İnternet olmasaydı acaba şimdi ne yapardık?

İnternet bir anda çökse ve nete bağlanamasanız kendinizi nasıl hissederdiniz?

• Kullanılan toplam oy
    279

Bu konuyu okuyanlar

sarp159

Asistan
Reaksiyon puanı
4
İnternet ülkemizde neredeyse 2006 yılından bu yana sürekli gelişiyor,büyüyor ve işlerimizi çok daha kolay bir hale getiriyor.Yerimizden kalkmadan dünyanın bir ucundaki arkadaşımızla görüntülü görüşebiliyor,mesaj gönderebiliyor,sosyal ağ siteleri aracılığı ile o anda ne yaptığını görebiliyor,resimlerine,videolarına ulaşabiliyor;mağazaya gitmeden alışveriş yapabiliyor,bankada ki işlerimizi internet üzerinden çok rahat bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz...

Tabii internet yaygınlaştıkça açılan video siteleri,sosyal ağ siteleri,forum,blog ve oyun sitelerinin sayısıda git gide artıyor.Özellikle Youtube,Facebook,Twitter gibi siteler en önemli ve çok ziyaretçi çeken siteler.Bu sitelerde saatlerimizi,günlerimizi hatta aylarımızı geçiriyoruz.Özellikle ülkemizde hızla yükselişe geçen Facebook ile.Sonrasında da ülkemizde kapalı olmasına rağmen halen en çok ziyeret ettiğimiz Youtube geliyor.Bir çok anımızı,ilgimizi çeken görüntüleri ve çektiğimiz birbirinden eğlenceli videoları burada yayınlıyor;başkalarının çekmiş olduğu videoları rahatça izleyebiliyoruz.Fakat bu sitelerde geçirilen sürenin de bir bedeli var tabii ki.
youtube-logo.jpg

Özellikle Facebook ve Youtube olmak üzere bu tarz siteler internet ağına çok yük bindiren siteler.Günde milyonlarca video,resim,haber bu sitelerden üzerinden milyonlarca kişi ile ile paylaşılıyor.Hatırlayın çok olmadı;Gmail in bir süre servis dışı kalması,Twitter da çıkan sorunlar,Facebook taki zaman zaman mesajların karşıya ulaşamaması,bir anda 150.000 Facebook hesabının silinmesi ve daha pek çok olay artık internetin üstündeki yükü taşıyamadığını gösteriyor.Eğer bir an evvel önlem alınmaz,alt yapı çalışmaları ve bu yönde yatırımlar gerçekleşmezse maalesef internet bir gün çökebilir.
facebook2.jpg

Tabii bu çökmeyle sadece eğlence değil aynı zamanda e-ticaret sistemi,finans sektörü,internet sektöründe çalışan bir çok firma,işletim sistemi geliştiren firmalar ve aklınıza hayalinize gelemeyecek daha sayamadığım kadar çok firma,kurum,kuruluş ve geçimini netten sağlayan bir çok kişi zarar görebilir...
twitter.jpg

Peki size bir soru eğer ki internet olmazsa hayatımızda ne gibi değişiklikler olur,internet başında geçirdiğimiz şu dakikalarda ne işle uğraşır olurduk.Aklınıza gelen başka komplo teorileri var mı?

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
İnternet olmasaydı PC ler saman gibi olurdu.Yılda anca 1-2 kere oyun oynardık.Bütün oyunlara orjinal para verip almak zorunda kalırdık.Korsanın baya bi önüne geçilmiş olunurdu.Ama dediğim gibi internetsiz PC bir hiçtir :)

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Allah'ım sen bilgisayarımızı internetsiz bırakma. Amin :D

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Kesinlikle çok kötü hissederdim,sanki bir şeyler eksik olurdu...

volkanos

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
internet olmasaydı çocuklar sokakta oyun oynardı gençer arkadaşlarıyla gazerdi kitap okurdu ders çalışırdı benim zamanımda 1980lerde ben oyun oynar gezerdim birde atari oynardım internet nedir adını bilmezdik ama o senelerde avrupada internet vardı bilgisayarda vardı bizler 1997 de internetle tanıştık tam anlamıyla aslında tam anlamıyla 2002 den sonra internet özellikle 2005 den sonra insanlarda aşırı düşkünlük olmaya başladı internet dersler internetten yapılınca insanlar evlerine internet alma kaçınılmaz oldu.benim zamanımda kaset dinlerdik bir kaset doldurmak için 1 hafta beklediğimi bilirim.

sevdimki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayatımıza hiç girmemiş olmasını arzu ederdik ama kısa bir süre sonra insan olmaya başlardık :)
(bunu internet başına geçince herşeyi unutanlar için yazdım)

Evet alışırdık... Nelere alışmadık ki!

