Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 140
Like Tree5Beğeni

Konu: Galaxy S3 imei değiştirilen cihazlarda güncelleme ile oluşan şebeke sorunu çözüm

Standart Galaxy S3 imei değiştirilen cihazlarda güncelleme ile oluşan şebeke sorunu çözüm

LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUN SORUMLULUK SİZE AİTTİR...

Eğer elinizde imei numarası değiştirilmiş bir i9300 Galaxy S3 modeli varsa bu cihazlarda herhangi bir şekilde firmware yada custom rom yüklemesi yaptığınız taktirde şebekeni gelmez. imei değiştirme işlemi sırasında cihazın efs yapısı değiştirildiği için güncelleme yapıldığı taktirde bu değiştirilmiş sistem bozuluyor ve şebekeniz gelmiyor. eski imei numarasına geri dönmek, geri döndükten sonra pasaporta kaydettirmek gibi işlemler kesin çözüm olmuyor. kısacası eğer bir kez değiştirildiyse artık geri dönüşünüz bulunmuyor.

şayet elinizde böyle bir telefon olduğunu anlarsanız aldığınız yere geri götürerek iade ediniz ve bu tip sorunlara hiç bulaşmayınız. yapmanız gereken *#06# yaparak çıkan imei numarasını kasanın üzerindeki ile karşılaştırın. aynı değilse aşağıdaki linkten sorgulatıp hangi model yazdığına bakın. farklı ise değiştirilmiştir.

http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php

ülkemizde İmei değiştirmek ve bu telefonları kullanmak almak satmak suçtur.. Bu yüzden her ne kadar telefonlarınızın imei numarası değişmiş olsada orjinal imeisine döndürüp vergisini ödeyip pasaporta işlettirinki ileride başınıza gelebilecek belalardan uzak kalmış olun.

şayet iş işten geçmiş ve iade imkanınız yok ise şebeke gittikten sonra yüklenecek ve şebekenizi geri getirecek aşağıdaki yama dosyasını yükleyebilirsiniz. bu yama hemen hemen tüm orjinal firmware(4.0.x ve 4.1.x) sürümleri ve custom romlar ile sorunsuz çalışmaktadır. yama birçok kişi tarafından birçok sürüm ve romda denenmiştir. şebekeniz ile ilgili olmayan diğer tüm sorunlarınız için forumun farklı yerlerindeki konuları kullanınız. yani bu yamanın hiçbir yan etkisi yoktur telefonunuza.Yamayı şebekeniz gittikten sonra imei numaranızın silinmediği koşullarda yüklemelisiniz. imei numaranız silindiyse(null yada 0000... yazıyorsa) işe yaramaz, şebekeniz gitmediyse yani sağlamsa etkisi olmaz, efs yedeğiniz bu tip bir durumda şebekenizi geri getirmez.

Ofline patch

Online ota update patch

Patch Linki:
    DOWNLOAD

Konunun herhangi bir tarifi yok malum telefonun sadece rootlu olması yeterli söz verdiğim gibi Tek bir TIK ile bu işlem yapılıyor proğram açılışta Root varmı busybox varmı model uygunmu ve internet varmı şeklinde kontrollerini gerçekleştiriyor eğer internetiniz varsa Program mobil internet yada wi-fi interneti algılarsa direkt olarak sizi online patch uygulama sayfasına yönlendiriyor eğer değilse uyarı gelip istediğiniz takdirde ofline patch yapabilirsiniz.Ofline nedir benim apk içerisine yerleştirdiğim modlu modem dosyasını alıp sisteme yazıp otomatik tüm işlemleri yapana kadar iptal seçeneği eklemedim yani işlemler tamamen bitene kadar bataryanız bitmedikce telefonu rehin alıyoruz toplam 30 sn kadar daha sonra patchleme işlemleri bitince telefon otomatik reset atar ve şebekeniz gelmiş olur istediğiniz romda kullanabilirsiniz romu kuracaksınız apk'mı kuracaksınız sadece çalıştırıp bırakacaksınız gerisini o halledicek bu arada butonlara basınca 1 sn gecikme verdim sakın ha sakın bir butona 2 defa tıklamayın TEK TIK Tıklarsanızda açıkcası birşey olmaz Herkese Mutlu yıllar işlemlerde oluşabilecek sorunlar tamamen size aittir ben hiç bi sorun yaşayacağınızı sanmıyorum çünkü yanlış birşey yaparsınız diye yazdım bu apk'yı yanlış tıklama gibi birşey söz konusu olamaz heralde dimi
    APK 9 mb'tır içerisinde SIII ve note II offline patchlerini eklediğimden dolayı kapasitesi büyüktür.

