Galaxy S3 IMEI

Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 43
Like Tree3Beğeni

Konu: Galaxy S3 IMEI

Standart Galaxy S3 IMEI

Merhaba arkadaşlar....
    Yurtdışından bana galaxy S3 geldi belli bir süre kullandıktan sonra pasaport bulamadigimdan IMEI attırdım... Geçen gün kiesten gormediginden odin ile 4.1.1 e güncelledim ve şebeke gitti ekranın ortasında sarı yazılar çıktı... Telefoncuya götürdüm baya uğraştı düzeltemedi. Birgün sonra gidip telefonu aldım tekrar 4.0.4 yazılımı yüklemis ve yeni bir IMEI atmış falan telefon düzeldi. Fakat şimdide telefon pin kodu sormadan direk açılıyor, tus kilidi olmuyor güç düğmesi sadece ekranı karartip açıyor tus kilidi devre dışı yani... Ayrıca güç tuşuna bastığımda eskiden gelen kapat yeniden başlat sesi kapat falan yazan menü gelmiyor telefon güç tuşuna basılı tutunca kendiliğinden yeniden başlatıyor.... Çözüm için çok araştırdım terminal emulator diye bir programa belli komutlar yaziliyormus onuda denedim ama olmadı... Bu konuda yardım edecek bilgisi olan bir arkadaşımız yardimci olursa sevinirim Simdiden Teşekkürler...
    Konu REDFOKS tarafından (04-11-2012 Saat 11:26 ) değiştirilmiştir.

geçmiş olsun

Saol birader... Bide çözümü bulabilsem

SDN Okuru

Eminönü doğubank işhanına git üst katlara çık orda 70-80 liraya telefonun ilk haline çeviriyolar fabrikadan ilk çıktığı haline ve orjinal imei dönüyor tek çözüm bu başka çözüm yok ve birçok telefoncu yapamıyor

Aynı sorun benim s2 de var şuanda.Çöüzümü bulursan bana da bi pm at kardeş

Tamam birader... Çözüm bulabilirsem yazarım

erenberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Telefonu fabrika ayarlarına döndür.

bozat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Senin işin baya zor görünüyor. Allah kolaylık versin.

Alıntı Samyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar....
    Yurtdışından bana galaxy S3 geldi belli bir süre kullandıktan sonra pasaport bulamadigimdan IMEI attırdım... Geçen gün kiesten gormediginden odin ile 4.1.1 e güncelledim ve şebeke gitti ekranın ortasında sarı yazılar çıktı... Telefoncuya götürdüm baya uğraştı düzeltemedi. Birgün sonra gidip telefonu aldım tekrar 4.0.4 yazılımı yüklemis ve yeni bir IMEI atmış falan telefon düzeldi. Fakat şimdide telefon pin kodu sormadan direk açılıyor, tus kilidi olmuyor güç düğmesi sadece ekranı karartip açıyor tus kilidi devre dışı yani... Ayrıca güç tuşuna bastığımda eskiden gelen kapat yeniden başlat sesi kapat falan yazan menü gelmiyor telefon güç tuşuna basılı tutunca kendiliğinden yeniden başlatıyor.... Çözüm için çok araştırdım terminal emulator diye bir programa belli komutlar yaziliyormus onuda denedim ama olmadı... Bu konuda yardım edecek bilgisi olan bir arkadaşımız yardimci olursa sevinirim Simdiden Teşekkürler...
    Merhabalar;

Öncelikle geçmiş olsun. Benden size bir öneri. Ama sadece öneri işe yarar mı bilmiyorum. Denemekte fayda var.

Öncelikle telefonunuza odin ile imei atıldığı zamandaki yazılımı tekrar flashlayın. Sanırım bahsettiğiniz hatalar düzelecektir.

Sonrasında telefonu rootlayın ve efs klasörünü yedekleyin (bknz google: efs klasörünü yedekleme). Yedekledikten sonra odin ile flashlayarak 4.1.1 yükleyin.

Daha sonra 4.1.1 i de rootlayıp efs klasörünü önceden yedek olarak aldığımız efs ile değiştirin. Sonucu yazarsanız sevinirim. Mantık olarak olması gerekiyor. Dediğim gibi kaybedecek bir şey yok. Denemekte fayda var..

bLaCkSouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı murtix61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;

Öncelikle geçmiş olsun. Benden size bir öneri. Ama sadece öneri işe yarar mı bilmiyorum. Denemekte fayda var.

