Telefon Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

kiliza79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar, telefon alacağım ve 6500 tl bütçem var.Ben İPhone 8 Plus ile Huawei Mate 20 Pro arasında kaldım.Siz bu iki cihazdan hangisini önerirsiniz veya farklı bir öneriniz var mı?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Karar vermek o kadar zor ki...

Zor değil mate 20 ekranı sorunlu googleda arat bulursun.
Ayrıca iphone 8plus haddinden fazla pahallı xr ondan her yönden üstün;
Tasarım
Ekran (liquid retina)
Batarya bariz
İşlemci farkla hemde
Kamera (xs serisi ile aynı lens+ işlemci farkı)
Güncellik ve kasadan kaynaklı yeni ios'a uyumluluk.
İkinci el değeri tasarımdan dolayı güncel kalır.
Daha yeni true tone teknolojisi
Daha sorunsuz tuş bozuldu sorunu yok
* bunlar xr'nin 8+'dan üstünlükleri. 8+ sadece arkada 2 kamera avantajı var ama çektiğin bir resmi en iyi xr gösterir.

Android olacaksa eğer note 9 al, mate 20prodan üstünlükleri;

Samsung süper amoled
Daha iyi ois
Samsung arayüz daha fazla özellikli işe yarıyor
Daha şık ve ağır duruşu
Daha uygun
Video bariz samsung üstün

kiliza79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mate 20 Pro da genel bir sorun gibi yazıyor ama düzeldi diyenlerde var.8 Plus'un bana cazip gelen kısmı çift kamera olması ve bokeh efekti falan.Aynı performans XR de olur mu dersin?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Mate 20 Pro da genel bir sorun gibi yazıyor ama düzeldi diyenlerde var.8 Plus'un bana cazip gelen kısmı çift kamera olması ve bokeh efekti falan.Aynı performans XR de olur mu dersin?

Hocam bokeh kısmını bir uygulama ilede halledersin yada telefonda belki vardırda bokeh'i abartmayın o kadar zor değil donanımsal olarak destekle belki daha iyi olur ama tek kamera ilede olacak iş o. Geri kalan yönleri bir dünya üstte yazdım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Xr dxomarktan 101 almış bir cihaz bu arada.

Son düzenleme:

kiliza79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam bokeh kısmını bir uygulama ilede halledersin yada telefonda belki vardırda bokeh'i abartmayın o kadar zor değil donanımsal olarak destekle belki daha iyi olur ama tek kamera ilede olacak iş o. Geri kalan yönleri bir dünya üstte yazdım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Xr dxomarktan 101 almış bir cihaz bu arada.

Anladım, teşekkürler aydınlattığın için :)

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Düzeldi diye biliniyor ama yinede risk var. Eğer ekranın boe olduğunu biliyorsan riskin azalmış olur. Eğer işini biliyorsan Mate 20 pro alınır. Ama riski almak istemiyorsan alternatif olarak note9 var.

İos istiyorsan xr’a göz atabilirsin. 8+’tan daha güncel donanıma sahip. Bokeh efekti onda da var ama sadece insanlarda(veya insana benzeyen heykellerde falan) yapabiliyorsun.

1040Berke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
iPhone XR kullanıyorum tek kameranın farkını hissetmezsin çerçeve takıntın da yok sanırım 8 plus’a da baktığına göre en iyisi xr

Emre ÇAMLI

Asistan
Reaksiyon puanı
335
Mate 20 pro da yeşil ekran sorunu vardı. Fakat mate 20 pro kullanıcıları yeşil ekran sorunu olduğunda huawei servisi sıfır telefonla değişim yaptı. Yani mağdur olma gibi seceneğiniz yok . Bu iki cihaz arasından mate 20 pro öneririm . Tasarım batarya kamera artıları mevcut. Ama hala mate 20 pronun fiyatını pahalı buluyorum açıkçası.

olcay.ypc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar merhaba . İphone 7 plus telefonum var note 8 e geçmeyi düşünüyorum .Sizce geçeyim mi deneyim ve önerileriniz nelerdlr .Teşekkürler