Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 24 ve 24
Like Tree2Beğeni
  • 1 Post By mstfanar
  • 1 Post By arslanav

Galaxy S3 Yedekleme, Rehber, Ram Sorunları

Samsung forumunda Galaxy S3 Yedekleme, Rehber, Ram Sorunları konusunu incelemektesiniz.

Arkadaşlar kolay gelsin; Samsung S3 cihazıma internette ne kadar araştırma yaptıysam da, uğraştıysam da, Kies üzerinden yedekleme yapamadım. Forumlarda yazılanları uyguladım ama nafile. Uygulamaları hiçbir şekilde yedekleyemiyorum. Ya "hazırlanıyor" şeklinde ...

Standart Galaxy S3 Yedekleme, Rehber, Ram Sorunları

Arkadaşlar kolay gelsin; Samsung S3 cihazıma internette ne kadar araştırma yaptıysam da, uğraştıysam da, Kies üzerinden yedekleme yapamadım. Forumlarda yazılanları uyguladım ama nafile. Uygulamaları hiçbir şekilde yedekleyemiyorum. Ya "hazırlanıyor" şeklinde onlarca dakika takılı kalıyor; ya da % bilmem kaçta saatlerce takılı kalıyor. Kies'i telefona ve bilgisayara yeniden yükledim, antivirüsü pasif ettim olmuyor.Ayrıca 833 Mb lık ramin 700-750 mb arası sürekli kullanımı var. Arka planda çalışan uygulamaları kapatıyorum, Es Task Manager vs benzeri uygulamalar kullansam da değişen yok. Bazen kasma yaşatıyor ve pil ömrü hiç tatminkar değil! Rehber desen evlere şenlik bazen 5 saniyeyi buluyor açması. Favori kişiler widgetı ekledim ordan belki hızlıca arama yaparız diye o da ayrı bir rezalet! (Facebook senkronizasyonu kapalı)Telefon 4.1.1 güncellemeli. Rootsuz. 6 sene iPhone kullandım bir tane sıkıntım olmadı. Telefona alışıyorsun ama yazılım İos'un kenarından bile geçemez. Artık çözüm bulamazsam da satacam telefonu o kadar sinir oldum.
    Konu REDFOKS tarafından (04-11-2012 Saat 09:06 ) değiştirilmiştir.

Arkadaş aplle fanı alın bunu alın bunu samsungu kötüleme çabaları vol15615315

BlackShopAre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

30 milyon satan bi telefon için bunları söylüyorsan yazık sana zaten asıl bunlarda sorun
    Konu BlackShopAre tarafından (04-11-2012 Saat 09:12 ) değiştirilmiştir.

mstfanar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çok fazla sorunun var s3'üm olmadığı için hepsini bilmem ama en son çıkan güncellemeyi yükledin mi telefonuna?
    Son güncelleme ile birlikte bir çok sorunda düzelme olmuş diyorlar, rehbere geç girme süresi de buna dahil.

Alıntı BlackShopAre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30 milyon satan bi telefon için bunları söylüyorsan yazık sana
    30 milyon sattı diye sorunsuz olması mı gerekiyor?
    denizbayir7 bunu beğendi.

BlackShopAre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gülücük koymayı unutmuşum saka mayetindeydi zaten yanlış anlaşılmasın şimdi koyarım

Arkadaşlar sorunlarım hala devam etmekte. Burada Apple fanı diye yafta vuracağınıza bana yardımcı olmanızı yeğlerdim. Apple bana maaş vermiyor; ben burada kullandığım telefonu kötüleyecek bir şekilde propaganda da yapmıyorum. Telefonun 30 milyon satması da umrum dışı. Bu sorunlar varsa eğer 30 milyon satan bir modelin üretici çözüm getirememişse yazık gerçekten.

Apple fanı olduğum doğruydu. 4s den ben bu telefona geçiş yaptım. Ve çok mutlu bir şekilde kullanıyordum ve daha önce neden geçmedim diye kendime kızdım. Ancak şuan da geçtiğim için ve "neden 6 senedir kullandığın telefonu değiştiriyorsun" diye kendime kızıyorum. Benim belirttiğin sorunlar bana mahsus sorunlar değil. Azıcık internette arama yapıldığında sorunlar zaten yaprak yaprak dökülüyor. Ama sanırım birçok kullanıcı benim gibi sorununa bir çözüm bulamamış. Şimdi bana söyler misiniz bu donaımda bir telefonun neden durduk yerde bu kadar Ram kullandığını, neden yedekleme de hata ile karşılaştığımı ve hala yedekleyemediğimi, neden uygulamaların %30 unda hatalar ile karşılaştığımı, neden rehbere geç girebildiğimi, neden ekranının fiziksel olarak bu kadar kalitesiz olduğunu, neden bazı oyunlarda bu donanıma rağmen kasma yaşandığını?..

