Konu Kapatılmıştır
179. Sayfa - Toplam 336 Sayfa var BirinciBirinci ... 79129169177178179180181189229279 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 4.451 ile 4.475 ve 8381

Konu: SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

 1. #4451
  Dekan mustang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  30-10-2008
  Yaş
  42
  Mesajlar
  8.673
  Alıntı BERVA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Unutmadan @mustang abi sana da bir iki şey söyleyeyim yanlış anlama lütfen.

  Zamanında gördüğümüz koalisyon tekrar gelse nasıl olacağımızı nereden bilebiliriz ?
  Ne biz aynı milletiz,ne de diğer ülkeler aynı artık.
  Şartlar,dünya düzeni farklı farklı.

  Ki gelecek olan koalisyonda Ecevit olmayacak,birinci etken.
  Mesut Yılmaz'ın olma ihtimali de yok.İkinci etken
  Devlet Bahçeli olabilir sadece.O da 15 yıl önceki Bahçeli değil gibi,hatırlamıyorum nasıl biriydi.

  Koalisyon olsa gelecek olanlardan.
  CHP desen 35 yıldır iktidar olamamış,1 yıl bile sürmeyen koalisyonu saymıyorum,saymak anlamsız.
  35 yıl önceki CHP'den kim kalmış bilmiyorum.Hatta Kılıçdaroğlu,M.İnce ve Emine Ülker Tarhan hanımefendiden başka bir tek kişiyi bilmem şuan ki CHP'de.Baykal duruyorsa onu da biliyorum
  Ne yapabileceklerini Allah'tan başka kim bilebilir ki.

  Ki zaten CHP birinci parti çıkamaz o yüzden istedikleri gibi at koşturmaları mümkün değil.
  Ki zaten AKP CHP ile koalisyon kurmaz herhalde diye düşünüyorum. MHP ve diğerleriyle kurabilir.

  Yani yine ülkeyi sağ kesim yönetir.MHP'de CHP'ye göre daha dinine bağlı bir parti bence.
  Ki dini açıdan bir sıkıntı çekmeyiz.CHP olsa da çekmeyiz de neyse.

  Yani kısacası, ancak bir tahminde bulunabiliriz ki,adı üstünde tahmin.

  Yani Senin çözümlemene göre Bir kere Koalisyon imkansız,velev ki 2 parti en fazla oyu aldı.
  Bunların Bir arada olması bile imkansız.
  Yani Yine dediğime geliyoruz,HALKIMIZ Koalisyonlardan hep çekti,Bu Nedenle Tekrar Böyle bir macerayı neden yaşamak istesin ki.
  Şu anki Partilerin Kadrolarınada Bakacak olursak Yine En donanımlı Kadro AKP'de.
  CHP'nin Bence İktidar olmak gibi bir kaygısıda yok.
  Çünkü Hiç Bir zaman HALKIN Partisi olamadılar,HALKIN İçinden birileri gelmedi oralara.
  Hep Bir tepeden bakma,Sağ seçmeni Cahil Yobaz görme gibi Bakış açısına sahipler.
  Adının dışında HALKTAN Bu kadar kopuk bir parti İktidara gelse idi,ne kadar Başarılı olurdu varın siz tahmin edin.

 2. #4452
  Alıntı evowinds Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  10 kez paylaşılmış, 100 kez okumuş olabilirsin,

  Ama

  1 kez
  bile Anlamamışsın !!!
  Offf offf bu kapak bana yapılsa forumdan üyeliğimi silerdim.

 3. #4453
  Adam keyfine göre yayın yasağı koyuyor, Reyhanlı'da, Taksim'de.. Sonra diyorlar ki "e özgürsünüz ya?", adam "AVM yapacağım" diyor, babasının malı gibi kullanıyor Taksim'i, zora düşünce "tamam AVM yapmayacağız ben öyle bir şey demedim" yalanını uyduruveriyor. Bir yerlerden de bir hikaye uyduruyor, "çok önemli üst düzey bir yetkili açıklamalar yaptı"; akılsızların büyük bölüğü "aha işte niye inanmıyorsunuz" diye soruyor bir de.

  Belgeye inanmıyorlar, adamın videolardaki kendi konuşmalarına bile inanmıyorlar, aynı mantıkla inanmaları gereken devletin bakanı, müezzinine inanmıyorlar, Taksim'den sürekli yayın yapan (her ne kadar kendi absürd yorumlarını ekleseler de) her şeyi canlı gösterenlere inanmıyorlar, bazen karşı terörist örgütler "aloo biz yaptık biz" diyorlar ona da inanmıyorlar, "elimizde belge var" deyip de belgeleri kendisini yalanlayan bir adama inanıyorlar. Ya da "çok önemli biri konuştu" diyen hiçbir kaynağı hiçbir belgesi hiçbir ismi olmayan uydurma bir gazete kupürüne inanıyorlar. Son bir sayfa dolusu tek cümlelik alaylı ve boş akıl eseri mesajlar, gerçekten bu gençlikten ümidimizi kesmemize neden oluyor. Kaldı ki o haberleri yapan alçak yalancılar Suriye'nin de özgür bir ülke olduğunu söyleyip 3-4 ay sonra "10 yıldır katliamlar var" diye haber yapmaya başlamışlardı. Kendi kendilerini bile yalanlayan bu dönek yalancıların yazdığı gazete kupürüne bakıp "of of ne kapak yapmışlar", "tencere tava netekim netekim" gibi bomboş düşünceler, yetersiz yorumlar..

  Ama üzgünüm arkadaşlar, hak bağırmakla olmuyor; sırf alay ettiğiniz için de siz haklı olmuyorsunuz. 60 Yaşındaki teyzenin attığı sapan taşından bile tırsıyor ona bile ölümüne düşmanlık ediyorlar. "Dindar" nesilin dinden imandan haberi yok, adam o nesli yetiştireceğiz demişti ama çoktan yetiştirmiş zaten. Peygamberin camiler dolup taşacak hadisini bir daha hatırladım. Bildiğimiz şeydi fakat görmek yine de bizi üzüyor. Bilmediğimiz şey ise bu "dindar" nesilin bu kadar ABD-İsrail (dost olmayın denilen Hristiyan-Yahudi grup) tutkunu olmasıydı, onu da böylece bildik.
  Konu Turab Garip tarafından (14-06-2013 Saat 09:12 ) değiştirilmiştir.

