Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 33
Like Tree4Beğeni

Konu: S3'ün çin malı olduğunu nasıl anlarız

Standart S3'ün çin malı olduğunu nasıl anlarız

Herkeze merhabalar arkadaşıma sipariş ile s3 alacağız internetten ancak güvenemiyor çin malı olabilir falan diyorlar, acaba nasıl anlayabiliriz bir ürünün orjinal olduğunu.

pilger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

öncelikle nereden alacağına bağlı eğer güvenilir bir siteden alacaksan fazla sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum

__kadıköyRAP__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

link ver bakalım bi fikir oluşur

Benim tam anlamı ile sorduğum soru bu değil yani sipariş olsun elden olsun bir malın rahatlıkla çin malı olduğu nerden anlaşılabilir

cengaver51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı aNTv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim tam anlamı ile sorduğum soru bu değil yani sipariş olsun elden olsun bir malın rahatlıkla çin malı olduğu nerden anlaşılabilir

netten alırken zor anlarsın ama satın aldıkdan sonra uzerınde hangı ulkenın fabrıkasında yapıldıgı yazar zaten

Alıntı cengaver51 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    netten alırken zor anlarsın ama satın aldıkdan sonra uzerınde hangı ulkenın fabrıkasında yapıldıgı yazar zaten
    bir arkadaşımın tanıdı varmış 1100 tl ye satarım dedi biraz telefonda konuştuk falan adam beyaz kapaklıları 1150 e diğer renkleri 1050 den falan satarım dedi biraz araştırdım çin malı olanların üzerinde sanırım samsung falan yazmıyor yada böle aynı olmuyormuş.

@aNTv kardeşim adamlar öyle çakma yapıyor ki bırak seni beni samsungun ceosunu kandırır görünüş açısından .Elden cihaz alacaksan yapacağın ilk iş kesinlikle imeisini kontrol etmek olsun adam kem küm ederse imei konusunda direk vazgeç ilk olarak imeisini kontrol et böylece ön bilgi sahibi olmuş olursun cihaz hakkında.Daha sonra zaten orjinal s3ü eline alıp kullandığında anlarsın fakat bilgim yok diyorsan internetten incelemelerini izleyip cihaza özgü özellikleride kontrol edebilirsin aklıma pek birşey gelmiyor en kötü ihtimal gerçekten güvendiğin adamı hiç tanımayan ama cihazlar hakkında bilgisi olan birini yanında götürmen

lordarcual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

@aNTv Benchmark uygulamaları var bunlardan anlaşılır Veya hiç anlaşılmıyorsa System configure gibi bir program vardı sistemin özelliklerini filan herşeyini yazıyor onu indirip bakarsın

bende gördüm adamlar her şeyini yapmış ama sadece cihazın üst kısmındaki samsung yazısını taklit edememişler.
    Bu konuda mağdur çok kullanıcı var; Çinliler piyasanın içine ediyor resmen.

topalsolucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

orjinal ise çin malı demektir.
    efehakan bunu beğendi.

bi kere samsung insanları kandırmaktan vazgeçsin 16 gblık s4 modelini yeni aldım hayal kırıklığına uğradım oyun yüklemede farkettim 16 gb diyor boş hafıza 5 gb 5 gb sistem dosyaları felanmış keşke 32 gblık versiyonu alsaydım 2 oyun yükledim 2 3 gb yer kapladı müzik filmde yüklesem 16 gb doldu gitti bile

El Padrino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim bir telefonun çin malı olup olmadığını anlamam için elime almama bile gerek yok.Sadece bakmam yeterli.

Ben anlayamıyorum nasıl inanıyorsunuz, nasıl kanıyorsunuz bu dolandırıcalara !? Ben hiç anlamam diyorsanız o zaman aldığınız yere dikkat ediceksiniz.İnternet alemi binlerce çin malı telefonları gerçek diye satan dolandırıcılarla dolu.S3 zaten şuanda heryerde 1000-1200 lira arası.Dolandırıcıların ağına düşmek için uğraşmayın.Hepsiburada.com veya n11.com'da fiyatlar çok uygun.

topalsolucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

@djvietnam

25 PARS 1907, Kuvvetmira ve kadirirdem bunu beğendiler.

25 PARS 1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı djvietnam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi kere samsung insanları kandırmaktan vazgeçsin 16 gblık s4 modelini yeni aldım hayal kırıklığına uğradım oyun yüklemede farkettim 16 gb diyor boş hafıza 5 gb 5 gb sistem dosyaları felanmış keşke 32 gblık versiyonu alsaydım 2 oyun yükledim 2 3 gb yer kapladı müzik filmde yüklesem 16 gb doldu gitti bile
    64 lük hafıza kartı ile kullanıyoruz biz ayrıca samsungun kandırdığı nerden çıktı? o kadar uygulamayı nereye yükleseydi?

Alıntı djvietnam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimse size kullanilabilir hafiza 16gb dememis ki toplam hafiza 16gb demis bence siz alirken 10gbdan fazla kullanabileceginizi dusunerek kendinizi kandirmissiniz

fedorac0re - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

300-400 liraya güzel neredeyse orjinalinden ayırt edilemeyen kore malı replikalar var, nerden alabiliriz bilgisi olan var mı?

halka açık alanlarda herkesin elinde iphone, galaxy s3 falan var. bunların ne kadarı çakma, ne kadarı orjinal?

