Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 69
Like Tree3Beğeni

Konu: Ağda kayıtlı degil sorunu s3!!

Standart Ağda kayıtlı degil sorunu s3!!

Arkadaslar cok acil bakabilir misiniz telefonum sabahtan beri arama bu hatayi veriyor arama yapmaya çalışırken ayrica mobil veri de baglanmiyor sim karti baska bir telefonda denedim orda da aynı hatayi aldim imei kontrol ettim orda da sorun yok sorunun sim karttan oldugunu düşündüm önce ama internetten yaptigim arastirma sonucu bir cok android telefonda zaman zaman bu hatanin oldugunu gordum önerilen herseyi denedim ama fayda etmedi sizce ne yapmaliyim

fabrika ayarlarına döndürün olmazsa stock rom u tekrar yükleyin ?

Alıntı onurfurkan52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fabrika ayarlarına döndürün olmazsa stock rom u tekrar yükleyin ?
    Hocam fabrika ayarlarini denedim olmadi ve su anda stock rom yukleyecek durumda degilim şehir dışındayim yok mudur baska cozumu zaten stock rom kullaniyorum

stock rom yükleyin derken amacım tekrar yüklerseniz belki düzelir diye dedim başka çözüm olarak telefonu uçuş moduna alıp 10 dk bekle veya sim kartını çıkartıp 30 dk felan bekle bak düzeliyormu ?

__kadıköyRAP__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

E hattı başka telefona taktım yine olmadı demişsin daha niye sorunu telefonda arıyorsun ki sorunun hatta.

Alıntı __kadıköyRAP__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E hattı başka telefona taktım yine olmadı demişsin daha niye sorunu telefonda arıyorsun ki sorunun hatta.
    Hocam haklisin ama internette bu sorunu arattigimda sadece s3 ve s3 mini sahiplerinde oldugunu gordum o yuzden supheye dustum

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Alıntı onurfurkan52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stock rom yükleyin derken amacım tekrar yüklerseniz belki düzelir diye dedim başka çözüm olarak telefonu uçuş moduna alıp 10 dk bekle veya sim kartını çıkartıp 30 dk felan bekle bak düzeliyormu ?
    Hocam malesef denedim olmadi son care dedigin gibi ilk firsatta stock romu tekrar yukleyecegim yine olmazsa sim karti degistirecem ilgin icin tesekkur ederim

kwonmusti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

EFS dosyanız uçmuş.. Firmware'nin tekrar yüklenmesi sorunu çözebilir. Bunun başka bir yolu yok...

__kadıköyRAP__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hat başka telefonda da çalışmıyorsa sorunu telefonda aramayın.
    loverman bunu beğendi.

Alıntı __kadıköyRAP__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hat başka telefonda da çalışmıyorsa sorunu telefonda aramayın.
    Haklisin dostum yarin sim karti yenileyecegim sorun muhtemelen cozulur cozulmezse yine rahatsiz ederim sizi :-)

embayt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aynı sorun bende de vardı..çok can sıkıcı bişe..ne reset ne de başka bişe işe yarıyor..o kadar araştırdım ki kafayı yiyecektim..

ama en son tekrarladığında şunları yaptım kendimce ve sorun ortadan kalktı..

-Ayarlar > Diğer Ayarlar > Mobil Ağlar > Şebeke Modu
    işte buradaki ayar normalde GSM/WCDMA(Otomatik mod) seçilidir..
    sen bunu Yalnızca GSM yap(ta ne zaman yapmıştım bunu şimdi baktım eski haline gelmiş "GSM/WCDMA(Otomatik mod)" ama hiç bir sorun yok şuanda) ve birini aramaya çalış büyük ihtimal olacaktır..
    olmassa aynı bu ayarlarla biraz oyna geri gelir..
    ben yanılmıyorsam 3 5 defa oldu bu bana..

Ayrıca şunları da deneyerek sorunu çözenler var;
    -telefonun tekrar başlatılması
    -hattın ve sim'in çıkartılıp kısa bir müddet beklenip telefonun yeniden başlatılması
    -wifi'ı kapatıp telefonu yeniden başlatmak ve wifi bağlanmadan 10 15 dakika kullanıp tekrar yeniden başlatıp normal kullanmaya devam etmek
    Konu embayt tarafından (02-08-2013 Saat 05:56 ) değiştirilmiştir.

merhaba suan benimde bu sorunum var. hatti yeni aldim fakat daha acilmadi. telefonum galax y. ağda hata sorunu hala suruyor. hatti yeni aldim acilmadi daha o yuzden veriyor bu hatayi sanirim. diger telefonlarimdada acilmadigini gosteriyor. tek cozum hattin acilmasini beklemek.