 4. #4454
  Dekan mustang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  30-10-2008
  Yaş
  42
  Mesajlar
  8.673
  Alıntı evowinds Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  10 kez paylaşılmış, 100 kez okumuş olabilirsin,

  Ama

  1 kez
  bile Anlamamışsın !!!
  Aaa çok ayıp [MENTION=47793]evowinds[/MENTION]
  Adamın Kapasitesi o ise ne yapabilir ki.
  Belkide anlamakda istemiyor olabilir.
  Okumamıştır bile belki.

  - - - Mesaj Güncellendi - - -

  KESK'ten hükümete tehdit gibi açıklama!
  KESK, Gezi Parkı'na olası bir polis müdahalesinde 240 bin üyesiyle iş bırakacağını ve Türkiye genelinde meydanlara yürüyeceğini açıkladı.

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Gezi Parkı'na olası bir polis müdahalesinde 240 bin üyesiyle iş bırakacak ve Türkiye genelinde meydanlara yürüyecek.
  İstanbul'da yaklaşık 40 bin üyesiyle Parka gidecek olan konfederasyon, "Gezi Parkına müdahale tehditlerinin pervasızca dillendirildiği bugünlerde de KESK tepkisini en üst düzeyde gösterecektir. Direnişin başından bu yana halkın yanında ve parçası olan KESK, tarihsel sorumluluğunun gereklerini yerine getirmekte tereddüt etmeyecektir" açıklamasını yaptı.
  KESK'in açıklaması şöyle:

  'Özellikle son iki gündür Başbakan ve İstanbul Valisi tarafından direnişin merkezi olan Taksim Gezi parkına müdahale edileceğinin sinyalleri verilmektedir. Bilinmelidir ki, böyle bir girişim sorunu içinden çıkılmaz hale getirecektir. Ülkenin her yeri Gezi Parkına çevrilecek ve ortaya çıkacak tüm sorunların tek sorumlusu AKP iktidarı olacaktır.
  KESK nasıl ki, kamu emekçilerinin iş ve ücret güvencesine 657 sayılı DMK'da yapılması planlanan değişikliklere karşı 5 Haziran için almış olduğu Grev kararını 4 Haziran tarihinde başlatarak Gezi Parkı direnişiyle buluşturmuş ve 4-5 Haziran tarihlerinde hizmet üretmeyerek tüm şehirlerde merkezi meydanlara akmışsa, Gezi Parkına müdahale tehditlerinin pervasızca dillendirildiği bugünlerde de tepkisini en üst düzeyde gösterecektir. Direnişin başından bu yana halkın yanında ve parçası olan KESK, tarihsel sorumluluğunun gereklerini yerine getirmekte tereddüt etmeyecektir.
  Bu kapsamda KESK; tüm kamu emekçilerini başta İstanbul olmak üzere tüm illerde Saat 21.00 itibariyle başlayacak eylemlerde direnişin aktif bir parçası olmaya çağırmaktadır. Yine bu gece Gezi Parkına müdahale edilmesi halinde yarın sabah itibariyle işyerlerine giderek tüm kamu emekçilerini direnişi sahiplenmeye çağıracak ve iş bırakarak şehirlerin merkezi meydanlarına yürüyecektir. Bu kararımız sadece bu gece için değil, Gezi Parkına saldırı yaşandığı an itibariyle de geçerli olacaktır.

  KESK olarak; eşit, özgür ve demokratik bir Türkiye'nin kurulması mücadelesinde kamu emekçilerini, işçileri, gençleri, kadınları ve tüm halkımızı direnişin parçası olmaya ve mücadeleyi büyütmek için bir adım daha öne çıkmaya çağırıyoruz.

  KAYNAK

 5. #4455
  Banned
  Üyelik Tarihi
  03-06-2013
  Mesajlar
  35
  Kabataş'ta yapılanları da konuşalım da keyfimiz yerine gelsin.Kemalist zihniyet budur,zamanında devlet eliyle uygulanmamış olsa elbet bu olayı kemalizme mal etmezdim lakin her şey ortada.Bu olayları da kemalizmin son çırpınışları olarak nitelendiriyorum.Devletin kemalist yüzünü dindarlar ve kürtler gördü bu ülkede,şimdi kemalistler ezemiyorlar diye kuduruyorlar,neymiş efendim kötü hissediyorlarmışmışmış... Bir taraf okula alınmaz,başörtüsüne saldırılır,hor görülür,bidon kafalı olur,bir taraf ülesinden atılır,kovulur,ezilir,yine hor görülür,bir taraf da kötü hissedip yaşam tarzına müdahale edilmesin diye eylem yapar.Sorarım sizlere hangisi yaşam tarzına müdahale etmektir? Yemez kimse bu numaraları bu saatten sonra..

 6. #4456
  Dekan mustang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  30-10-2008
  Yaş
  42
  Mesajlar
  8.673
  Dolmabahçe'de "Gezi" buluşması
  Vali Mutlu, kendisiyle görüşmek isteyenlerle bir araya geldi

