Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 36
Like Tree2Beğeni

Konu: Vestel Akıllı Tahta'yı kullandık, izleyin, notunuzu verin!

Troy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Vestel Akıllı Tahta'yı kullandık, izleyin, notunuzu verin!

Fatih Projesi kapsamında sınıflara yerleştirilmesi planlanan akıllı tahtayı yerinde gördük. Eleştirilen ihale hakkında merak edilenleri de Vestel'e sorduk.

Videoyu izlemek için buraya tıklayın.

Ne diyorsunuz dostlar? İş görür mü bu cihaz?

Yorumları alalım.

Headhunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konsept çok başarılı ve kullanışlı olmuş. Vestel bu konuda ince düşünmüş gerçekten sistemin yenilenmesi olsun iki tahta tipinin de dahil olması olsun öğrenci kontrol sistemiyle gerçekten çok başarılı. Eğitimde çok büyük bir adım atılıyor inşallah kaliteyi arttırır.

netfaruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hala çok kullanışlı olmadığını düşünüyorum. ekran daha büyük olmalı ve ömrünün uzun olması lazım

gönlüm isterki, akıllı tahtaları Samsung, LG gibi dünya devi şirketler üretsin. ancak bu tahtalar okullarda çok çabuk bozulacaktır. bu durumda servisin yaygınlığı ve kalitesi bakımından yerli firmalar bir adım öne geçiyor.

uma350 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CEO'nun nedense çok da birşey bilmediği hissine kapıldım..

hüseyin123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

akıllı tahta çok önemlidir. çok büyük bir gelişimdir... fakat tahtanın yarısı akıllı, yarısı akılsız...
    lcd panel kullanmak çok yanlış kanımca.
    neden? çünkü çok kolay zarar görebilir.. çok fazla elektrik harcar ve tüm tahtayı dokunmatik lcd panel yapmaya karlkarsanız, bu çok çok pahalıya mal olur ki zaten tahtanın yarısı akıllı. yarım akıllı. buyüzden burada bir ikilem yaşanabilir. entegrasyon vs bilemiyorum...
    Sözümoki, projeksiyon cihazı kullanılsaydı daha mantıklı olurdu. tüm tahta dokunmatik olurdu.. dokunduğunuz alan sert, ve bozulmayan çizilmeyen bir alan olurdu.. yani lcd panel gibi hassas bir yüzeye dokunmazdınız.. elbette bendeki şahsi deneyimlerim ve gözlemlerim üzerine kurulu bir düşünce.. belki lcd daha akıllıca ama bana hiçte öyle gelmiyor malesef...

watchers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ceo Tamamen lafı dolandırıyor birşey bildiğide yok kanımca nekadarı yerli diye sorduğunda hakkı bey sadece paneli dışardan alıyoruz diyor iide diğerleri dışardan değilmi yani board üzerindeki tüm parçalarda dışarda geliyordur siz burda montajını yapıyorsunuzdur... ?

Pardus olmalıydı bu makinelerde MS kullanıldığı için hiçbir anlamı yok tamemen ms'i zengin etme işi başkada birşey değil yarında çıkıp yüzsüz yüzsüz konuşurlaar biz şunu yaptık diye

y_ates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı karizmaxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pardus olmalıydı bu makinelerde MS kullanıldığı için hiçbir anlamı yok tamemen ms'i zengin etme işi başkada birşey değil yarında çıkıp yüzsüz yüzsüz konuşurlaar biz şunu yaptık diye
    Pardus bitme noktasına getirildi birileri tarafından, şu an sadece adı kaldı Pardus'un. Başlangıçta bu proje Pardus'a verilecek deniliyordu, Pardus ekibi de çok istekliydi. Sonra birden artık ne olduysa Pardus ekibi büyük oranda dağıldı proje de Microsoft'a kaldı. Klasik Türkiye...

rtgrlndr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hayırlısı olsun, uygulamaya geçilsin daha net yorumlar yapılacaktır. benim en çok dikkatimi çeken iki tahtayı da kullanma imkanı vermesi. Burada dikkat edilmesi gereken yine bu tahtaların tüm türkiye de kullanıma geçilmesi şimdi şu iller sonra şu iller en son şu iller gibi bir sıralamaya inş gidilmez.

EnverYigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eksiklikler var tabi ki demo ürün birde gösterimde olan akıllı tahta, @Troy peki senin yorumun nedir dokunmatik özelliği nasıldı? Tahtaya yazdığına çok güldüm nerden aklına geldi

orcnd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Troy xxxxxxx

3d Akıllı tahta konusu heyecan verici. biyoloji dersinde dna'yı 3d dönerken görmek gibi fantastik dersler söz konusu olabilir. bence 3d konusu öğrencilerdeki derse dikkat sorununu bir süre için ciddi oranda çözecektir.

yalnız akıllı tahtanın sunumundaki yazılım çok basit geldi. çok daha gelişmiş bir hale getirilmeli.

tablet entegrasyonu ile ilgili kısım çok iyi olmuş. başlangıç için gayet yeterli özellikleri var.

fatih projesinin bu aşamaya gelmesi beni çok mutlu etti. artık projeye olan inancım çok daha güçlü.
    hatta fatih projesi için bir uygulama marketi geliştirilirse bende yazılım geliştirmek isterim. fakat proje yazılım açısından henüz buna çok uzak.

bence bu akıllı tahtaları genel satışa sunmaları lazım...Dünyada ve Türkiye' de alıcısı çok olur....

antimatter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu ihalenin adil olduğunu söyleyen beri gelsin... Daha ucuza ve daha dayanıklı ve daha büyük alan kullanımına imkan verecek projektör ve dokunmatik tahta kullanmak varken sadece bir üreticisi(yerli) olan bir alanda ihale! yapılıyor... pehh

Headhunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı antimatter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ihalenin adil olduğunu söyleyen beri gelsin... Daha ucuza ve daha dayanıklı ve daha büyük alan kullanımına imkan verecek projektör ve dokunmatik tahta kullanmak varken sadece bir üreticisi(yerli) olan bir alanda ihale! yapılıyor... pehh
    İhalenin adil olup olmadığını bilemicem fakat bana göre sizin dediğiniz sistem o kadar da ucuz değil.Sadece bir projeksiyonla bitmiyor o iş. Dokunmatik hassasiyetli bir tahta,projeksiyon ve bir tanede laptop lazım. E bunlara verilen para zaten az paralar değil. Onun yerine hepsinin bir yerde toplanmış ve dokunamtik hassasiyeti daha iyi olan bir tahta çok daha kullanışlı. Ayrıca tahtanın çok çok büyük olmasına gerek yok, tahtada ki görüntü zaten öğrencilerin tabletlerine verilebiliyor. Bu sistem işe yarasa da yaramasada sonuçta eğitim için çok güzel bir adım atılıyor. Basit düşünmeyin.

Akıllı tahta aslında gördük ki 3 tahtadan oluşuyor
    1 akıllı ekran
    2 kalem kullanılan beyaz tahta
    3 tebeşir kullanılan kara tahta dediğimiz yeşil tahta...

Dersin yapısına göre istenilen tahtanın seçilebiliyor olması büyük avantaj...

Tahta boyutuna takılan arkadaşlar var...
    Daha büyük olmalıydı falan filan diye...

Tahtanın boyutu dersi anlatan kişinin rahat kullanımı için gayet ideal...
    Zaten tahtadaki görüntü direk olarak öğrencilerin ellerindeki tabletlerden görüntülenebildiği için öğrenciler tahtadaki her şeyi önlerindeki tabletlerden rahatlıkla görebilecekler o halde sinema ortamı yaratmaya gerek yok...

Bu arada bir şeyin tam anlamıyla çok iyi olması için üzerinde çalışılması iyi ve eksik yönlerin görünmesi gerek...
    Bu iş bir başlangıç...
    Başlangıçtan herşeyin mükemmel olmasını beklemek hayalcilik olur...

Zamanla ihtiyaçlar ortaya çıktıkça bu proje geliştirilecektir.

Önemli olan bir işe başlamak ilk adımı atmak gerisi elbette gelecektir.
    webrettin ve Ghost34 bunu beğendiler.

