Eskiyen, hurdaya atmayı düşündüğünüz elektronik eşyalar

Bu konuyu okuyanlar

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,060
artık her evin izbelerinde, kenar köşelerinde, irili ufaklı aygıtlar mevcut. İyide ne yapacağız? anneler, babalar hemen hurdacıya satın ne yapacaksın yer kaplar der dururlar. yada bizde öyle düşünürüz. iyide bunları atmadan önce bazı ayrıntıları düşünmek lazım. meselâ;

Çamaşır makinasının altında bulunan devir daim pompası, hortumları tutan kelepçeler, sabitleme vidası, su atma hortumları,
Çamaşır makinasına 40 50 tl verirler. Devir daim pompasının fıyatı 50 60 tl

q1-2.png

yazıcının İçinde 2 ila 4 adet motor var. vidaları, dc motorlar 25 tl'den başlıyıp çıkıp gidiyor.

mikro-130-dc-motor-mini-elektrik-motoru-diy-motor-2_min.jpg

uzaktan kumandalı oyuncakları atmadan önce iyice düşünün. Uzaktan kumanda panelleri, motora bağlı hız artırma dişleri (redüktor)
kabasını atın, ayıklayın.

unnamed.jpg

bilgisayarın içindeki fanlar, vidaları, Kabloları, ufak köprü bağlantıları. .

s-l300.jpg

atmadan yada satmadan önce size lazım olanları tespit edin. Sonra ne yaparsanız yapın ama unutmayın 50 tl satarsınız. İçindeki aldığınız parça ise 30+ olabilir.

Son düzenleyen moderatör:

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,060
bahsettıgım gıbı cok değerlı malzemeler onemsenmedıgı ıcın ,hurdacılarda öldüm fıyatına alıp,prese atıyorlar,uyanık olanlarıda ıse yarıyacak olanı ayıklayıp satıyor,ıyı ama sız nıye bunları heba olmasına goz yumacaksınız,yarın ufak dc motor lazım olsa pıyasada arakı bulasın,ıstanbul ızmırde belkı ama dıger sehırlerde,yada su pompası(220 v ıle calısır),

uzaktan kumandalı oyuncakların ıcındekı parcalar,eskı wolkmenlerdebulnan yaylar,motorlar

ha ben bunları nereye koyacagım yerım yok demeyın bunlardan tedarık edın,garajınızda,ufak depo gıbı yerınız varsa orda ,yer bulun kalsın
yarın ne zaman nerde ne lazım olur bılınmez
381005602_tn30_0.jpg
6420_buyuk_zoom.jpg
HTB1RYqdLXXXXXcvapXXq6xXFXXX2.jpg
377466714_tn30_0.jpg

bunlar cok ısınızı gorur butun ıvır zıvırı,hırdavatı vs bunlarda tutabılırsınız,unutmayın,satın alırken dunyanın parasını oduyorsunuz,ısı bıtınce ölmüş fıyatına satıyorsunuz,tabı ıcındekı ıse yarayan malzemeyıde

genede sız bılırsınız,parada sızın,malda sızın

Nativist

Asistan
Reaksiyon puanı
10
ben kullanmadığım veya ömrümü tüketen eşyaları ihtiyaç sahiplerine veriyorum :)

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,060
ben kullanmadığım veya ömrümü tüketen eşyaları ihtiyaç sahiplerine veriyorum :)
kullanmadıkların icin sana katılırım,düşüncen güzel,ömrunu tuketen esyalar,bu konuda empatı yapmak lazım,kendılerını uyarıyormusunuz,arızasını,yahut olabılecek sıkıntıyı soyluyorsanız mesele yok,kaş yaparken, göz cıkarma deyımı ,sözü yerıne gelmesın

Son mesajlar