Öncelikle telefonunuza odin ile imei atıldığı zamandaki yazılımı tekrar flashlayın. Sanırım bahsettiğiniz hatalar düzelecektir.

Sonrasında telefonu rootlayın ve efs klasörünü yedekleyin (bknz google: efs klasörünü yedekleme). Yedekledikten sonra odin ile flashlayarak 4.1.1 yükleyin.

Daha sonra 4.1.1 i de rootlayıp efs klasörünü önceden yedek olarak aldığımız efs ile değiştirin. Sonucu yazarsanız sevinirim. Mantık olarak olması gerekiyor. Dediğim gibi kaybedecek bir şey yok. Denemekte fayda var..
    Yeni yazılım yüklerse efs klasörünün içeriği yeniden değişir. Telefon bu haldeyken rootlayıp şu anki efs klasörünün yedeğini almalı bence. Ardından 4.1.1 kurup, rootlayıp efs klasörünü aldığı yedekle değiştirmeli.

s3 imei sorunu olanlar yazsın çözümü var pm ile atarım sizlere.

Arkadaşlar ben bunu denedim olmadı efs yedegi alıp 4.1.1 yüklemeyi falan ama yinede olmuyor şebeke gidiyor bunu bizzat denedim.... Suan ki sorunum şebeke ile alakali değil tus kilidi ve telefonun güç tuşuna basınca menu açılmadan kapanması buna çözüm ariyorum

Custom Rom yükle kardeşim ardından sana pmden attığım linke bak ordan devam et.
    aLoNePaW bunu beğendi.

Alıntı tolga3589 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Custom Rom yükle kardeşim ardından sana pmden attığım linke bak ordan devam et.
    Saol birader deneyeyim

Aynı sorun bende de var.4.1.1 yükledim ağda kayıtlı değil hatası verdi.
    4.0.4 yükledim aynı hata devam ediyor.Custom rom problemi çözer mi?

custom veya offical farketmez linki sanada attım kontrol et pmden devam et.

Çok teşekkürler.2 saat önce görmüştüm konuyu.Sorunu çözdü.

Sorunun cozumu: telefonu Sattım 950tlye para ekleyip garantili s3 aldim kurtuldum:-) [ orjinal telefon gibisi yok.... Guncelledim 4.1.1 süper oldu
    engerex bunu beğendi.

Alıntı Samyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorunun cozumu: telefonu Sattım 950tlye para ekleyip garantili s3 aldim kurtuldum:-) [ orjinal telefon gibisi yok.... Guncelledim 4.1.1 süper oldu
    kardeşim inş bu durumu satarken anlatmışsındır alan arkadaşa yata telefoncuyuda düşün yani şurda 50 lira kar edicem kul hakkına girmeyelim
    engerex bunu beğendi.

Yok yok milleti kazikladigim yok aldığım telefoncuya Sattım alırken güncelleme sorunu olmaz diye garanti vermişti ama sorun oluyor

Aynı sorun bendede var ama bir türlü yapamadım yardımcı olurmusunuz.

karavali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kaçak göçük çakma filan s3 htc one x alacağınıza orjnal 3310 kullanın daha iyi ciddiyim.
    azcık orjinal takılın çakmalarda sürekli başınız ağrır ve uğraşırsınız.
    18 ay türkiye garantili(telefonun 2. sahibiyim ilk sahibi yaşlı bi bayan kullanamadığı için geri vermiş şans benden yanaydı yani ) xperia arc aldım çok iyi daha sorun bile vermedi allahıma şükür ama kaçak filan alsaydım çoktan kafayı yemiştim.

#orjinal şart

Alıntı karavali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaçak göçük çakma filan s3 htc one x alacağınıza orjnal 3310 kullanın daha iyi ciddiyim.
    azcık orjinal takılın çakmalarda sürekli başınız ağrır ve uğraşırsınız.
    18 ay türkiye garantili(telefonun 2. sahibiyim ilk sahibi yaşlı bi bayan kullanamadığı için geri vermiş şans benden yanaydı yani ) xperia arc aldım çok iyi daha sorun bile vermedi allahıma şükür ama kaçak filan alsaydım çoktan kafayı yemiştim.

#orjinal şart
    dostum arkadaşında tlfide orjinal çakma olayı başka bişey sadece kaydı yok

karavali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

anlatmaya çalıştığımda o zaten hocam kayıt durumu filanda dahil yani

SDN Okuru

Standart galaxy s3 rom yükledikten sonraki durumu

kardeş şu anda şebeke yok ne yapmalıyım

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)