BusyBox yüklü değil hatası alan arkadaşlar;
    https://play.google.com/store/apps/d...nstaller&hl=tr

üstteki linkten marketten indirsinler.Advanced seçeneği ile install yapsınlar. /system/bin kısmını /system/xbin olarak değiştirin kurarken ilk ana ekranda.

Yapımcıya Bağış :

TL Bağış

Dolar Bağış

Euro bağış

Paypal Kesinti yapıyor iban tercihtir ve paypal hesabı olmayanlar icin

iBAN = TR710001001904587961585001 ibrahim KARABAĞ

Kaynak:yesilcin.com ARIZA

SDN Okuru

Standart çoook teşekkür ederim

dün gece telefonum iptal oldu sandım. hiç açılmıyordu. karıştıra karıştıra tekrar rom yükledim. şebeke yoktu bu seferde. sizin programınızı buldum. Allah razi olsun

SDN Okuru

Standart i9305

iki gün önce s3 i9305 lte yurtdışı cihaz aldım ve bahsettiğiniz gibi başka bir telefonun imei si ile kayıt yapılmış pasaport işli değil. ve sonrasında sistem güncellemesi yapılmıs. arada şebeke gidiyor cihazı bikaç defa yeniden başlattıktan sonra geliyor ve en fazla 1 gün şebeke gitmeden duruyor sonra yine ara ara şebeke kayboluyor.. sanırım bahsettiğiniz konudan dolayı bu sorunu yaşıyorum.. acaba bu yama bendeki cihaz için uygun mudur i9305 modeli için ? ona göre yükleme yapıcam ilgilenirseniz sevinirim kolay gelsin.

Alıntı SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iki gün önce s3 i9305 lte yurtdışı cihaz aldım ve bahsettiğiniz gibi başka bir telefonun imei si ile kayıt yapılmış pasaport işli değil. ve sonrasında sistem güncellemesi yapılmıs. arada şebeke gidiyor cihazı bikaç defa yeniden başlattıktan sonra geliyor ve en fazla 1 gün şebeke gitmeden duruyor sonra yine ara ara şebeke kayboluyor.. sanırım bahsettiğiniz konudan dolayı bu sorunu yaşıyorum.. acaba bu yama bendeki cihaz için uygun mudur i9305 modeli için ? ona göre yükleme yapıcam ilgilenirseniz sevinirim kolay gelsin.
    Bir dene derim zaten program telefon uymuyorsa kurulum yapmıyor uyarı veriyor..

cihazım rootlu değil bu i9305 modeli için root varmı elinizde acaba

__kadıköyRAP__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

i9305 için olacağını sanmıyorum ayrıca telefonu brick de edebilirsiniz
    i9305 için root;
    http://download.chainfire.eu/232/CF-...zh-gti9305.zip

neden brick olabilir hocam ? yamanın cihazlara yan etkisi yoktur demisler ama

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ya birde size zahmet, bu yamanın kurulum aşamalarını tek tek yazabilir misiniz acaba. Busybox installer i indirdim yamayı indirdim iki programı da cihaza kurdum..birde busybox programında ana sayfada your device is rooted yazıyor, bu cihazın rootlu olduğu anlamına gelmiyor mu ?

