Galaxy S3 batarya ömrü hakkında?

Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 20 ve 20
Like Tree4Beğeni
  • 2 Post By Kayıtsız Üye
  • 1 Post By SamsungGalaxyS3
  • 1 Post By by_kingpin

Konu: Galaxy S3 batarya ömrü hakkında?

ufuk256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Exclamation Galaxy S3 batarya ömrü hakkında?

Arkadaşlar normalde telefonu şarja takıp bitmeden çıkardığımızda pil ömrünün azaldığı bir gerçek, Galaxy s3ü pc ye veri alışverişi için bağladığımda şarj oluyor veri alış verişini yaptığımda çıkarıyorum haliyle şarj etme işlemi bitmeden çıkarmış oluyorum. Çoğu zaman sürekli tak çıkar yapmak zorunda da kalıyorum bu şekilde sürekli tekrar edersek bu işlemi batarya ömrü kısalırmı?

Kayıtsız Üye

o eskiden di yeni nesil bataryalarda öyle bir durum söz konusu değil. hatta şarjın tam bitmesini bekleyip öyle şarjedersen asıl o zararlı. sen şarj tam bitmeden şarjet. yarıda da çıkarmanın bir zararı yoktur internetten araştırabilirsin. güle güle kullan.
    ufuk256 ve onurozan1047 bunu beğendiler.

ufuk256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkür ederim

Kadir Sekme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir zarari olacagini dusunmuorum

Racon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ölmezsin bosver

Alıntı Kayıtsız Üye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o eskiden di yeni nesil bataryalarda öyle bir durum söz konusu değil. hatta şarjın tam bitmesini bekleyip öyle şarjedersen asıl o zararlı. sen şarj tam bitmeden şarjet. yarıda da çıkarmanın bir zararı yoktur internetten araştırabilirsin. güle güle kullan.
    kesin bir cevap yok mu? bir çok kişide dediğinizin tam tersini söylüyor. şarjı tam bitirip öyle takın şeklinde

onurozan1047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı erdoganguler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesin bir cevap yok mu? bir çok kişide dediğinizin tam tersini söylüyor. şarjı tam bitirip öyle takın şeklinde
    Bir çok kişi eski bataryalar üzerinden söylüyor tam bitirip öyle takın diye.. Yeni telefonlardaki bataryalarda artık sorun olmuyor. İstediğiniz zaman şarjdan çıkartıp yarıda şarj edebilirsiniz. Sadece arada bir batarya kalibrasyonu yapmanız gerekir. Onun dışında bir sorun olmuyor. Emin olabilirsiniz ;)

bewko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şu batarya kalibrasyonu nedir

onurozan1047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Google amcadan öğrenebilirsin detayları.. Root olman gerekiyor falan. Bir çok yolu var. Hatta battery calibration tarzında şeylerle android için programlar bulabilirsin.

BlackShopAre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşlar benim bir sorum olacaktı bende ki batarya full bitikken 2 saate doluyor burdan anlaşılır bir sorun olduğu ama asıl sorun dakikada %2 ve daha fazlası sarj gitmesi %50 olana kadar normal kullanıyorum %50ye iniyor telefon kapanıyor batarya bom boş oluyor yani telefon sarjının %50 den asagıya indiğini göremiyorum ne yapabilirim

Alıntı BlackShopAre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim bir sorum olacaktı bende ki batarya full bitikken 2 saate doluyor burdan anlaşılır bir sorun olduğu ama asıl sorun dakikada %2 ve daha fazlası sarj gitmesi %50 olana kadar normal kullanıyorum %50ye iniyor telefon kapanıyor batarya bom boş oluyor yani telefon sarjının %50 den asagıya indiğini göremiyorum ne yapabilirim
    bence bataryanda problem var servise gidip şoklatabilirsin
    onurozan1047 bunu beğendi.

