Bios ayarı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
merhaba arkadaşlar Ben Bilgisayarıma Windows 7 Türkiyem'i kurucam ama bir türlü bios ayarlarını yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdididen teşekkürler...

sarsarhos

Asistan
Reaksiyon puanı
6
öncelikle sana Windows 7 Çanakkale'yi beklemeni öneririm ;) bios ayarlarında pek bi değişiklik yapmana gerek yok açıkçası sadece cd den boot edilebilir şekilde ayarlaman yeterli

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
zaten bende cd den başlamısını istiyorum yapıyorum ama karşıma F1'e basın dio mesela kurulumda birkaç kez yeniden başlatıldığında kurulum devam etme yerine yeniden kuruluma başlıyor..

sarsarhos

Asistan
Reaksiyon puanı
6
bios hakkında geniş bilgiye sahip değilim. emin ol diğer arkadaşlar sana yardımcı olacaklardır ;)

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
ilgilendiğin için tşkkr ederim :)

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
zaten bende cd den başlamısını istiyorum yapıyorum ama karşıma F1'e basın dio mesela kurulumda birkaç kez yeniden başlatıldığında kurulum devam etme yerine yeniden kuruluma başlıyor..
Kurulum devam ederken Yeniden başlatıldığında tuşa basın yazısı çıkınca bir daha mı basıyorsun yoksa?öyle yaparsan tabii yeniden başlar. Cd'yi takıp İlk kuruluma başladığında herhangi bir tuşa basın dediğinde tuşa basacaksın daha sonra yeniden başladığında sakın basma o otomatik olarak kuruluma devam edecektir.

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
Kurulum devam ederken Yeniden başlatıldığında tuşa basın yazısı çıkınca bir daha mı basıyorsun yoksa?öyle yaparsan tabii yeniden başlar. Cd'yi takıp İlk kuruluma başladığında herhangi bir tuşa basın dediğinde tuşa basacaksın daha sonra yeniden başladığında sakın basma o otomatik olarak kuruluma devam edecektir.

çok teşekkür ederim o F1'e basın sayfasında secondary slave falan 3 şey yazıyor öyle deniyim birde çok saol

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Slave olayı Optik sürücüler için geçerli

Dediğin F1 ekranından bi resim koyar mısın?

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Her açılışta mı yoksa yükleme esnasında mı F1'e basın yazısı çıkıyor? Her açılışta çıkıyorsa pc kasası içindeki pil bitmiş olabilir.

yasin04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
tam bilmiyorum ama şu sonuç çıkıyor bios hdd yi okuyamıyor ondan galiba kabloları gevşemiştir düzgün takarsan belki geçer direk veya bios pili bitmiştir o malüm pili değiştir :)

MuStAfAA

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
17
yok pil bitmeden deil öcendende olmuştu ama bi abi geldi format attı bios ayarlarını doğru düzgün yaptı f1 ekranı hiç gözükmedi.