  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı'nda bekleyen eylemcilerle Dolmabahçe'de buluştu.
  Sosyal medya üzerinden haberleştiği eylemcilere görüşme talebinde bulunan Mutlu, olumlu yanıt aldı. Bunun üzerine eylemcileri Dolmabahçe Sarayı'na davet eden Mutlu ile gençler arasında görüşmeler başladı.
  Dolmabahçe'de kendisini bekleyen basın mensuplarına açıklama yapan Mutlu, ilk defa eylemcilerle yüz yüze görüşeceği için mutlu olduğunu ifade etti. Toplantıda karşılıklı taleplerin ele alınacağını ifade eden Vali Mutlu, "Bugün Gezi Parkı'ndaki gençlere, mevcut durumu değerlendirmek ve kendi istedikleri hususları da burada görüşmek üzere bir çağrıda bulundum sosyal medya üzerinden. Ve gerek vermiş olduğum telefonum üzerinden, gerekse Twitter hesabım üzerinden gelmeyi arzu eden gençlerle bu akşam bir toplantı yapacağız. Bunu gençlik arzu ettiği miktarda devam ettireceğiz. Gerekirse sabaha kadar da devam ederiz. Dolayısıyla iyi bir toplantı olacağını düşünüyorum" dedi.
  Gençlerle yüz yüze gelmekten büyük keyif duyduğunu kaydeden Mutlu, "Özellikle Gezi Parkı'nda çevresel faktörlere duyarlı olduklarını ifade eden grupla böyle bir toplantı yapmanın hepimizin yararına olacağı kanaatindeyim. Daha önce vermiş olduğum mesajlarda kendileriyle görüşme arzumu hatta mümkünse Gezi Parkı'nda da olan arzumu paylaşmıştım. Ama önemli olan ilk defa yüz yüze görüşmekti. Bugüne kadar farklı iletişim alanlarında görüşüyorduk. Ama şimdi böyle bir görüşmeyi yapmanın büyük keyfi var. Ümit ediyorum bu sohbet Gezi Parkı'ndaki her yaştaki gençlere de bir mesaj olur. Bizim ne beklediğimiz, ne yaptığımız ve onların ne istediği konusunu tekrar bütün yönleriyle değerlendireceğiz. Bu güzel bir sohbet olacak" diye konuştu.
  Bir gencin araya girerek 'Gezi Parkı'na müdahale olacak mı?' şeklindeki sorusuna Vali Mutlu, "Gezi Parkı'na müdahale olmaması yönünde hassas davranıyoruz. Sizin de arzunuz o, bizim de bütün gayretimiz bu. Hepimizin arzusu Gezi Parkı'ndaki gençlere müdahale olmaksızın bu işleri bitirmek" şeklinde konuştu.
  Vali Mutlu ile görüşmek üzere Dolmabahçe'ye gelen Atalay Altınordu isimli genç ise, "Herkesin farklı farklı talepleri var. İnsanlar çok farklı nedenlerle burada. Kiminin ağaç talebi, kiminin hükümetin açıklamalarına tepkisi var. Benim birçok talebim var ama polis şiddeti ilk tepkim olacak. Bütün taleplerimizin karşılığını alamayız ama bu ülkede şikayet edecek birçok şey var" ifadelerini kullandı.

  http://video.haber7.com/video-galeri...gezi-bulusmasi

  kaynak

 7. #4457
  Banned
  Üyelik Tarihi
  03-06-2013
  Mesajlar
  35
  Muhsin Yazıcıoğlu'ndan...

  BU NE DÜSMANLIK KARDESIM

  Allah hepimizi affetsin bu millet Türk Milleti olamaz
  Türk Milleti İslama bu kadar cahil kalamaz
  Nasıl söylersiniz beyler baş örtüsü takılamaz

  Hani özgürlükcüydünüz,laiktiniz noluyor
  Bu ne düşmanlık kardeşim yasadıkça içim yanıyor

  Orda burda millet rahatca fuhuş yapar oldu
  Din birliği denildi misyonerlere gün doğdu
  Çene altına takılma sen çoluk çocuk incil okur oldu

  Biz karışıyormuyuz millet etek altı giyiyor
  Bu ne düşmanlık kardeşim gördükçe icim yanıyor

  İslam Dini evrenseldir öğren artik Baykal Bey
  Zamana ve mekana göre değişmez olur mu hiç öyle şey
  Allahın emri bu arkadaş türbana yasak ta ney

  Bir sor bakalım millete,millet ne diyor
  Bu ne düşmanlık kardeşim düşündükçe içim yanıyor

  Okumus yazmış yazar olmuşsunuz siz nasıl aydınsınız
  Sizden aydın maydın olmaz hepiniz resmen hainsiniz
  Bu millet laikliği bilmiyor siz hocası kesildiniz

  Sizin laikliğinize eminim Atatürk bile gülüyor
  Bu ne düşmanlık kardeşim okudukca içim yanıyor

  301 i değiştirdiniz Türklüğü sildiniz biz sustuk siz üzerimize geldiniz
  Zaten türk değildiniz de Müslüman da değilmişsiniz

  Anlaşıldı,Kurt sustukça meydan ite köpeğe kalıyor
  Bu ne düşmanlık kardeşim konuştukça içim yanıyor

  Öğrenci baş örtüsü takarsa kopya çekermiş bahaneye bak
  Sen ne işe yarıyorsun lan profesör olacak salak
  Gözün nerde çektirme gözünün önüne bak

  Sözüm cümle öğretmenlere değil,o laf yerini buluyor
  Bu ne düşmanlık kardeşim sövdükçe içim yanıyor

  Derdiniz milletin kıyafeti mi,inancı mı kavrayamadım
  Anayasa mahkemesi baskanı mısın fetva makamını anlayamadım
  Kes sesini birader kandırmıyor bu milleti yalanların,
  Siz de müslüman mısınız Lan

  Bunu nasıl mideniz kaldırıyor,
  Bu ne düşmanlık kardeşim sordukça içim yanıyor

  Soyunuz ne sizin arkadaş,siz nerden geldiniz
  Okul mescidinde namaz kılan öğrenciyi flaş haber verdiniz
  Düsman olunacak din yok,islama göz diktiniz

  Uyuma Türk Milleti uyuma özün elleden gidiyor
  Sen uyudukça benim içim yanıyor

  Gündüz Anıtkabirdesiniz
  Gece mekanınız bar
  Tayyibe ihtiyacımız yok haddi de değil zinhar
  Eğer İslam emrederse Bahçeli türbanı kendi de takar

  Senin slogan attığın yerde liderim Fatiha okuyor
  Bu ne putpereslik kardeşim izledikçe içim yanıyor

  Yıllarca bu milleti karanlığa ittiniz
  40 da 60 da 80 de de ittiniz,hala itsiniz
  Az bi ses çıkardık tapınağınıza gittiniz

  Suyunuz ısındı beyler ısındı kaynıyor
  Bu ne pisliktir kardeşim temizle temizle bitmiyor

  Tamam tamam sustukta,siz de bizi çabuk unuttunuz
  Senelerce bu ülkeyi laiklikle uyuttunuz
  Korkudan az mı helada tabanca unuttunuz
  Ama ülkücü uyandı artık kurşun sıkmıyor
  Bu ne düşmanlık kardeşim,yazdıkça kalemim utanıyor...

 8. #4458
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  15-09-2007
  Yaş
  30
  Mesajlar
  237
  görüşmeler yapıldı istekler alındı ve tatmin edici kararlar verildi başbakanla görüşen temsilciler iyi niyetle ayrıldılar ve bugün gezidekilerle görüşüp eylemi bitircekler mi bakalım top şimdi gezicilerde artık eylemler son bulmazsa bu milletinin gözünde zerre haysiyetleri kalmaz kanımca zira proje gerçekleşmesi için yargı beklenecek karar iptal olursa zaten halk oylamasına gerek yok ama iptal olmazsa halk oylayacak demokrasi isteyenler sanırım halk oylamasına karşı değildirlerdir! gerçi ben pek ala bu gösterilerin siyasi olduğuna inanıyorum inşallah haklı çıkmam.