Ben telefondan anlamayan biri değilim. Yıllardır haşır neşirim akıllı telefonlarla. Ve bu kadar yıllık tecrübeme rağmen bu tarz şeylerle daha üst sınıf bir telefon olak görüğüm cihazda karşılaşmak gerçekten sinir bozucu. 4s in üzerine para verip aldığım S3 ü, yeniden üzerine para verip 4s alacak seviyeye geldim. Gerçekten sinirlerimi bozdu bu telefon benim.

Polemik yaratmadan sorunlarıma gerçekten anlayan, bilen bir arkadaşım cevap verebilecekse cevap bekliyorum, yoksa canınız sağolsun.

Teşekkürler.

Alıntı Stillwater Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kolay gelsin; Samsung S3 cihazıma internette ne kadar araştırma yaptıysam da, uğraştıysam da, Kies üzerinden yedekleme yapamadım. Forumlarda yazılanları uyguladım ama nafile. Uygulamaları hiçbir şekilde yedekleyemiyorum. Ya "hazırlanıyor" şeklinde onlarca dakika takılı kalıyor; ya da % bilmem kaçta saatlerce takılı kalıyor. Kies'i telefona ve bilgisayara yeniden yükledim, antivirüsü pasif ettim olmuyor.Ayrıca 833 Mb lık ramin 700-750 mb arası sürekli kullanımı var. Arka planda çalışan uygulamaları kapatıyorum, Es Task Manager vs benzeri uygulamalar kullansam da değişen yok. Bazen kasma yaşatıyor ve pil ömrü hiç tatminkar değil! Rehber desen evlere şenlik bazen 5 saniyeyi buluyor açması. Favori kişiler widgetı ekledim ordan belki hızlıca arama yaparız diye o da ayrı bir rezalet! (Facebook senkronizasyonu kapalı)Telefon 4.1.1 güncellemeli. Rootsuz. 6 sene iPhone kullandım bir tane sıkıntım olmadı. Telefona alışıyorsun ama yazılım İos'un kenarından bile geçemez. Artık çözüm bulamazsam da satacam telefonu o kadar sinir oldum.
    dostum ayarlardan uygulama seçenekleri çalışanlar kısmından lüzümsuz gördügün uygulamaları durdur bilhassa eposta vs gibi şeyler var ram ciddi şekilde rahatlicaktır

Alıntı elyn_noyt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum ayarlardan uygulama seçenekleri çalışanlar kısmından lüzümsuz gördügün uygulamaları durdur bilhassa eposta vs gibi şeyler var ram ciddi şekilde rahatlicaktır
    Denemistim hocam onu da denedim. Maalesef değişen birsey olmadı. Kaldı ki tek sorununda bu değil... Kies'e es değer bir program var mı uygulama yedekleyebilecegim?..

Teşekkürler.

Denemistim hocam onu da denedim. Maalesef değişen birsey olmadı. Kaldı ki tek sorununda bu değil... Kies'e es değer bir program var mı uygulama yedekleyebilecegim?..

Teşekkürler.
    titanium backup var

arslanav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı plaksan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş aplle fanı alın bunu alın bunu samsungu kötüleme çabaları vol15615315
    Bencede fan katılıyorum sana 4aydir tik demedi bi sorunu flas player di oda çözüldü
    plaksan bunu beğendi.

Daha önceki bir konuda da söylemiştim JB ile birlikte takılmalar ve sorunlar yaşadım.Bana tavsiye root ederek siyah kernel sürümünü yüklemem yönündeydi.ICS sürümünde S3 standart iken yaşamadığım sorunları JB sürümünde root ederek çözümlemek bana çok akılane gelmiyor.Bu noktada konuyu başlatan arkadaşında bahsettiği gibi ram kullanımında bir artış olmuş gibi geliyor bana.ICS boş ram 779 iken butun acık uygulamaları kapattığımda 400 lü ram kullanımı kalırken (en düşük 372 gördüm) JB sürümüyle birlikte ram 833 olmasına karşın butun programları kapattığımda 510 gibi rakamlarda takılı kalıyor hatta suan arka planada bir program çalışıyor ram 659 da.
    Program temizlemeyi sadece görev yöneticisinden yaptım.(belleği sil yaparak) Karşılaştırmada bu şekilde olmuş ve yukarıdaki deneyim ortaya çıkmıştır.Konuyu bu şekilde değerlendirin lütfen.

Alıntı arslanav Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bencede fan katılıyorum sana 4aydir tik demedi bi sorunu flas player di oda çözüldü
    Arkadaşım yalancimiyim ben? İşinde gucunde adamım burda herseyi bırakıp sorunuma çözüm aramaya geldim Fan muhabbeti yapıyorsun hala... FOTOĞRAF ve VİDEODA çekip gondereyim ki ekranın? Laf kalabaligi yapmayın. Sende olmuyorsa bende oluyor, demekki bir sorun var. Çözüm arıyorum çözüm anlatabildim mi? ROOT olmadan çözüm önerisi bekliyorum.