SDN Okuru

i 9300 e yükledim açıldığında şu yazı geldi root(yönetici) yetkisi bulunamadı lütfen telefonunuza root yükleyin ne demek bu ?

Root yapmalısın demek bu.

SDN Okuru

Nasıl kuracağımızı da anlatır mısınız lütfen? Odin ile güncellemem yaptım ve arama yapmıyor dışarıdan aranıyor ama telefon çalmıyor ve wifi dışında internete bağlanmıyor. sanırım anlattığınız sorunu yaşıyorum. bu programı indirdikten sonra telefona nasıl kuracağımı ve nasıl çalışacağını lütfen kendi aranızda konuşur gibi değil, bilmeyen birine anlatır gibi anlatır mısınız?
    Teşekkür ederim..

Arkadaşlar telefona imei atmayla uğraşmayın Ptt şubesinden e-devlet şifresi alın vergi dairesine telefon harç parası yatırın e devlet üstünden telefon kayıta girin kıbrısı seçin kaydetin

Alıntı grcngnc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar telefona imei atmayla uğraşmayın Ptt şubesinden e-devlet şifresi alın vergi dairesine telefon harç parası yatırın e devlet üstünden telefon kayıta girin kıbrısı seçin kaydetin
    yurtdışına çıkıp gelmiş birinin pasaportunu senmi vereceksin?

Alıntı baaydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yurtdışına çıkıp gelmiş birinin pasaportunu senmi vereceksin?
    Kıbrısa giriş çıkış yaparken sana pasaport'mu soruyolar kardeş bişi biliyoruzki söylüyoruz.

Kıbrısa giriş çıkış yaparken sana pasaport'mu soruyolar kardeş bişi biliyoruzki söylüyoruz.
    sonuçta dışarı çıkıp gelmek gerekiyor dimi?

Kuzey kıbrıstan geldiğini seçtiğinde farketmiyor kardeş açık var kayıt ediliyo bişey biliyorumki söylüyorum dimi

SDN Okuru

galaxsy 3 cihazım yurdısından geldi ımeıb numaralalrı birbiri ile uyusmuyor güncelleme yapamıyorum ne yapabilirim

SDN Okuru

koreden shv e210s aldım telefonda cekim sorunu var çekiyor gibi gözüküyor ama ulaşılamıyor arada çekim gidiyor yeniden başlatığımda geliyor mobil core diye bir geri dönüşüm programı var ara da aramalardan sonra kesiliyor ses ama arama kapanmıyor ve hata raporu veriyor reset attığımda ise andiroid kırmızı reset yazıları dağınık şekilde geliyor aç kapa ile düzeliyor daha sonra tekrar yapıyor ne yapmalıyım kayıttını yaptırdım

SDN Okuru

giriş belgesi üzerinde bir koddan bahsediliyor onun da istenmediğinden emin misiniz ?

SDN Okuru

e-devlet üzerinde kayıt yaparken nedreden geldiğini sormuyor ki. K.kıbrıs nasıl sececegiz?

SDN Okuru

Standart İmei

Merhaba aynı problem bendede var.Kıbrıs olayını biraz daha detayını yazabilirmisiniz

SDN Okuru

bir değil bin kere allah razı olsun .....

SDN Okuru

bende imei si değiştirilmiş s3 var elimde orjinal imei e dönmek istiyorum

Alıntı SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende imei si değiştirilmiş s3 var elimde orjinal imei e dönmek istiyorum
    orjinaline dönsende her rom değiştirmede güncellemede şebeke gitmeye devam edecektir, bi kere imeisi üzerinde oynandı, kızlığı gitti gibi düşün

tekrar orjinal imei'ye dönmemiz lazım. bu da tehlikeli.

SDN Okuru

Standart Samsung galaxy note ii

Şebeke sorunum var imei değiştirilmiş cihaz yardımlarınızı bekliyorum acil

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)