 9. #4459
  Profesör
  Üyelik Tarihi
  10-09-2012
  Mesajlar
  1.514
  Alıntı goki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  görüşmeler yapıldı istekler alındı ve tatmin edici kararlar verildi başbakanla görüşen temsilciler iyi niyetle ayrıldılar ve bugün gezidekilerle görüşüp eylemi bitircekler mi bakalım top şimdi gezicilerde artık eylemler son bulmazsa bu milletinin gözünde zerre haysiyetleri kalmaz kanımca zira proje gerçekleşmesi için yargı beklenecek karar iptal olursa zaten halk oylamasına gerek yok ama iptal olmazsa halk oylayacak demokrasi isteyenler sanırım halk oylamasına karşı değildirlerdir! gerçi ben pek ala bu gösterilerin siyasi olduğuna inanıyorum inşallah haklı çıkmam.
  Neymiş o tatmin edici kararlar bize söyleyin de biz de eylemi bitirip bitirmeyeceğimize karar verelim.

  Demokrasi isteyenler bu tip bir konuda halk oylamasına karşıdır. Merak eden var mı neden karşı olduğumuzu anlatalım?


  Bu arada önceki mesajımda bahsettiğim konulara güzel bir örnek.
  http://www.habervaktim.com/haber/330...le-gordum.html
  Bir gazeteci gözüyle görmüş "fuhuş" yapıldığını. Dillerinden düşürmedikleri fuhuş ile zina arasındaki farkı bile bilmeden esip gürlüyorlar ama. Bilader 15 gündür ordayız, bir biz göremedik bu fuhuş yapanları parka işeyip s*çanları nerde bunlar arkadaş biz niye bilmiyoruz ya.
  Gazeteci gözümle gördüm demiş. Ben çıkıp Tayyip bali çekiyor gözümle gördüm desem ne kadar itibar edersiniz?

 10. #4460
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  15-09-2007
  Yaş
  30
  Mesajlar
  237
  Alıntı thekillingroad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Neymiş o tatmin edici kararlar bize söyleyin de biz de eylemi bitirip bitirmeyeceğimize karar verelim.

  Demokrasi isteyenler bu tip bir konuda halk oylamasına karşıdır. Merak eden var mı neden karşı olduğumuzu anlatalım?


  Bu arada önceki mesajımda bahsettiğim konulara güzel bir örnek.
  http://www.habervaktim.com/haber/330...le-gordum.html
  Bir gazeteci gözüyle görmüş "fuhuş" yapıldığını. Dillerinden düşürmedikleri fuhuş ile zina arasındaki farkı bile bilmeden esip gürlüyorlar ama. Bilader 15 gündür ordayız, bir biz göremedik bu fuhuş yapanları parka işeyip s*çanları nerde bunlar arkadaş biz niye bilmiyoruz ya.
  Gazeteci gözümle gördüm demiş. Ben çıkıp Tayyip bali çekiyor gözümle gördüm desem ne kadar itibar edersiniz?
  kendi fikirlerimi söylemem neden rahatsız etti seni anlamadım ben böyle düşünüyorum sende öyle düşünüyorsun ben sana karışmıyorsam sende bana karışamazsın ayrıca demokrasiden bahsedip halkın oylamasından kaçmanın manası nedir?

  soruya gelirsek bana göre HALK OYLAMASI YETERİNCE TATMİN EDİCİ, zira bu ülkede sadece sizler yaşamıyorsunuz bende istanbul da yaşıyorum ve burda benimde istediklerim var kimse benim bu hakkımı elimden almaya kalkmasın.

 11. #4461
  Banned
  Üyelik Tarihi
  11-04-2012
  Mesajlar
  3.893
  Alıntı thekillingroad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ben çıkıp Tayyip bali çekiyor gözümle gördüm desem ne kadar itibar edersiniz?
  Ben inanırım Şüpheliniyorum zaten o adam ayık degil çekiyor birşeler

 12. #4462
  Alıntı evowinds Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  10 kez paylaşılmış, 100 kez okumuş olabilirsin,

  Ama

  1 kez
  bile Anlamamışsın !!!
  hihihi karsıdan zeka mı okuyosun

 13. #4463
  Profesör
  Üyelik Tarihi
  10-09-2012
  Mesajlar
  1.514
  Alıntı goki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  kendi fikirlerimi söylemem neden rahatsız etti seni anlamadım ben böyle düşünüyorum sende öyle düşünüyorsun ben sana karışmıyorsam sende bana karışamazsın ayrıca demokrasiden bahsedip halkın oylamasından kaçmanın manası nedir?

  soruya gelirsek bana göre HALK OYLAMASI YETERİNCE TATMİN EDİCİ, zira bu ülkede sadece sizler yaşamıyorsunuz bende istanbul da yaşıyorum ve burda benimde istediklerim var kimse benim bu hakkımı elimden almaya kalkmasın.
  Bi dakka, ne rahatsızlığı noluyor hop? Ben karşı çıkınca fikrine rahatsız mı olmuş oldum? Niye dertlendin şimdi? Pano olarak kullanıyorsak bilmiyordum da, ben burada karşıt görüşler dile getiriliyor zannediyordum?
  Halk oylamasından kaçmıyoruz öncelikle, böyle ince ince seçerek manalı kelimeler kullanmazsak daha doğru olur.

  Demokrasi, çoğunluğun istediğinin yapıldığı sisteme denmez. Referandumlar, plebisitler neden tarih boyunca sadece otoriter rejimler tarafından kullanılmıştır, onlarca örnek var buna kafa yormak lazım. İnsanların Taksim'de toplanmasının en büyük nedenlerinden biri, "çoğunluğuz diye her istediğinizi yapamazsınız" mesajı vermekte. Buna karşılık olarak çoğunluk olduğunu tekrar ispat etmek isteyen bir şeyi neden isteyelim? İstemiyor, kaçıyor değiliz, konuya yanlış yaklaşım olarak bakıyoruz.
  Hiç sevmem ama, "senin anan bacın yok mu?" mantığıyla buna yaklaşmak zorundayım.
  Yarın Sultanahmet Camii yıkılsın mı diye bir referandum yapılmasını ister misin? Velev ki yıkılsın yerine kilise yapılsın diye bir sonuç çıktı, demokrasi mi dersin? Orası kamuya ait bir park, orayla ilgili planlar yaparsın, halkın %50'si değil %80'i onun yerine topçu botçu kışlası istiyor olabilir, ama yüzbinlerce kişi de gelip hayır buranın böyle kalmasını istiyoruz derse, o azınlık olan yüzbinlerin isteği doğrultusunda (elbette diğer çoğunluğa da zarar verecek bir şey değilse, ki parktan ağaçtan zarar göreceğinizi sanmıyorum) oraya dokunmaktan vazgeçersin.