Ahmethz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

pardusu resmen devlet kendi öldürdü hala milli savunma bakanlığına bağlı birimlerde 2007 gibi eski sürümleri kullanılıyor. ancak bu fatih projesi daha sağlam duruyor. bakalım zamanla göreceğiz.

ykaduman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben tahtanin iş yapip yapmayacagindan çok bunu kullanacak ögretmenlerin var olup olmadigindan endişe ettim teknoloji ile iç içe oldugumuz için herkesin hemen anlayip kavrayabilecegini düşünüyoruz ama bir çok ögretmenin bu tahtayi verimli kullanabilecegini düşünmüyorum derslerin anlatimi için de yeni programlar ve içerikler geliştirilmesi gerekir bakanlik tarafindan bence kurslar açilip önce kullanacak kişilerin egitilmesi gerekli yoksa 50-60 yaşlarinda emekliligi gelmiş bir ögretmenin yanda ki beyaz tahtayi kullanacagindan şüphem yok.

Alıntı ykaduman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben tahtanin iş yapip yapmayacagindan çok bunu kullanacak ögretmenlerin var olup olmadigindan endişe ettim teknoloji ile iç içe oldugumuz için herkesin hemen anlayip kavrayabilecegini düşünüyoruz ama bir çok ögretmenin bu tahtayi verimli kullanabilecegini düşünmüyorum derslerin anlatimi için de yeni programlar ve içerikler geliştirilmesi gerekir bakanlik tarafindan bence kurslar açilip önce kullanacak kişilerin egitilmesi gerekli yoksa 50-60 yaşlarinda emekliligi gelmiş bir ögretmenin yanda ki beyaz tahtayi kullanacagindan şüphem yok.

Zaten o öğretmenler emekli olsa bir çok sorun çözülecek ama onların emekli olması ne kendilerinin ne devletin işine gelmiyor!

antimatter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Headhunter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İhalenin adil olup olmadığını bilemicem fakat bana göre sizin dediğiniz sistem o kadar da ucuz değil.Sadece bir projeksiyonla bitmiyor o iş. Dokunmatik hassasiyetli bir tahta,projeksiyon ve bir tanede laptop lazım. E bunlara verilen para zaten az paralar değil. Onun yerine hepsinin bir yerde toplanmış ve dokunamtik hassasiyeti daha iyi olan bir tahta çok daha kullanışlı. Ayrıca tahtanın çok çok büyük olmasına gerek yok, tahtada ki görüntü zaten öğrencilerin tabletlerine verilebiliyor. Bu sistem işe yarasa da yaramasada sonuçta eğitim için çok güzel bir adım atılıyor. Basit düşünmeyin.
    emin ol daha ucuza gelirdi ve daha kullanışlı olurdu, konunun diğer boyutuna gelince daha ihale yapılmadan üretime başlanmıştı ;)

vladislav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı rtsbora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gönlüm isterki, akıllı tahtaları Samsung, LG gibi dünya devi şirketler üretsin. ancak bu tahtalar okullarda çok çabuk bozulacaktır. bu durumda servisin yaygınlığı ve kalitesi bakımından yerli firmalar bir adım öne geçiyor.
    Lg Pentouch tv leri Türkiye ye geldi teknosa mağazalarında
    Ayrıca samsung da dokunmatik ekranını tanıttı ces 2012 fuarında. Vestel in kullanım ömrü yetersiz 2 yıl içinde monitörüm kör edecekti beni nerdeyse bu da aynı olacak.

LaWa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Akıllı tahta öyle veya böyle eğitim ortamına girmesi gerekir.İlk zamanda mutlaka çok farklı sorunları olacaktır,bunların aşılması biraz zaman alacaktır.
    Bir de bunların taş gibi sağlam olması lazım çünkü öğrenciler çok kurcalayacaktır bunu.
    Yaşı geçmiş öğretmenler bunu hayatta kullanamaz bu ayrı bir sorun.
    Son olarak öğrenme faaliyeti ne kadar eğlenceli ve çekici olursa olsun,okullarda öğrenmeye istekli öğrenci limitimiz de çok düşük.

Merhabalar, akıllı tahtalarda Pardus ve Windows 7 işletim sistemleri bulunmakta. Pardus konusunda yazan arkadaşlara bilgi amaçlı yazıyorum. Üretiminde çalışıyorum.

OnLT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dersanemde "Smart Board" akıllı tahtalar kullanılıyor. Dersin içeriğine göre ekipmanları falan var etkileşimi yüksek bir tahta. Win7 işletim sistemi + tahtaya özel programı kullanılıyor.

http://smarttech.com/Home%20Page/Sol...Btn1_Ed_072610

Troy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Süleyman Şah üniversitesinde davetliydim. Orada kullandım sınıfta. Çok kullanışlı ve de faydalı bir şey bu akıllı tahta.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler