Joomla 1.5 üye girişini gizleme

Bu konuyu okuyanlar

Vatansever

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar yarı resmi bir kurumun sitesini yapıyorum ve bu kurumdaki bir iki kişiye üye girişi şifresini vererek makaleleri gördükleri yerde düzenleyebilmelerini istiyorum işin burası hiç sorun değil sorun bu üye girişi kısmını gizlemek istiyorum bu kişilerin siteadı/administrator yolunu kullanarak kontrol paneline ulaşmadan doğrudan makaleleri değiştirsinler ama anasayfada giriş modülü görünmemeli mesela sitenin altında telif hakkı yazan yere gözden kaçacak bir harf yazıp buna bir link vermek istiyorum buna tıklatınca üye giriş kısmı açılsın yada sizin bir öneriniz varmı yapmak istediğim bu nasıl yapabilirim

:biggrin:

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
giriş modülünün görüneceği yerleri seçebiliyorsun ya. hangi bölümlerde görülebilmesini.. Bunu bildiğini varsayarak anlatıyorum...

Yeni bir bölüm veya kategori oluştur, bu kategori ya da bölümde giriş modülünün görünmesini sağla...

o kategori ya da bölümüme hiçbir menüde link atama. yani insanların haberi olmayan ama herkese açık bir bölüm açmış olacaksın..

işte o bölümün linkini de istediğin gibi aşağılarda bi yerde bi harfe link ver :D

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Joomla kontrol panelini kullanmadan yazı düzenlenemez ki. Onların en basit şekilde makale yöneticisi bölümünü öğrenmeleri gerekiyor. Bu da çok zor değil. Diğer türlü her şekilde düzenlemek için orası açılacak. Kaçış var mı?

Vatansever

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dediğini düşünmüştüm ama işin içinden çıkamadım modülün ayarlarına geldiğimde mainmenü ve topmenü'ler içinden istediğinde görüntülensin seçeneği var bunlardan herhangi birinden yeni birtane oluştursam yayından kaldırdığım an işe yaramıyor yayından kaldırmazsamda bunlar görünüyor senin dediğin bölüm yada kategori oluşturu anlayamadım modülün gösterilebilecekleri arasında menü yada kategori yok biraz daha ayrıntılı açıklarsan sevinirim. Bölüm oluştursamda nasıl olacak ve linkini nasıl bulucam biraz daha açarmısın

---------- saat 14:47 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:44 eklenmişti ----------

Joomla kontrol panelini kullanmadan yazı düzenlenemez ki. Onların en basit şekilde makale yöneticisi bölümünü öğrenmeleri gerekiyor. Bu da çok zor değil. Diğer türlü her şekilde düzenlemek için orası açılacak. Kaçış var mı?
yönetim paneline girmeden yazarın şifresiyle giriş yapıldığında yazarın yazdıklarının üzerinde temaya göre değişir tabi bende küçük not defteri simgesi beliriyor buna tıklatınca o makale düzenleyicide açılıyor hiç yönetim paneline girmeden

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Dediğini düşünmüştüm ama işin içinden çıkamadım modülün ayarlarına geldiğimde mainmenü ve topmenü'ler içinden istediğinde görüntülensin seçeneği var bunlardan herhangi birinden yeni birtane oluştursam yayından kaldırdığım an işe yaramıyor yayından kaldırmazsamda bunlar görünüyor senin dediğin bölüm yada kategori oluşturu anlayamadım modülün gösterilebilecekleri arasında menü yada kategori yok biraz daha ayrıntılı açıklarsan sevinirim. Bölüm oluştursamda nasıl olacak ve linkini nasıl bulucam biraz daha açarmısın

---------- saat 14:47 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:44 eklenmişti ----------

yönetim paneline girmeden yazarın şifresiyle giriş yapıldığında yazarın yazdıklarının üzerinde temaya göre değişir tabi bende küçük not defteri simgesi beliriyor buna tıklatınca o makale düzenleyicide açılıyor hiç yönetim paneline girmeden
Bunu bilmiyordum. Aklıma sorunun ile ilgili bir çözüm geldi ancak bunu yapmak için de sağlam PHP bilgisi gerekir herhalde. Giriş formunu başka bir sayfaya koyarsın ve aşağıya da bağlantısını verirsin. Onlar bu bağlantıya tıklayarak yeni sayfada giriş formunu görür, girerler.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Ftp içindeki adminastor dosyasını yönetim olarak değiştirirsin olur biter :D siteadı/yönetim :D

Vatansever

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ftp içindeki adminastor dosyasını yönetim olarak değiştirirsin olur biter :D siteadı/yönetim :D
caaheell!!!!! administrator klasörünün adını değiştirdiğinde admine girilememediğini sağır sultan biliyor hemde benim sorumu okumadan sallamışsın ben ne sordum sen ne yazdın... Neyse ben sorunumu çözdüm Core Design Ajax Admin Utility modülü ile sorunumu çözdüm bunda modül küçük bir anahtar simgesi yanındada Login yazısı olarak görünüyor anahtar simgesini şeffaf resimle değiştirdim login yazısınıda dil dosyasından bir nokta ile değiştirdim ve bu modülü gözlerden çok uzak bir bolümde görüntüledim böylece kullanıcı girişi kısmı sadece bir nokta olarak görünüyor ve ana sayfada değil başka bir bölümde göze çarpmayan bir yerde görüntülediğim için kolay kolay kimse keşfedemez...
:clover:

xesdeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sayfanın istediğin bir yerine bir karakter yaz. Karaktere KULLANICI GİRİŞİ linki ver. Sonra karakteri zeminle aynı renk yap. Giriş yapacak arkadaşlara karakterin yerini göster. Üzerine fareyi getirdiklerinde fare tıklama şekli alacaktır.