  Nasıl ki %80 Sultanahmet yıkılsın sonucu çıktığında , "hayır burada namaz kılmak istiyoruz ve burası bizim için bir sembol, yıkılamaz" diyen 100bin kişi için o yıkım durdurulmalıysa, şimdi de Gezi parkı ile ilgili proje durdurulmalıdır. Demokrasi budur, çoğunluğu tespit edip onların istediğini yapma sanatı değil. Umarım anlatabilmişimdir.

 14. #4464
  Alıntı mustang Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Aaa çok ayıp @evowinds
  Adamın Kapasitesi o ise ne yapabilir ki.
  Belkide anlamakda istemiyor olabilir.
  Okumamıştır bile belki.

  - - - Mesaj Güncellendi - - -

  KESK'ten hükümete tehdit gibi açıklama!

  KESK, Gezi Parkı'na olası bir polis müdahalesinde 240 bin üyesiyle iş bırakacağını ve Türkiye genelinde meydanlara yürüyeceğini açıkladı.

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Gezi Parkı'na olası bir polis müdahalesinde 240 bin üyesiyle iş bırakacak ve Türkiye genelinde meydanlara yürüyecek.
  İstanbul'da yaklaşık 40 bin üyesiyle Parka gidecek olan konfederasyon, "Gezi Parkına müdahale tehditlerinin pervasızca dillendirildiği bugünlerde de KESK tepkisini en üst düzeyde gösterecektir. Direnişin başından bu yana halkın yanında ve parçası olan KESK, tarihsel sorumluluğunun gereklerini yerine getirmekte tereddüt etmeyecektir" açıklamasını yaptı.
  KESK'in açıklaması şöyle:

  'Özellikle son iki gündür Başbakan ve İstanbul Valisi tarafından direnişin merkezi olan Taksim Gezi parkına müdahale edileceğinin sinyalleri verilmektedir. Bilinmelidir ki, böyle bir girişim sorunu içinden çıkılmaz hale getirecektir. Ülkenin her yeri Gezi Parkına çevrilecek ve ortaya çıkacak tüm sorunların tek sorumlusu AKP iktidarı olacaktır.
  KESK nasıl ki, kamu emekçilerinin iş ve ücret güvencesine 657 sayılı DMK'da yapılması planlanan değişikliklere karşı 5 Haziran için almış olduğu Grev kararını 4 Haziran tarihinde başlatarak Gezi Parkı direnişiyle buluşturmuş ve 4-5 Haziran tarihlerinde hizmet üretmeyerek tüm şehirlerde merkezi meydanlara akmışsa, Gezi Parkına müdahale tehditlerinin pervasızca dillendirildiği bugünlerde de tepkisini en üst düzeyde gösterecektir. Direnişin başından bu yana halkın yanında ve parçası olan KESK, tarihsel sorumluluğunun gereklerini yerine getirmekte tereddüt etmeyecektir.
  Bu kapsamda KESK; tüm kamu emekçilerini başta İstanbul olmak üzere tüm illerde Saat 21.00 itibariyle başlayacak eylemlerde direnişin aktif bir parçası olmaya çağırmaktadır. Yine bu gece Gezi Parkına müdahale edilmesi halinde yarın sabah itibariyle işyerlerine giderek tüm kamu emekçilerini direnişi sahiplenmeye çağıracak ve iş bırakarak şehirlerin merkezi meydanlarına yürüyecektir. Bu kararımız sadece bu gece için değil, Gezi Parkına saldırı yaşandığı an itibariyle de geçerli olacaktır.

  KESK olarak; eşit, özgür ve demokratik bir Türkiye'nin kurulması mücadelesinde kamu emekçilerini, işçileri, gençleri, kadınları ve tüm halkımızı direnişin parçası olmaya ve mücadeleyi büyütmek için bir adım daha öne çıkmaya çağırıyoruz.

  KAYNAK
  Ondan sonra bana yaş muhabbeti yapma diyosun ee elime veriyosun kozu.

  Adamın Kapasitesi o ise ne yapabilir ki. ne demek coni. 39 yasında bir adama yakısıyor mu

 15. #4465
  Profesör
  Üyelik Tarihi
  10-09-2012
  Mesajlar
  1.514
  Alıntı Uranos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ben inanırım Şüpheliniyorum zaten o adam ayık degil çekiyor birşeler
  Kesinlikle değil de, ayrı bir konu.

 16. #4466
  Alıntı ruz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Senin Hitler hakkında bahsettiğin bu saçmalık malesef ki komple teorisinden öte birşey değil. Bana sağlam kaynaklar göster bakalım bu konuyla ilgili. Madem Hitler'i yahudiler organize etti, Hitler neden Almanya'ya böyle bir sanayi bıraktı? Adamlar şuan avrupanın en büyük ekonomilerinden biriyse sebebi Hitler'den kalma gelişmiş sanayileri. O bahsettiğin yahudi bankerler İsrail'den başka güçlü devlet olsun isterler mi?
  valla senin o komplo teorisi dediğin şey, tarih kitaplarında yazan o sacmalıktan daha da gerçek.

  hitler sağlam sanayi bıraktı derken? 2.dünya savası sonrasında almanya 4'e bölündü batıyı, abd beslerken doğuyu sscb besledi. ne bırakması?

  tabiki istemezler. ama o sanayiyi kullanacak, kendilerine kullandırcak bir baskanı secebilirler mesela

  faiz lobisinden bünyaminle görüstüm, 100 kontör karsılıgı bizde cekiliriz diyor
  Konu YEMEKTEYİZHASAN tarafından (14-06-2013 Saat 10:27 ) değiştirilmiştir.

 17. #4467
  Doçent efehakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  12-03-2013
  Yaş
  29
  Mesajlar
  713
  Alıntı thekillingroad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bi dakka, ne rahatsızlığı noluyor hop? Ben karşı çıkınca fikrine rahatsız mı olmuş oldum? Niye dertlendin şimdi? Pano olarak kullanıyorsak bilmiyordum da, ben burada karşıt görüşler dile getiriliyor zannediyordum?
  Halk oylamasından kaçmıyoruz öncelikle, böyle ince ince seçerek manalı kelimeler kullanmazsak daha doğru olur.