Alıntı pilger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @aNTv kardeşim adamlar öyle çakma yapıyor ki bırak seni beni samsungun ceosunu kandırır görünüş açısından .Elden cihaz alacaksan yapacağın ilk iş kesinlikle imeisini kontrol etmek olsun adam kem küm ederse imei konusunda direk vazgeç ilk olarak imeisini kontrol et böylece ön bilgi sahibi olmuş olursun cihaz hakkında.Daha sonra zaten orjinal s3ü eline alıp kullandığında anlarsın fakat bilgim yok diyorsan internetten incelemelerini izleyip cihaza özgü özellikleride kontrol edebilirsin aklıma pek birşey gelmiyor en kötü ihtimal gerçekten güvendiğin adamı hiç tanımayan ama cihazlar hakkında bilgisi olan birini yanında götürmen
    Bunları soracağım ben bir bayisi olan birinden alacağım biraz tanış ama ne olursa olsun güvenmeden almamak lazım, imeisi nasıl sorgulanır kolaymıdır bunla ilgili ufak bir bilgi verirmisin.

Alıntı lordarcual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @aNTv Benchmark uygulamaları var bunlardan anlaşılır Veya hiç anlaşılmıyorsa System configure gibi bir program vardı sistemin özelliklerini filan herşeyini yazıyor onu indirip bakarsın
    yani asıl demek istediğim şu olur adam'dan telefonu aldımda bi saniye kardeşim şunu bir açayım diyip.. bu çin malı al bunu deme gibi bir imkan yok mu. Özelliklerine vs. bakıp..

Alıntı El Padrino Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bir telefonun çin malı olup olmadığını anlamam için elime almama bile gerek yok.Sadece bakmam yeterli.

Ben anlayamıyorum nasıl inanıyorsunuz, nasıl kanıyorsunuz bu dolandırıcalara !? Ben hiç anlamam diyorsanız o zaman aldığınız yere dikkat ediceksiniz.İnternet alemi binlerce çin malı telefonları gerçek diye satan dolandırıcılarla dolu.S3 zaten şuanda heryerde 1000-1200 lira arası.Dolandırıcıların ağına düşmek için uğraşmayın.Hepsiburada.com veya n11.com'da fiyatlar çok uygun.
    İnternetten almayacağım bir bayi ile anlaştım adam buraya gelince satacak bana uygundan, ancak sadece sorum şu bende bir tane daha s3 var yani yan yana koysam anlayabilirim dimi orjinal ile çin malını.

Alıntı topalsolucan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @djvietnam

TSK'daki gibi bir mantık vardır, giriş tarihinden itibaren 30 Ağustos'ta bir yaş atlıyordur merak etme...

Bunları soracağım ben bir bayisi olan birinden alacağım biraz tanış ama ne olursa olsun güvenmeden almamak lazım, imeisi nasıl sorgulanır kolaymıdır bunla ilgili ufak bir bilgi verirmisin.

yani asıl demek istediğim şu olur adam'dan telefonu aldımda bi saniye kardeşim şunu bir açayım diyip.. bu çin malı al bunu deme gibi bir imkan yok mu. Özelliklerine vs. bakıp..

İnternetten almayacağım bir bayi ile anlaştım adam buraya gelince satacak bana uygundan, ancak sadece sorum şu bende bir tane daha s3 var yani yan yana koysam anlayabilirim dimi orjinal ile çin malını.
    Arama bölümünden *#0*# yapıp anlayabilirsin

vasooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

buyur çin malı replika karşılaştırma ;

http://www.youtube.com/watch?v=j_bncn8mdJc

Görünüm olarak aynı olabilir telefon. Ama telefonu açtığında ayarlar>hakkında ya gir orada telefon modeli ı9300 ise büyük ihtimalle orjinaldir. Birde imei yi internette devletin imei kontrol sitesi vardı oradan arat telefon modeli Samsung I9300 Galaxy S3 ise kesin orjinaldir.

Alıntı lordarcual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arama bölümünden *#0*# yapıp anlayabilirsin
    Teşekkürler bunu yazınca napıyor acaba.

Alıntı vasooo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buyur çin malı replika karşılaştırma ;

http://www.youtube.com/watch?v=j_bncn8mdJc
    Adamlar bire bir aynısını yapmış imei numarasını bile düzeltebilirsiniz diyor.

Alıntı fk555897 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Görünüm olarak aynı olabilir telefon. Ama telefonu açtığında ayarlar>hakkında ya gir orada telefon modeli ı9300 ise büyük ihtimalle orjinaldir. Birde imei yi internette devletin imei kontrol sitesi vardı oradan arat telefon modeli Samsung I9300 Galaxy S3 ise kesin orjinaldir.
    Bunlarıda bakacağım birde bir şey soracağım bir bayi'nin çin malı telefon satma imkanı varmı dır acaba. ?

Teşekkürler bunu yazınca napıyor acaba.
    Test menüsü açılır

SDN Okuru

Aldıktan sonra tuşlar bölümüne *#0*# girin LCD test çıkıyorsa Çin malı değildir

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)