Suan grafik olarak en iyi oyun hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
slm sdn.sizce suan grafik olara en iyi perfonmasa sahip ekran kartlarını zorlayan hatta aşabileceğini düşündüğünz bi oyun varmıdır

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Gears of War
GTA 4
Crysis
Arma 2 Assault Armed
Race Driver : G.R.I.D

bunlar en iyilerinden

onaryo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
GTA 4 ve CRYSIS bayağ zorlar ekran kartlarını.. Sen sormamışın ama PS3'te KILLZONE 2, çıkacak olan

Uncharted 2.. Çok iyi.. Tabi GT5, GoW 3, Heavy Rain de var.. :)

yağmuradam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
istanbul kyamet vakti diyecem millet bana bitarafıyla gülecek ama ben çok seviyom

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Spider Man:Web Of Shadows da gayet iyi. Ekran kartımı bile değiştirdim ama hala donmalar oluyor. Son seçeneklerde oynayamıyorum :D

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18
benim oynadığım oyunlar içinde en iyi grafikli olanlar;
CRYSIS
Race Driver: GRID
Frontlines Fuel of War
GTA 4
Assassin's Creed

Crysis ilk çıktığı zaman piyasada oyunu full detay açan ekran kartı yoktu.
Sonra çıkardılar.

Biz de HIS 3870 Turbo Iceq3 aldık. Amd 6000+ işlemci ve 4 Gb OCZ Titanium ram ile en küçük donma olmaksızın oynadık.
Hala da birçok oyunu full detay açarak oynuyorum. Ama GTA 4 gerçekten oyun optimize konusunda bir fiyasko.

Burnout Paradise: The Ultimate Box adlı oyun X1600 ekran kartında bile full detayda kasmadan mükemmel grafiklerle oynanırken, GTA 4 Amd 6000+, His 3870 Turbo Iceq3 ve 4 Gb ram ile bile sürekli donma problemleri yaşatıyor.

Assasin's Creed oyunu ise Dx 10.1 destekli bir oyun ve 3870'de full detay açtığınızda açılıştaki videodaki kadar mükemmel grafikler sunuyor. Tavsiye ederim.

Arkadaşların söylediği birkaç yeni oyun daha var ama onlar için birşey diyemeyeceğim.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
crysis'in kullandığı cryengine harika bir oyun motoru. öyleki eski bilgisayarımda bulunan gforce 6200'e %10 oc yaparak oyunu oynayabildim. fakat yeni bilgisayarımda 8800 gt'ye rağmen tüm detaylarda oynıyamadım. yani çok geniş bir kitleye sunulmuş bir oyun.

fakat gta 4 için durum değişik. gta'nın modellemeleri dışında hesaplaması gereken birsürü bina var bunlar ekran kartına yük bindiriyor bunun dışında mantıksal hesap da çok fazla oyunda. bu da işlemcinizi çok zorluyor. öyleki 8800 gt ekran kartı ile amd [email protected] işlemci ile radyo açıkken araçla gezemiyorsunuz. bir radyoyu kapatmak bile çok şey farkettiriyor. dolayısıyla kötü programlamadan mı bilinmez ama gta şimdilik en çok kastıran oyun. fakat bu çok harika görüntüler verdiği anlamına gelmiyor.

eğer ekran kartının yapabildiklerini görmek istiyorsan assasins creed, grid ve crysis oynamalısın bu oyunlarda wallpaper yapılası ss'ler alabilrsin.

dahada ötesi call of duty 4'ü full detay multiplayer oynayıp uçabilirsin :)

kuyuduzu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaş, ne oyun yapmışlar. İki yıl geçti hâLâ ekran kartı kalitesini belirlemede kullanılıyor. (CRYSIS)

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
world of warcraft ın grafik olarak verimliliği nasıl sizce ?

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
GRID hem süper grafik hem de süper performans

MutenRoshi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence crysis,gran turismo 5 ve killzone 2 en iyi grafiklere sahip oyunlar...

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Fuel of War oynayan arkadaş varmış.. :)
İsmail beğendin mi oyunu..
Geçen sene en sevdiğim oyundu..