  Demokrasi, çoğunluğun istediğinin yapıldığı sisteme denmez. Referandumlar, plebisitler neden tarih boyunca sadece otoriter rejimler tarafından kullanılmıştır, onlarca örnek var buna kafa yormak lazım. İnsanların Taksim'de toplanmasının en büyük nedenlerinden biri, "çoğunluğuz diye her istediğinizi yapamazsınız" mesajı vermekte. Buna karşılık olarak çoğunluk olduğunu tekrar ispat etmek isteyen bir şeyi neden isteyelim? İstemiyor, kaçıyor değiliz, konuya yanlış yaklaşım olarak bakıyoruz.
  Hiç sevmem ama, "senin anan bacın yok mu?" mantığıyla buna yaklaşmak zorundayım.
  Yarın Sultanahmet Camii yıkılsın mı diye bir referandum yapılmasını ister misin? Velev ki yıkılsın yerine kilise yapılsın diye bir sonuç çıktı, demokrasi mi dersin? Orası kamuya ait bir park, orayla ilgili planlar yaparsın, halkın %50'si değil %80'i onun yerine topçu botçu kışlası istiyor olabilir, ama yüzbinlerce kişi de gelip hayır buranın böyle kalmasını istiyoruz derse, o azınlık olan yüzbinlerin isteği doğrultusunda (elbette diğer çoğunluğa da zarar verecek bir şey değilse, ki parktan ağaçtan zarar göreceğinizi sanmıyorum) oraya dokunmaktan vazgeçersin.

  Nasıl ki %80 Sultanahmet yıkılsın sonucu çıktığında , "hayır burada namaz kılmak istiyoruz ve burası bizim için bir sembol, yıkılamaz" diyen 100bin kişi için o yıkım durdurulmalıysa, şimdi de Gezi parkı ile ilgili proje durdurulmalıdır. Demokrasi budur, çoğunluğu tespit edip onların istediğini yapma sanatı değil. Umarım anlatabilmişimdir.
  Demokrasinin ilk defa böyle bir tanımını duydum. Kibar açıklamana gerek yoktu çoğunluk değil, zorbalık yapanın dediği olsan yeterliydi. Sultanahmed Cami'sininin yıkılacak denmesi ve referandum halinde yıkılmasına hiç sesim çıkmaz. Namaz her yerde kılınır burda çoğunluk onu istiyorsa öbür tarafta hesabınıda onlar verir. Klise yapılması kararı çıkarsada yapacak bir şey yok bu memlekette onlar çoğunlukta adı üstünde demokrasi ve referandum olduğu yerde özgürlükler kısıtlanıyoda diyemeyiz. Halkın istediği bu yapılmak zorunda, sonuç ne olursa olsun.
  Keza oraya yapılacak bir topçu kışlasından, Tarihi bir eseri yeniden canlandırmaktan neden rahatsız oluyor insanlar anlamış değilim. Eskisi ile bire bir yapılırsa benim gördüğüm kadarıyla 2 yada 3 katlı bahçesi kendisinden kat kat büyük bir yapı görüntüsü çok çok güzel. Yani yine yeşil bir alan ve güzel bir tarihi eser. Avm olsa ona eyvallah yok. O iş rant işine dönüyor farklı bir konuya giriyor. Ama kışla olayına neden insanlar karşı çıkar anlamadım. Ankaraya gitmiştim Enstergon kalesi diye bir yer var çoğu kişi bilir önceden varmış yıkılmış sonra aynı şekilde yenisi yapılmış (Bana anlatılan şekli bu) mükenmel bir eser olmuş ben onuda çok beğenmiştim. Eminim ki burda ki kışlada çok güzel olacaktır. Ve son olarak bu kışla yeni bir muhabbet değil 2 seneye kadar oluyor ben bir programda Başbakan'ın ağzından duymuştum ve o an bende o programdakilerde olayı taktir etmişti. Şuan neden bu kadar tepki?

  Ayrıca ben sadece kışla hakkında konuştum lütfen yanlış anlaşılmasın polemiğe girmek istemiyorum.

 18. #4468
  Profesör
  Üyelik Tarihi
  10-09-2012
  Mesajlar
  1.514
  Almanlar'ın bugün güçlü bir sanayiye sahip olmalarının sebebi disiplinleridir. Hitler'in kurduğu sanayi yerle bir oldu savaşta, orda kaldı mı sanıyorsunuz?
  Ayrıca Hitler'in yaptığı "şeyler", İsrail devletinin kurulmasını sağlamıştır. Hitler'in kendisinin de Yahudi olduğunu düşünürsek, yabana atılmaması gereken bir görüştür.
  Kabul edin falan demiyorum, yıllardır benim de kafamdaki bir şey, sadece yabana atmayın.

 19. #4469
  ALIN SİZE REFERANDUM ÖRNEği : http://alkislarlayasiyorum.com/iceri...k-ve-demokrasi

  MELİH GÖKÇEk.

 20. #4470
  Profesör
  Üyelik Tarihi
  10-09-2012
  Mesajlar
  1.514
  Alıntı efehakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Demokrasinin ilk defa böyle bir tanımını duydum. Kibar açıklamana gerek yoktu çoğunluk değil, zorbalık yapanın dediği olsan yeterliydi. Sultanahmed Cami'sininin yıkılacak denmesi ve referandum halinde yıkılmasına hiç sesim çıkmaz. Namaz her yerde kılınır burda çoğunluk onu istiyorsa öbür tarafta hesabınıda onlar verir. Klise yapılması kararı çıkarsada yapacak bir şey yok bu memlekette onlar çoğunlukta adı üstünde demokrasi ve referandum olduğu yerde özgürlükler kısıtlanıyoda diyemeyiz. Halkın istediği bu yapılmak zorunda, sonuç ne olursa olsun.
  Keza oraya yapılacak bir topçu kışlasından, Tarihi bir eseri yeniden canlandırmaktan neden rahatsız oluyor insanlar anlamış değilim. Eskisi ile bire bir yapılırsa benim gördüğüm kadarıyla 2 yada 3 katlı bahçesi kendisinden kat kat büyük bir yapı görüntüsü çok çok güzel. Yani yine yeşil bir alan ve güzel bir tarihi eser. Avm olsa ona eyvallah yok. O iş rant işine dönüyor farklı bir konuya giriyor. Ama kışla olayına neden insanlar karşı çıkar anlamadım. Ankaraya gitmiştim Enstergon kalesi diye bir yer var çoğu kişi bilir önceden varmış yıkılmış sonra aynı şekilde yenisi yapılmış (Bana anlatılan şekli bu) mükenmel bir eser olmuş ben onuda çok beğenmiştim. Eminim ki burda ki kışlada çok güzel olacaktır. Ve son olarak bu kışla yeni bir muhabbet değil 2 seneye kadar oluyor ben bir programda Başbakan'ın ağzından duymuştum ve o an bende o programdakilerde olayı taktir etmişti. Şuan neden bu kadar tepki?