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Daha sağlıklı, ahlaklı, kültürlü ve bilgili bir nesil olurdu şu anda. Kafamızı beynimizi radyasyonla bu kadar doldurmaz daha sağlıklı olurduk. Daha hayırlı işler yapıyor olacağımızdan eminim

skys

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
11
İnternet ruhun gıdasıdır... :D:D:d

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Ne güzel olurdu. Bol bol okurdum. Belki de ağır bir işte çalışırdım :)

Neanderthal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
İnternet öyle bir hale geldiki bende girmeyince çok büyük eksiklik hissediyorum

lostsailor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internet olmasaydı çocuklar sokakta oyun oynardı gençer arkadaşlarıyla gazerdi kitap okurdu ders çalışırdı benim zamanımda 1980lerde ben oyun oynar gezerdim birde atari oynardım internet nedir adını bilmezdik ama o senelerde avrupada internet vardı bilgisayarda vardı bizler 1997 de internetle tanıştık tam anlamıyla aslında tam anlamıyla 2002 den sonra internet özellikle 2005 den sonra insanlarda aşırı düşkünlük olmaya başladı internet dersler internetten yapılınca insanlar evlerine internet alma kaçınılmaz oldu.benim zamanımda kaset dinlerdik bir kaset doldurmak için 1 hafta beklediğimi bilirim.
+1000
çok çok haklısın

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Haftanın 5 günü internetten biraz uzak kalıyorum, iyi geliyor. :)

sci3

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Eski günlerin insanı olmama rağmen çok büyük alışkanlık yaptı..vazgeçilmez..

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
İnternet olmasaydı benim için çok kötü olurdu sıkıntıdan stresten kafayı bozardım...

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Alışırdık.

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
Daha sağlıklı, ahlaklı, kültürlü ve bilgili bir nesil olurdu şu anda. Kafamızı beynimizi radyasyonla bu kadar doldurmaz daha sağlıklı olurduk. Daha hayırlı işler yapıyor olacağımızdan eminim

haklısın bence herşey daha insani olurdu...

onerism

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sokakta top oynardık napıcaz,diğer zamanlarda kızlarla vakit geçirirdik :)

ds mosx

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Yapacak bir sürü iş var .. Süper olurdu ama :)

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
İnternet olmasaydı, gelmeyeceğini de bilseydim. Şöyle bir çevreyi gezmeye çıkardım. Kitap okurdum. Ailemle sohbet ederdi. vay be neler gitmiş.

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
başka bir meşgale bulurdu kesin bizi :) pek bir sorun olacagını zannetmiyorum.

PROVDR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
"internetle hiç tanışmasaydınız" olsaydı soru çok iyi olurdu derdim
ama şimdi atıyorum elektrik gitse veya işte birşekilde internete giremediğimde bende bir eksiklik hissi oluyor:(

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
oyun oynardık, arkadaşlarla buluşurduk, televizyon izlerdik.

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
sanırım kitap oluyor olurdum.. ya da şu an itibariyle Kurtlar Vadisi dinlemek yerine seyrediyor olurdum..Yani TV köleliğine talim ediyor olurduk büyük ihtimal :(

googlog

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Cevap şıkları yeterli değil :)

pacbell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oğluma daha çok vakit ayırırdım muhakkak.

emptyheart

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
tv izlerdim tlfnda geyik yapardım çıkar dolaşırdım kitap okurdum
çok sey
ha bunları yapmıyomuyum yapıyorum ama arta kalan zamanda
benim için çok sey değişmezdi
ama hiç olmsaydı diye bi soru olsaydı kimse cevap veremezdi olmayan bişye kim neden cevap versin zira geçmişte yoktu
kısa süreliğine giderse nasılsa gelicek diye takılırdım sağda solda
hiç gelmiceni bilsem alısırdım yokuğuna
anamızdan internetle çıkmadık ya:D