Uydu Reciver Uzmanları Baksın !!!

wd1001fals

Asistan
29 Kasım 2010
151
2
0
Elimizde 2 uydu var 1 tanede çanak var

Binada merkezi sistem olduğundan çatıya çanak takmaya müsade edilmiyor.

Bu yüzden kendi çanağımızı takıp , splitter kullanıp iki uyduyada bağlantı yapamıyoruz

________

Eve gelen merkezi sistem kablosuda iki uyduyu çalıştırmadığı için şu anda sadece bir uydu kullanabiliyoruz ?

2. Tv ye nasıl diğer uydu alıcısını bağlayabiliriz ? (aynı kanalı seyretmekten bahsetmiyorum))

Cincin

Öğrenci
23 Şubat 2007
72
0
0
oluyor sanırım. ayırıcılar var sanınırım piyasada bunlarla yapılabiliyor.
bir de receiver çıkışı var mı onu dene çıkış alarak diğer receivera gir.

baaydin

Profesör
2 Kasım 2007
2,173
7
0
çok net yanıtladım ama arkadaşlar konuyu anlamadan yorum yapmışlar. sorunun cevabı çok basit "YAPAMAZSIN"
çok kısaca açıkliyim istersen. Merkezi sistem lnb leri 4 çıkışlı lnb lere benzerler ama işlevi farklıdır ve sadece merkezi sistem üzerinden çalışırlar. sen kanal değiştirdiğinde yatay dan dikeye geçtiğin (örnek olarak) merkezi sistem seni lnb nin o çıkışına yönlendirir. yani uydu sinyali gelen kablodan aynı zamanda merkezi sistemle tetikleme şeklinde bir nevi haberleşmende gerçekleşir. bu nedenle tek kabloya ayırıcılı yada ayırıcısız 2 recevier taktığında ototmatikman merkezi sistem sapıtacaktır.

M.Şamil CAN

Dekan
23 Ekim 2009
5,841
105
243
amacım çok uyduyu seyretmek değil ,

2 ayrı TV de 2 ayrı uydu alıcısı kullanmak

fakat 2 tane anten girişi getiremiyorum

çünkü merkezi sistemde tek anten girişi geliyor eve

Ne demek istediğini anlamadım ki bak şimdi bir tane çanak var ve 2 tvde uydu izlemek istiyorsun. En başında Lnb n ikili olacak ve elinde 2 tane recaiver olacak. Bunun dışında birşey yapmayı düşünüyorsan arkadaşında dediği gibi yapamazsın.

wd1001fals

Asistan
29 Kasım 2010
151
2
0
Ne demek istediğini anlamadım ki bak şimdi bir tane çanak var ve 2 tvde uydu izlemek istiyorsun. En başında Lnb n ikili olacak ve elinde 2 tane recaiver olacak. Bunun dışında birşey yapmayı düşünüyorsan arkadaşında dediği gibi yapamazsın.

saol arkadaşım konudada dedğim gibi zaten o yöntemi kullanamyıyorum yani çanak takmama izin verilmiyor