SDN Okuru

Standart ağda kayıtlı değil

Merhaba bende de bu sorun var telefonum s2 fbrika ayarlarina döndüm olmadi telefonun servisem gitmesi gerekiyor acaba açik kapatmakla düzelse bile tekrar oluyor kisa süre sonra

SDN Okuru

Thumbs up teşekkürler..

Sorunumu sayenizde çözdüm. bahsettiğiniz EFS dosyası silinmiş. Kies'i tekrar yükleyince düzeldi. Ayrıca sadece gsm'i seçmek de işe yarıyor.
    Çok teşekkürler...

SDN Okuru

Standart Ağda kayitli değil

Sevgili arkadaşlar ağda kayitli değil bir hata değil telaşa gerek yok .....
    Kesin olarak konuşuyorum.
    Bu şebeke ile alakali bulundugunuz yerde şebeke problemi oldugu için o uyariyi goruyorsunuz...
    çeken bir yere çikin ve telefonu uçak moduna alin 1 dakika sonra normal moda alin ve sorun çözülmüş olur...

Alıntı SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar ağda kayitli değil bir hata değil telaşa gerek yok .....
    Kesin olarak konuşuyorum.
    Bu şebeke ile alakali bulundugunuz yerde şebeke problemi oldugu için o uyariyi goruyorsunuz...
    çeken bir yere çikin ve telefonu uçak moduna alin 1 dakika sonra normal moda alin ve sorun çözülmüş olur...
    hiç alakası yok s4 de vardı aynı sorun garantiye verdiğimde de sorun yok dediler bende videoya çektim sorunu ve ana merkezi aradım onları mahkemeye vereceğimi söyledim onlarda hemen telefonu alıp bord değişimi yaptılar şu anda sorun yok =)
    bu sorundan kurtulmanın en iyi yolu bir daha samsung telefon almamak
    yakup912 bunu beğendi.

SDN Okuru

Standart sorun çözüldü :)

bnce imei kodu çalınmış olabilir çünkü bende aynı sorunu yaşıodum ama. aldığım yere gittim. bna imei kadumu çalan kişiden geri aldı sorun çözüldü

SDN Okuru

Standart s3 ağda kayıtlı değil

mr arkadaşlar ben s3 mini kullanıyom aramalar ve mesajlar ağda kayıtlı değil diye reddediliiyor ne yaptıysamda olmadı

eSa
    eSa isimli üye şu an offline konumdadır
    eSa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mr arkadaşlar ben s3 mini kullanıyom aramalar ve mesajlar ağda kayıtlı değil diye reddediliiyor ne yaptıysamda olmadı
    Operatörünle konuş. Imei sıkıntısı da olabilir telefonunda. Şebeke ile alakalı bir duruma benziyor.

SDN Okuru

Arkadaşım Ankara evkurdan eylül ayında s4 aldı 4 gün sonra ağ bulunamadı hatası verdi başarı teknik servise verdi servis bir gün sonra sorun yok diye geri telefonu verdi. aynı gün sorun tekrar etmeye başladı. servise tekrar verdi ve değişimini istedi. samsung u aradı uzun uğraşlar sonunda dün samsungdan değişim onayı çıktı dün teknik servisten aldığı değişim formunu evkura vererek yeni bir s4 aldı. garantiniz varsa sizde değişim isteyin

SDN Okuru

Teşekkürler cok güzel açıklama yapmıssınız hiç biri bi işe yaramadı!

SDN Okuru

Do not use Samsung vede should not take anyone ... samsung un service endpoints, exhausting life of people ... Changing the device's main board s3 phone service for 2 months and 1 week after the screw is missing from the phone's IMEI number is canceled ... Although it is still smugly defend themselves ...

SDN Okuru

arkadaşlar eğerki telefonunuz ağda hata sorunu veriyorsa sim kilidi yüzündendir başka bir cihazdan sim kilidini kaldırıp tekrar hata veren cihaza takıp % 100 hata ortadan kalkacaktır

SDN Okuru

arkadaşla s 3 ve eski kapaklı samsung tlf larım ağ bağlantısı yok diyor s3 böyle olunca bir başka samsung telefondaki sim kartı çıkarıp s3 e taktım o sim kartımda aynı oldu şimdi tlf suz kaldım lütfen yardım

Shizo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hepsini denedim ama olmadı..Yınede hatayı verıyor..4.3 yukledım ondan mı kaynaklanıyor acaba sorun

SDN Okuru

Jelly Bean 4.3 (Türkiye) Sürümü Olmayan Güncelleme S3 te Şebeke Problemi Ortaya Koymakta. Şebekesinin Tekrar Düzelmesi İçin Eski Rom u Yüklemek İsteyen Arkadaşlar Bu Kez İmei Silinmesiyle Karşılaşabilirler Yapılması Gereken Şeylerden En Temizi Türkiye Sürümü Olan 4.3 ü Bekleyerek Çıktıgında Cihazı Tekrar Romlamalıdırlar.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 konuk)