  Ayrıca ben sadece kışla hakkında konuştum lütfen yanlış anlaşılmasın polemiğe girmek istemiyorum.
  Lütfen demokrasinin tanımını araştır dostum. Çoğunluğun istediğinin yapılmasına demokrasi denmez. Camiye yıkılmasına sesin çıkmazsa, sen sayılarla yaşıyorsun demektir. Ben karşı çıkarım, ne demek Sultanahmet'i yıkmak? Çıkar caminin de önünde kurarım bu sefer çadırı. Demokrasi, herkesin yaşam hakkına ve isteklerine sahip çıkmak, "çoğulcu" bir yaşam alanı sağlamaktır. Referandum halkın istediği değildir, halkın çoğunun istediğidir. Peki bu referandumlardan biri, kazananlar kaybedenleri öldürsün olursa ne olacak? Çoğunluk azınlığı öldürmek istiyorsa öldürsün mü? Hayır zırnık abartmıyorum, madem referandum bunu sağlıyor çoğunluk ne isterse istesin yapabilir (artık camiden büyük kozum yok ) bunu da söyleyebilir, ölsün geri kalan diyebilir? Olur mu öyle şey gözünü seveyim..

  Tarihi eserin nasıl yeniden canlandırılacağını söyler misiniz? Kışla olayına neden karşıyız, AVM olmayacak lafına inanmıyoruz öncelikle. Ne dedilerse tersini yaptılar. Geri dönersek, tarihi eser vardır restore edilir. Artık olmayan eski bir ese restore edilmez.
  Ya yapmasa ne olur? O veya bu sebeple insanlar istemiyoruz park olarak kalsın elleme diyor. Ellemese ne olur? Neden 4000 kişi yaralandı, neden 10 kişi kör oldu, neden 4 canımız öldü? Eylemciler yüzünden mi? Bunu yürekten söyleyebilir mi aramızdan biri?

 21. #4471
  Doçent efehakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  12-03-2013
  Yaş
  29
  Mesajlar
  713
  Alıntı YEMEKTEYİZHASAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ALIN SİZE REFERANDUM ÖRNEği : http://alkislarlayasiyorum.com/iceri...k-ve-demokrasi

  MELİH GÖKÇEk.
  İşin ucunda Melih Gökçek varsa her şeye inanırım. Bu ne arkadaş Bu kaç senesinde olmuş?

 22. #4472
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  15-09-2007
  Yaş
  30
  Mesajlar
  237
  Alıntı thekillingroad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bi dakka, ne rahatsızlığı noluyor hop? Ben karşı çıkınca fikrine rahatsız mı olmuş oldum? Niye dertlendin şimdi? Pano olarak kullanıyorsak bilmiyordum da, ben burada karşıt görüşler dile getiriliyor zannediyordum?
  Halk oylamasından kaçmıyoruz öncelikle, böyle ince ince seçerek manalı kelimeler kullanmazsak daha doğru olur.

  Demokrasi, çoğunluğun istediğinin yapıldığı sisteme denmez. Referandumlar, plebisitler neden tarih boyunca sadece otoriter rejimler tarafından kullanılmıştır, onlarca örnek var buna kafa yormak lazım. İnsanların Taksim'de toplanmasının en büyük nedenlerinden biri, "çoğunluğuz diye her istediğinizi yapamazsınız" mesajı vermekte. Buna karşılık olarak çoğunluk olduğunu tekrar ispat etmek isteyen bir şeyi neden isteyelim? İstemiyor, kaçıyor değiliz, konuya yanlış yaklaşım olarak bakıyoruz.
  Hiç sevmem ama, "senin anan bacın yok mu?" mantığıyla buna yaklaşmak zorundayım.
  Yarın Sultanahmet Camii yıkılsın mı diye bir referandum yapılmasını ister misin? Velev ki yıkılsın yerine kilise yapılsın diye bir sonuç çıktı, demokrasi mi dersin? Orası kamuya ait bir park, orayla ilgili planlar yaparsın, halkın %50'si değil %80'i onun yerine topçu botçu kışlası istiyor olabilir, ama yüzbinlerce kişi de gelip hayır buranın böyle kalmasını istiyoruz derse, o azınlık olan yüzbinlerin isteği doğrultusunda (elbette diğer çoğunluğa da zarar verecek bir şey değilse, ki parktan ağaçtan zarar göreceğinizi sanmıyorum) oraya dokunmaktan vazgeçersin.

  Nasıl ki %80 Sultanahmet yıkılsın sonucu çıktığında , "hayır burada namaz kılmak istiyoruz ve burası bizim için bir sembol, yıkılamaz" diyen 100bin kişi için o yıkım durdurulmalıysa, şimdi de Gezi parkı ile ilgili proje durdurulmalıdır. Demokrasi budur, çoğunluğu tespit edip onların istediğini yapma sanatı değil. Umarım anlatabilmişimdir.
  evet bak ben karşıt görüşümü dile getirdim sende tepki gösterdin bende diyorum ki benim görüşüme tepki vermek yerine kendi fikirlerini yaz beni alıntılayıp tepki gösterme zira tepkine ihtiyacım yok fikirlerimi de sana göre belirleyemem, dertlenen ben olsaydım karşıt görüşlü insanlara tepki gösterirdim. Farkındaysan yazımda "kanımca, bence" diye ifadeler var yani benim kendi düşüncelerim istediğim gibi de düşünürüm kimseye de düşüncelerimi kabul etmesi için bastırmam saygı duyarım saygı beklerim!

