn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TNT kanalı en düşük Sinema Paketi ve daha üst paketlerde..Sadece maçlarda bütün üyelere açılacak bu kanal.. Bende de Ekospor Paketi var ama bende de şifreli normal yayında, DIGITURK müşteri hizmetlerini arayıp ulusal bir kanal nasıl olur da Sinema Paketi ve üzeri paketlere girer dedim çok şikayet gelirse ileride herkese açılabilir dedi.. Ayrıca Digiturk'ü kutluyorum onca engellemelere rağmen maçı canlı verdi.. Teknoloji savaşını çok rahat kazandı ;)

sinekvale

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Zaten suçlu baştan berı DSMART.Çunku UEFA mutlaka bır macın sıfresız verılmesını ıstıyor ve bunuda DSMART Bılıyor ama sıfre koyuyor..TNT resmı sıtesınde bıle Macı ıster dsmart ıster DT ızleyebılırsınız demekte..Bne DT ızledım ve DT dsmarta cok saglam bır gol attı...AmA DMARTIN kart nosunu vs verıp bloklaması guzeldı bayagı eglendım ama Dogan grubu Hak hukuk tan behsedıyorsa ben gülerim sadece..

ben_61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
maçtan çok dsmart - digitürk mücadelesini izledik resmen..yediler birbirini yok böyle birşey.. :lol::lol::lol:

nanke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten suçlu baştan berı DSMART.Çunku UEFA mutlaka bır macın sıfresız verılmesını ıstıyor ve bunuda DSMART Bılıyor ama sıfre koyuyor..TNT resmı sıtesınde bıle Macı ıster dsmart ıster DT ızleyebılırsınız demekte..Bne DT ızledım ve DT dsmarta cok saglam bır gol attı...AmA DMARTIN kart nosunu vs verıp bloklaması guzeldı bayagı eglendım ama Dogan grubu Hak hukuk tan behsedıyorsa ben gülerim sadece..

Aynen arkadaşim bende sana katılıyorumm aydın doğana yetmedi herhalde cezalar

ridvan1452

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
bu ulkenedeizliyiceye saygı yok madem haksızlıkvar cık mahkemede ver hesabını dsmart butun uyelerine tazminat odemesi lazımbunun icinpara verilmiyo buraya

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
uyduda açmıştım,yemek yiyodum,baktım bişeler zırvalıyor spiker,bi baktım ekranda logo dev gibi,çanaka geçtim sonra yayın kesilmeye başladı,uyduda şifre değişti videoguard biss oldu,çanaktada şifrlendi sonra açıldı,durmadan çanak takılıp durdu,alttaki bantlar ds çıkardı dt engelledi,sonra hem alt hem üste bant koydular sonra bunuda kaldırdılar,logo koydular dt kaldırdı,maç bitti artık nasıl izlemekse bu,icti tv den gs rahat izledim sadece

10u®

Asistan
Reaksiyon puanı
0
maçı berbat ettiler dev logo ve sunum açısından, hayatımda izlediğim en kötü maç yayınıydı.

eddiebg

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sacmaligin bu kadari, mac keyfimize de ettiler yani. mac bitsin sonra ne olursa olsun dsmart davami acar ne yaparsa yapsin. yayina niye müdahele ediyor ki.Zaten sacma bir yayin politikasi var, iyice sacmaladilar.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
528
Burada haklı olan D-Smart. Sonuçta yayın hakları onların elinde.

Ictimai TV sağ olsun süper iki maç seyrettirdi bize.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Burada haklı olan D-Smart. Sonuçta yayın hakları onların elinde.

Ictimai TV sağ olsun süper iki maç seyrettirdi bize.

katılıyorum. içtimai tvden galatasarın maçını reklamsız logosuz rahat rahat izledim. gerçi bende şirfeli yayında sinyal zayıflıyor ama olsun. d-kazık a para vereceğime...

yalnız d-smart haklı diye birşey yok. bak haber burada:
TNT, DIGITURK'TE
22.10.2009 10:11:00

Turner Broadcasting System’ın Türkiye’deki televizyon kanallarından TNT, Digiturk’te yayında.
TNT, 54 nolu kanaldan Digiturk'te de izlenebilecek. TNT ayrıca, normal anten, uydu anteni (Türksat 2A-42 Doğu 11.804 MHz,dikey,24.444 Msym/s,5/6), kablolu yayın S31 ve D-Smart 21. kanaldan izleniyor.

medyatava haberi sabah 10.11 de vermiş. maç saat 22.05'te. o saate kadar d-smart yetkililerinn aklı nerdeymiş? sabahtan kanalı açan platform akşamki maçı tabiki verecek.:thumbup1:

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
528
O haberi ben de verdim ama adamların elinde yayın sözleşmesi var. Adamlar uyarıları yapmış, maç esnasında yayını kesmezsen mahkemeye veririz diye.

Digiturk kuralları çiğniyor burada.

post.jpg

eddiebg

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Mac sirasinda yaptikalri televizyonuclukta heralde ilktir. Hakli da olsa haksizda olsa bu sekilde yayini katletmeye haklari yoktu.

Sadr-ı Cihan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bilmiyorum da D-smart bu işi yapamıyor gibi.Kamera açıları-ofsaytı yakalama anları falan yok.Digiturk daha iyi gibi...

yengec

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bende azeri kanalına laf atıyor sanmıştım :D:D digütürkle mi birbirlerini yiyorlarmış :D Ama çok ayıp ya kocaman simge koydular ekrana maça bakamadık

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
maçı verdi ve sonuç olarak digitürk golü attı adamlar istedikleri kadar logo istedikleri kadar bağırsınlar helal olsun digitürk