Dosyalara Şifre Koyma

Bu konuyu okuyanlar

MyDaİsY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Forumda Baktımda Bulamadım Nokıa 3600 İçin dosyalara Şifre Koymak istiyorum ama bu telefonda yok.. proğram bilen varsa sağlam paylaşabilir mi teşekkürler.. :eek:hmy:

MyDaİsY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardımlarınızı bekliyorum :|

RotasızQaptan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sony ericssonda file hide adlı proğram kullanıyom yalnız dosyaları şifre değil gizliyordu.

googlog

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Program, cep telefonunuzdaki istediğiniz herhangi bir dosyayı şifrelemenizi sağlıyor. Sadece Symbian işletim sistemli telefonlarda çalışır. Programın dili Türkçe değil de İngilizce'dir fakat kullanımı çok basittir. Resimlerle sırasıyla anlatılmıştır. Programı indirmek için içeriğin altındaki download butonuna tıklayabilirsiniz.

Programın Kullanımı: Resimleri takip ederek size programı basitçe anlatacağım şimdi. Programı yükledikten sonra programı açıyoruz ve Options'a basıyoruz. İlk resimdeki menü açılacaktır. O menüden Add files to list (Listeye dosya ekle) seçeneğini seçiyoruz. Daha sonra bir dosya seçme ekranı açılacaktır. O kısımda telefonunuzun hafızaları görünecektir. C:, D:, E: gibisinden. Bunların arasında C: ve D: telefon hafızasıdır. E ise hafıza kartınız var ise odur. Şifrelemek istediğiniz dosya hangi kısımda ise o kısma giriyoruz ve şifrelemek istediğimiz dosyanın üzerine geliyoruz. Ardından da Add (Ekle) seçeneğine tıklayarak dosyayı listeye ekliyoruz. Bu şekilde aynı anda birkaç dosya ekleyebilirsiniz listeye. İkinci resimde de gördüğünüz gibi eklenilen dosyaların yanına onay işareti gelir. Dosyalarımızı seçtikten sonra Cancel (Çıkış) seçeneğini seçip 3. resimdeki gibi listemizin ekrana gelmesini sağlıyoruz. Listeden bir dosyanın üzerine geliyoruz ve Encrypt (Şifrele) seçeneğini seçiyoruz ve gelen ekrana şifreyi giriyoruz. Ardından şifreyi onaylamak için bir ekran daha gelecektir. Oraya da şifreyi aynen giriyoruz ve dosyayı şifrelemiş oluyoruz. Şifrelenen dosyaların yan kısımlarında kilit simgesi görünecektir.

Şifrelenen dosyalar normal bir şekilde telefon içerisinde gözükmez .(Windows içerisindeki gizli dosyalar gibi).

Eğer şifrelediğiniz bir dosyanın şifresini kaldırmak istiyorsanız 4. resimdeki gibi program içerisinden şifreli dosyalar listesine giriyoruz ve Decrypt (Şifreyi Çöz) seçeneğine tıklıyoruz ve şifremizi giriyoruz.

Anlatım: HeLLBoy

smart-crypto.gif

Programın desteklediği modeller;

Nokia 7650
Nokia 3650/3600
Nokia N-Gage/N-Gage QD
Nokia 6600
Siemens SX1
Nokia 7610
Nokia 3660/3620
Nokia 6260
Nokia 6620