BlackShopAre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı SamsungGalaxyS3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence bataryanda problem var servise gidip şoklatabilirsin
    şoklamayla kesin düzelir mi ve benim bataryanın kaplaması soyuluyor ne yapmalıyım yenisini almakta istemiyorum çakmadır falan

by_kingpin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

"Lityum iyon piller diğer kimyasallarla hazırlanan denklerine oranla sıklıkla çok daha hafiftirler. Bunun sebebi lityum iyon pillerin en üst seviyede doldurulabilme yoğunluklarıdır. Li ion piller küçük ve taşınabilirdir. Li iyon piller için hafıza etkisi sorunu yoktur, dolayısıyla bu pilleri şarj etmek için tam olarak boşalmalarını beklemek gerekmez. Ayrıca yine aynı nedenden dolayı şarjı yarıda kesmek pil için olumsuz bir etki yaratmaz."

http://tr.wikipedia.org/wiki/Lityum_iyon_pil
    onurozan1047 bunu beğendi.

SDN Okuru

Standart slmmm

slm arkadaşlar yazdıklarınız işim gördü batarya ömrünü uzatmaya yardımcı oldu ama şu batarya kalibrasyonu icin söylediğinz recovery telefonumda bulamıyorum bana yardımcı olursanız sevirnirim

şarj %15 olunca baslat sarja ondan sonra ne zaman istersen cek ama %60 da fln şarja takarsan batarya omru kisalir

SDN Okuru

Standart acil cevap lütfen

Arkadaslar bugün galaxy s3 aldım daha yeni kullanıcıyım..yurtdısından geldiği için 0 değildi onun için s3 ün orjinal şarj aletini vermediler ama samsunga uyumlu baska bie şarj aleti aldım..

Benim endişem acaba orjinal şarj aletinde oldugu gibi şarjını saglam doldururmu

(çünkü orjinal sarj aleti ile sarj edilirse daha uzun gider diyenler var bana sacma geliyor çünkü her iki şarj aletiylede aynı elektriği alıyor sonucta..)

ve kullanıcıları varsa acaba orjinal sarj aleti ile kaç saate full sarj oluyor tamamen bitmiş haldeyken merak ettim?

(bendeki şarj aleti ile 2.5 saatte full sarj oluyor belki 3 saat)

cevaplarınızı bekliyorum arkadaslar acilen kolay gelsin..

not:Bendeki şarj aleti s3 ün kutusundan cıkan orjinal şark eleti değil fakat samsungun orjinal şarj aletidir..

goodtornado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    null
    Sarj aletinin amper degeri galaxy s3 de bin amperken diger samsung modellerinde 800 amper civarinda,amperin yuksek olmasi telefonun sarj olma suresini kisaltir,amperin dusuk olmasi her hangi bir soruna neden olmaz.

SDN Okuru

şarj aletinin amperinin düşük olması uzun vadede benim nokia n86'ımın batarya performansını epey azaltmıştı, sonra araştırıp uyumlusunu alınca tekrar düzelmişti ama.

goodtornado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    null
    Amper dusuklugu pili etkilemez, sadece sarj olma suresini etkiler. Tabi telefonun kendi sarj aletini kullanmak daha iyi olur, bazi gozden kacirilan deger uyumsuzluklari olabilir,

SDN Okuru

Sayın Doçent lütfen uydurmayın. Siz 1000 amperin ne demek olduğunu bilmiyorsunuz sanırım. S3 cihazın şarj aleti 5V 1 A enerji üretir.
    Diğer Samsung modelleri ise 800 mAH enerji üretir. Arada çok ciddi fark var.
    Amperin yüksek olması bataryanın canına okuyacağı gibi şarj aletini de tehlikeye atar. Çümkü anormal ısıl değerlere ulaşır. Düşük amper de ise batarya normal şarjda 10 saat dayanabiliyorsa , düşük amper ile şarj edildiğinde örnek olarak 6-7 saate düşer.

+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)