Office 2007 ürün anahtarı nasıl değiştirilir? İşte Çözümü!

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Deneme sürümünü kurduğum Office 2007'nin süresi doldu ve artık kullanılamaz hale geldi. Elimde olan bir serial'i girmek istediğimde ne yapacağımı bilmiyordum. Biraz araştırdım oldu.

Şöyle öneriyor Microsoft;

Bu sorunu gidermek için, bu bölümdeki adımları izleyin.

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini değiştirmek kendi sorumluluğunuzdadır.

Not Bu adımları tamamladıktan sonra herhangi bir Office programını açmaya çalışırsanız, geçerli bir ürün anahtarının istendiği bir ileti alırsınız. Bu adımlara başlamadan önce geçerli bir ürün anahtarınız olduğundan emin olun.
Tüm Office programlarını kapatın.
Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.
Windows ve Office sürümünüze bağlı olarak aşağıdaki alt anahtarı bulup tıklatın:

32-bit sürümler
2007 Office sistemi
HKEY_LOCAL_MACHINE \Software\Microsoft\Office\12.0\Registration

Office 2003
HKEY_LOCAL_MACHINE \Software\Microsoft\Office\11.0\Registration

Office XP
HKEY_LOCAL_MACHINE \Software\Microsoft\Office\10.0\Registration
64-bit sürümler
2007 Office sistemi
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Office\12.0\Registration

Office 2003
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Office\11.0\Registration

Office XP
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Office\10.0\Registration
Registration alt anahtarını verin.

Yeni ürün anahtarı çalışmazsa, değerlerin bir yedeğini Registration alt anahtarı altında oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
Registration alt anahtarını sağ tıklatın ve sonra Ver'i tıklatın.
Konum listesinde, kayıt girdilerinin kaydedileceği konumu seçin.
Dosya adı kutusuna, vermek istediğiniz .reg dosyası için bir ad yazın ve Kaydet'i tıklatın.

Not Adım 4a - 4c arasında, Registration alt anahtarının bir yedeğini oluşturdunuz. Adım 4c'de kaydettiğiniz .reg dosyasını çift tıklatarak, Registration alt anahtarının Kayıt Defteri ayarlarını geri yükleyebilirsiniz. .reg dosyası içeriği otomatik olarak Kayıt Defteri'ne verilir.

Özetle;
HKEY_LOCAL_MACHINE \Software\Microsoft\Office\12.0\Registration kısmına geldiğinizde hemen bir klasör göreceksiniz altta. O klasörün adını değiştirin. Office'i yeniden başlattığınızda sizden serial istiyor. Yeni serial'i bu aşamada girmeniz yetiyor. Kısa bir güncellemeden sonra işlem tamamdır.

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
degerli bir bilgi. teşekkürler :)

dogi555

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ben yaptımda olmadı hemde hepsi harfiyen

---------- saat 18:22 eklendi ---------- önceki mesaj saat 18:18 eklenmişti ----------

office programıma serial anahtarı nasıl bulabilirim yardımcı olun lütfen yaaaaaaaaaaaaaaaa

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardes win7 64 bit var dediğini yaptım 12.0 ın içinde regi.... denen o klasör yok