Crysis 1.numara ekran kartı yormada :)

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Valla kardeş buronut paradise city the ultimate box gerçekten grafik olarak çok süper kocaman bir şehirde birsürü araba ve motorsikletler sürüyorsun istediğin gibi arabayı parçalıyorsun hayatında gördüğün en iyi araba parçalanma efektleri bu oyunda var bu oyundan ileri araba parçalamanın güzelliği yoktur tabi işlemcin düşükse kasıyor oyun.Güzel bir sistemle efektlerin ve grafiklerin tadına doyarsın oyun sadece 3 gb.

Burnout-Paradise-screenshot-1.aspx

billboards-map.jpg

6a00d83452033569e201156f6a721a970b-800wi

burnoutparadise_paradisecity.jpg

site_burnout-paradise-ss-62.jpg

burnout-paradise-city-motor-bikes.jpg

Valla kardeş ea yapmış ama helal olsun oynadığım en iyi ea oyunu.Resimleri üstte kendin karar ver tabi crysisin yerini tutamaz ama gta 4 e belki rakip olabilir grafik konusunda.

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Gta4 optimize konusunda çok zayıf ama iyi bir ekran kartın varsa (HD4870 ve üstü) full detayda açtığında crysis vb. solladığını göreceksin ;)

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
crysis1 gta4 tten bile daha ağır emin ol en ağır oyun craysis1

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
hayatımda gördüğüm en kötü optimizasyonlu oyun GTA 4'tür.GTA 4'dü full grafik hiç kasmadan oynayabılmek için en az 400 $ civarı bir ekran kartı ve yine 400-500 $ civarı bir işlemci lazım.Ancak böyle bir sistemle rahatça oynanabilir GTA 4.

Grafik güzelliği açısındanda CRYSIS tek geçer şu an için.

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
crysis 2 beklendigi kadar iyi bi grafik hacmine sahip değil sanırım

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Fuel of War oynayan arkadaş varmış.. :)
İsmail beğendin mi oyunu..
Geçen sene en sevdiğim oyundu..

Crysis 1.numara ekran kartı yormada :)

çok mükemmel bir oyun. 11 Gb boyutu vardı :D

uzaktan kumandalı mini bomba uçakları, yine uzaktan kumandalı mini tanklar, teknolojik silahlar filan.

acayip zevkliydi ama çok çabuk bitiyordu. Crysis'ten çabuk bitiyordu mesela.
11 Gb olduğu halde. videoların hepsini toplayınca da 1 gb yapıyor. 10 gb oyuna göre kısaydı.

ya da çok zevkli olduğundan insan anlayamıyor. ama onun grafik optimizasyonu da çok iyiydi.

format atınca diğer oyunlar gibi çalışmadı. registry filan istiyordu. silmek durumunda kaldım.

bu arada NFS Shift'i de oynamış bulunuyorum. grafiklerini beğenmedim. tarzım değil. ama çok duru grafikler. hızlı gittiğin hissini alamıyorsun.
kontroller filan da pek hoşuma gitti diyemeyeceğim. asisst'leri kapatınca kontrol edilmiyor.
açınca da sen sürmüyorsun filan. yarış başı 4.000 $ veriyor. azıcık para o.

GRID'in yanından geçemez bence SHIFT. Grid'de bi yarış yapıyorum 2 araba alıyorum be :D Hiç hile yapmadığım nadir araba yarışı oyunlarından biri oldu Grid o konuda. yine Dirt'de de hileye gerek kalmıyor.

ama NFS serilerinde parasızlıktan hiç olmasa para hilesi yapmak zorunda kalıyordum :D

SHIFT öyle atılacak bir oyun da değil. idare eder. GRID'in çakması olmuş.
SHIFT'in grafik optimizesini de beğenmedim. Anti Alising kapalı olunca çok çok dandik görünüyor.
Grafik motorlarından sanırım.GRID'de AA kapalıyken bile o kadar örtüşmezlik görmedim. ki yine GRID'de AA açınca fps %50 oranında değişmiyor.
SHIFT'te 2x AA ile oynayamadım resmen oyunu.