  ayrıca demokrasi madem çoğunluğun oyları demek değildir peki azınlığın çoğunluğa isteklerini kabul ettirmesi midir? Gerçi senin savına göre seçimler de çok gereksiz zira çoğunluğa göre hükümetler seçiliyor yani tamamiyle dünyada ki sistem hatalı peki o halde ne yapacak bu insanlar? Sultanahmet'le gezi park bir değildir bu tamamiyle demogojik bir açıklama olmuş, yaşadığım şehir de senin ne kadar isteklerin varsa benim de var isteklerinizi başkalarına dayatmaya kalkmayın başkalarıda size dayatmaya kalkmasın sen topçu kışlasını istemezsin ben isterim sen park olsun dersin ben başka birşey derim nasıl ki sen isteklerine saygı duyulmasını istiyorsan bende isteklerime saygı duyulsun istiyorum ve dünyada belirlenmiş ve uygulanan birşey var oda oylama insanlık daha iyisini üretemedi henüz ve bugüne kadar da bugün de hiçbir zaman %100 ün istedikleri olmayacaktır zaten bunu sağlamak mümkün değildir, he buna otriter rejim diyoranız dünyada demokrasi yok demektir zira abd avrupa dahil bir çok ülke şuan bu sisteme göre yönetiliyor. Azınlık konusuna gelirsek kesinlikse söylediklerinin dinlenilmesi ve hem çoğunluğun hemde azınlığın birbirlerine birer adım yaklaşarak problemlerin çözülmesi taraftarıyım tamamiyle benim dediğim olacak gibi bir kavrama her zaman karşıyım bu sebeple park olayı da bu şekilde çözülebilir bence.

 23. #4473
  Doçent efehakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  12-03-2013
  Yaş
  29
  Mesajlar
  713
  Alıntı thekillingroad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Lütfen demokrasinin tanımını araştır dostum. Çoğunluğun istediğinin yapılmasına demokrasi denmez. Camiye yıkılmasına sesin çıkmazsa, sen sayılarla yaşıyorsun demektir. Ben karşı çıkarım, ne demek Sultanahmet'i yıkmak? Çıkar caminin de önünde kurarım bu sefer çadırı. Demokrasi, herkesin yaşam hakkına ve isteklerine sahip çıkmak, "çoğulcu" bir yaşam alanı sağlamaktır. Referandum halkın istediği değildir, halkın çoğunun istediğidir. Peki bu referandumlardan biri, kazananlar kaybedenleri öldürsün olursa ne olacak? Çoğunluk azınlığı öldürmek istiyorsa öldürsün mü? Hayır zırnık abartmıyorum, madem referandum bunu sağlıyor çoğunluk ne isterse istesin yapabilir (artık camiden büyük kozum yok ) bunu da söyleyebilir, ölsün geri kalan diyebilir? Olur mu öyle şey gözünü seveyim..

  Tarihi eserin nasıl yeniden canlandırılacağını söyler misiniz? Kışla olayına neden karşıyız, AVM olmayacak lafına inanmıyoruz öncelikle. Ne dedilerse tersini yaptılar. Geri dönersek, tarihi eser vardır restore edilir. Artık olmayan eski bir ese restore edilmez.
  Ya yapmasa ne olur? O veya bu sebeple insanlar istemiyoruz park olarak kalsın elleme diyor. Ellemese ne olur? Neden 4000 kişi yaralandı, neden 10 kişi kör oldu, neden 4 canımız öldü? Eylemciler yüzünden mi? Bunu yürekten söyleyebilir mi aramızdan biri?
  Vur dedik öldürdün. Tabi ki insanı öldüremezsin ama cami konusunda hemfikir değiliz. Örneğin bir ülkedesin adamlar Müslüman değil ve Müslüman'ları da istemiyorlar ve bu adamlar çoğunluk istediklerini yaparlar. Cami senin dinin, özgürlüğün olabilir ama buna doğru ya da yanlış karşı çıkan biri var. He caminin önünde beklersin tepkini gösterirsin bu o işi yapanları ve çoğunluk olan halkı caydırmak içindir adamlar etkilenir ve sana hak verebilir ama öbür türlü istediğimiz kadar o caminin önünde yatsakta suçlu olan taraf biz oluruz haklı olan taraf onlar. Ama cami örneği pek iyi değil çünkü işin içinde din olunca düşünceler çok farklı olur. Avm konusunda ben inanmıyorum diyosun ona eyvallah ama referanduma kışla diyip Avm nasıl yapacak bilmiyorum.
  Tarihi eserin nasıl canlandırılması konusu ise kastettiğim aynısının yapılması. Yoksa restorasyon bile çoğu şeyi bozar aynısını yapmak tabi ki yerini tutmayacaktır ama eski bir eseri aynı yerine tekrar yapmak ta bence güzel olur tarihi yaşatmak olur diye düşünüyorum. He yapmasa ne olur bir şey olacağı yok bir insan en ufak bir yara alacağına hiç yapılmasın daha iyi ama olay inada döndüğü için bu iş uzayacak.
  4 canımız öldür derken eylemciler yüzünden değil diyerek direk suçu polise ve hükümete atamayız. Samimi eylemciler var ama provakatörler olduğunu da biliyoruz. Poliste sapla samanı ayırt edemediğinden sonuç bu oluyor. Aslında hepimiz haksızız. Hükümet olayı iyi tanımlamadı, halk olarak bizde birden tepki gösterdik Polis zaten işi alevledi vs. hatalar zinciri oldu gitti. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur, tek bir insan dahi bu işten yara almaz

 24. #4474
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  15-09-2007
  Yaş
  30
  Mesajlar
  237
  işin içinde Melih Gökçek mi var kaçacaksın ordan herşeyi kılıfına uydurmasını çok iyi bilir.

  - - - Mesaj Güncellendi - - -

  dünyadaki referandumlar http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=70041&rid=2&p=1

 25. #4475
  Banned
  Üyelik Tarihi
  10-05-2011
  Mesajlar
  3.269
  [MENTION=15873]diren[/MENTION]Demokrasi

Konu Kapatılmıştır

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Forum çöplüğü ve türk interneti
  erkan34tr - forum Konu Dışı
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 13-02-2008, 22:23
 2. XP interneti algılamıyor!!!
  existeur - forum Windows
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 25-01-2008, 23:37
 3. Türk Telekom interneti uçuracak
  tugbagaleri - forum İnternet Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-10-2007, 21:41
 4. ‘Devlet interneti henüz tanımıyor’
  aklayarar - forum İnternet Haberleri
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 04-05-2007, 01:21

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks

Bookmarks