7 Plus Kasadan Çıt Sesi Geliyor

Bu konuyu okuyanlar

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Yani arkadaş kronik demek istedi:) Çoğunda var. Yabancı forumlarda da biraz araştırma yaptım ve şu sonuca vardım: iPhone 7 serilerinde home tuşunda taptic engine motoru mevcut. Bu motor dokunmatik algılayıcı ve aynı zamanda titreşim sağlayan bir motor. İşte bu titreşimin oluşabilmesi için orada bırakılan boşluk'tan geldiğini söylüyorlar.

Yine bu benim kendi şahsi fikrim. iPhone 7 ile Su geçirmezlik sertifikası alındı. Su geçirmez lik için daha önce iPhone serilerinde kullanılmayan bir mataryal den gelebileceğini düşünüyorum. Düşünüyorum diyorum çünkü daha iPhone 7 açmak nasip olmadı:)

Yine bir önceki serilerde de olmuştu iPhone 6 da ekranda boşluk iPhone 5 de ekrana bastırınca Çit sesi. iPhone 7 de de ses. Bence bu batarya yerleşiminden kaynaklanan Bir durum.

Kendim aynı zamanda teknisyenim. iPhone serilerinin içini açtığımda çoğu zaman Şunu görüyorum. Apple batarya yerleşimini yapamıyor. Batarya ekranın bir köşesine basınç uyguluyor. Diğer köşesi boşta kaldığı için bütün iPhone serilerinde ya ilk başta veyahutta sonradan bir esneme oluşabiliyor. Bunun sebebi batarya olmayan kısmın boşta kalması.

Velhasıl kafaya takılacak bir şey yok kardeşim

denizakca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
burada bahsedilen sorun esnetme değil, ses ekranın belirli bölgelerine bastırınca da geliyor, üstelik bi önceki telefonumda (6 plus) böyle bi sorun yoktu.

onursumak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. Birkaç gün önce İPhone 7 Plus aldım. Bende telefonun apple logosunun biraz üstünden telefonun üst kısmına kadar olan bölümün orta taraflarını ve kameranın biraz alt tarafını , ekranı alttan ve üstten bastırıp bırakınca tık diye bir ses geldiğini farkettim. Ve bu durum cidden çok sinirimi bozdu. Ciddiye alınması gereken bir sorun mu ? Sonradan başka sorunlara sebep olur mu ? Bundan dolayı herhangi bir sorunla karşılaştınız mı ? Ürünü iade etmeli miyim ve servise mi göndermeliyim ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Batubenn

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Hafızlar koskoca airbus bile hava şartları çok zorlu olduğunda değişik sesler çıkarıyor. Elinizdeki bir cihaz sonuçta yani

ZEKİ1453.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Birkaç gün önce İPhone 7 Plus aldım. Bende telefonun apple logosunun biraz üstünden telefonun üst kısmına kadar olan bölümün orta taraflarını ve kameranın biraz alt tarafını , ekranı alttan ve üstten bastırıp bırakınca tık diye bir ses geldiğini farkettim. Ve bu durum cidden çok sinirimi bozdu. Ciddiye alınması gereken bir sorun mu ? Sonradan başka sorunlara sebep olur mu ? Bundan dolayı herhangi bir sorunla karşılaştınız mı ? Ürünü iade etmeli miyim ve servise mi göndermeliyim ? Yardımcı olursanız sevinirim.
Arkadaş bendede var o ses yeni farkettim yeni aldım cihazı normal sanırım