Windows Live Messenger hatası (0x80070643)

Bu konuyu okuyanlar

ufti

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Herkese selam Arkadaşalr gecen gün wlm yeni sürümünü yüklemişler fakat eski sürüme yani 8.5 gönmek istediğim için yeni sürümü kaldırdım. Revo Uninstaller kaldırdım yani kıscası wlm ilgili yeni kurululan her şeyi kaldırdım. daha sonra 8,5 yüklemek için işe koyuldum fakat bu sefer tam yüklemey başalayacağı esnada 0x80070643 hatası gibi hata verdi. biraz int. baktım tam çözümü ya bulamadım ya da anlayamdım :D sizlerin önerilerini ve görüşlerini bekliyorum acaba neler yapmalıyım geri döneyim:(
Not:1. Sistem geri yükleme yapmak istemiyorum çünkü çok geç bi tarih.
2. ben msn son sürümünü kullanmak istemiyorum eskiye dönüş yapmak isityorum :D ( ya bırak msn 9 kalsın diyenler olursa diye)
3. ben eskiden de msn 9,0 yüklemiştim memnun kalmamıştım kaldırıp geri msn 8,5 yüklemiştim sorun çıkmamıştı bu sefer böle bi hata verdi.
4.wlm yüklediğim zaman oturum açtığım da devam etmek için yeni sürümü yükleyin yazıyor Çözüm yollarınızı bekliyorum biraz detaylı ve uzun oldu ama derdim iyice anlaşılsın istedim :D yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
İngilizce bilgin nasıl? İyi değilse çevireceğim de.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Çevirirsen sevinirim o kadar akıcı değil.:)

Pekala, 5 dk bekle. Bu yorumu düzenleyip yazayım. :)

-------------------------------

http://support.microsoft.com/kb/958052

Sorunun bilgi kaynağı burada. Türkçe sitesinde bilgi var mı bilmiyorum, bakmadım.

Bu hata Windows Installer'ın karşılaştığı bir hata.

Yapman gerekenler:

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Installer]
"Logging"="voicewarmupx" 
"Debug"=dword:00000007
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Trace]
"Flags"=dword:00000016
"Level"=dword:00000004
Bu kodu, bir not defterine yapıştır. Dosya menüsünden Farklı Kaydet... diye. Dosya adını "LoggingOn.reg" olarak kaydet ve Kayıt türü kısmında Tüm Dosyalar'ı seç.

Dosyayı masaüstüne kaydet. Sonra dosyayı çift tıkla ve Kayıt Defteri değerinin eklenmesini gerçekleştir.

http://update.microsoft.com adresinden güncellemeleri yükle.

Güncelleme yüklemesi bittiğinde, tekrar Not Defteri'ni aç.

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Installer]
"Logging"=-
"Debug"=-
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Trace]
Bu kodu da yukarıdaki gibi Farklı Kaydet... diyerek kaydet, yalnız dosya adını "LoggingOff.reg" yapacaksın. Bunu yaptıktan sonra aynı işlemleri yap ve masaüstüne gidip dosyayı yine açarak Kayıf Defteri işlemini tamamla.

İşlemler düzgün bir şekilde bittiğinde oluşturduğu LoggingOn.reg ve LoggingOff.reg dosyalarını sil.

Sonra tekrar yüklemeye çalış.

Sonucu da bize bildir. :)

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
İnternette çözümün burada olduğu yazıyor. :)

ufti

Doçent
Reaksiyon puanı
2
@Jeaquares senin verdiğin çözüm yolunu deniyecemde bende bu microsoft update sayfası açılıyor sonra sayfada eksiklik oldu diyor yani güncelleme yapamıyorum :D neyse güncelleme yapabildiğim zaman deneyicem bunu saol.
Galiba sorun orda bu güncelleştirmeyle güncelleştirme yapmıyorum o yüzden olabilir

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
@Jeaquares senin verdiğin çözüm yolunu deniyecemde bende bu microsoft update sayfası açılıyor sonra sayfada eksiklik oldu diyor yani güncelleme yapamıyorum :D neyse güncelleme yapabildiğim zaman deneyicem bunu saol.
Galiba sorun orda bu güncelleştirmeyle güncelleştirme yapmıyorum o yüzden olabilir

Ekran görüntüsü paylaşabilir misin?

Ve bilgisayarında Windows Update kapalı mı? Önemli güvenlik güncelleştirmelerini yüklemediysen Windows Installer'ın hata vermesinin sebebi budur çünkü bazı önemli güvenlik güncelleştirmeleri Windows Installer ile ilgili.

ufti

Doçent
Reaksiyon puanı
2
işte görüntü hata kodu da 80070002

Bi de ben Önemli güvenlik güncelleştirmelerini yüklememiş olabilirim site de açılmadıgına göre nerden yükleyebilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaş senin dediğinide denedim ama yine olmadı yine aynı hatayı veriyor
Hata: 0x80070643