Arkadaşlar telefonda şimdi de geç şarj olma problemi başladı. Prizden en az 4 saati buluyor şarj süresi. Önceden 2 saatte doluyordu. Diğer hiçbir sorunumuda çözemedim. Bilen anlayan kimse yok mu yahu?...

arslanav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşım yalancimiyim ben? İşinde gucunde adamım burda herseyi bırakıp sorunuma çözüm aramaya geldim Fan muhabbeti yapıyorsun hala... FOTOĞRAF ve VİDEODA çekip gondereyim ki ekranın? Laf kalabaligi yapmayın. Sende olmuyorsa bende oluyor, demekki bir sorun var. Çözüm arıyorum çözüm anlatabildim mi? ROOT olmadan çözüm önerisi bekliyorum.
    Arkadaşım madem öyle samsung müşteri hizmetlerini ara emin ol her soruna usenmeden saatlerce cevap veriyorlar hatta anlamadım de tekrar anlatıyorlar hatta telefonu elinize alın beraber uygulayalım diyorlar artı orasida seni kesmez ise servise yolla telefonu incelensin sadece sorunlarını yaz arıza bildirimine

SDN Okuru

Alıntı re13el Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok fazla sorunun var s3'üm olmadığı için hepsini bilmem ama en son çıkan güncellemeyi yükledin mi telefonuna?
    Son güncelleme ile birlikte bir çok sorunda düzelme olmuş diyorlar, rehbere geç girme süresi de buna dahil.

30 milyon sattı diye sorunsuz olması mı gerekiyor?
    merhaba.
    en son güncelleme hangisi? bende arkadaşa benzer problemler yaşıyorum. 4.1.1 i yükledikten sonra oldu ama önce ki romda sıkıntı yoktu.

SDN Okuru

bende s3 kullanıyorum ram seviyesi 500 - 600 civarlarında olduğu halde herhangi bi donma takılma olmuyo güncellemeni bi kontrol et kardeşim sen çünkü bu telefon bir çok testte üst seviyelerde çıktı . kendini kanıtladı yani

Kadir Sekme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

s3 için bir gerçek şu ki 1 gb ram yetmiyor. Ben bile bazen kasılma yaşıyorum ancak çok da mühim değil. Telefonun sana kazandırdığı artılar çok fazla. 6 senedir iphone kullandım ios yazılım kullandım diyorsun. Peki 6 senede ios' da ne değişti? Hiç bir şey.

Elindeki telefon hem android hemde samsung'un kendine has teknolojileri mevcut. İyi bilirsin iphone da yazı okurken ekran kararmasın diye ekrana dokunduğunu

Eğer çok sıkıntı yaşıyorsan kardeşim costum romlara bakmalısın. Onlar daha az sistem harcıyor ve gerçekten sağlam bir çok costum rom etrafta , beğendiğini kur

SDN Okuru

Standart Samsung Galaxy S3 Rehber Yedekleme

Arkadaşlar ben Samsung Galaxy S3 yeni aldım ve ilk defa kullanıyorum.
    Yazılanları pek anlıyamadım ama sizden ricam bana açıklayıcı şekilde adım adım anlatmanızdır.

Galaxy telefonuma rehberi aktarmışım. Ve bu rehberi yedeklemek istiyorum. Hani herhangi bi sorunla karşılaştığımda rehberime birşey olmasın diye.

Bu telefonun içindeki tüm rehberimi felan nasıl yedekleyeceğim? Şimdiden teşekkür ediyorum.

cihanakova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar dün Samsung s3 telefonumu motorla giderken düşürdüm. Geldiğim güzergaha geri dönüp aradım ancak bulamadım. Çaldırdım sesini duyabilirmiyim diye ancak şarjı bitti kapandı. Samsung Kies'ten aydalanamadım. Fakat telefonun ayarlarından rehberi senkronize ettim diye hatırlıyorum. Bunu nereye yedeklemiş olabilir ?

Jiraiya06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı cihanakova Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün Samsung s3 telefonumu motorla giderken düşürdüm. Geldiğim güzergaha geri dönüp aradım ancak bulamadım. Çaldırdım sesini duyabilirmiyim diye ancak şarjı bitti kapandı. Samsung Kies'ten aydalanamadım. Fakat telefonun ayarlarından rehberi senkronize ettim diye hatırlıyorum. Bunu nereye yedeklemiş olabilir ?
    Samsung accountuna olabilor ama nasil senkronize ettin biraz daha acabilir misin bir de keske dikkatli olsaydin ya .s

REDFOKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Senkronize etti isen gmail de duruyordur.

SDN Okuru

iyi günler bende telefonumu düşürdüm aradım ama bulamadım SAMSUNG GALAXS S3 elimde bir tek ıp adresi var internetten ıp adresine göre aramalar yardımcı olmuyor.ıp ile nasıl telefonu bulablirim yada bulabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim.çok üzüldüm lütfen yardım bekliyorum.

cihanakova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rehberin ayarlarından senkronize ettim galiba tam hatırlamıyorum

Maqemuya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba arkadaşlar telefonumun yedeğini kies ile almıştım fakat telefona full wipe yaptıktan sonra tekrar geri yükleyemiyorum yükleme ilerliyor fakat %71 de sürekli donuyor nedenini çözemedim yardımcı olabilecek varmı?

+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)