gerçekten çıldıracağım, telefon önerisine ihtiyacım var

Bu konuyu okuyanlar

xShift

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Yok Xiaomi kâr payını düşük tutup gerçekten iyi telefonlar yapıyor, yok Huawei fotoğraf kalitesi çok iyi ama video rezalet çekiyor, yok Samsung çok pahalı, yok Lenovonun telefonları 2016 tan kalma, yok Nokia 6 bana tam yetmiyor Nokia 8 pahalı kaçıyor.
Aylardır araştırıyorum ve artık alacağım açık ve net.
Bir telefonu tam alıcakken bir eksiği çıkıyor ve vazgeçiyorum.
Şöyle 3-6 GB RAM, 32-64 GB depolama alanı, iyi bir video ve fotoğraf kalitesi (vlog tarzı videolar için özellik), gerçekten uzun giden ya da hiç olmazsa gün sonunu öyle böyle getirebilecek, Dolby Atmos olursa iyi, olmazsa Lenovo K5 i sırf müzik dinlemek için kullanacağım, oyun oynatıp oynatması hiç önemli değil, gövdesi sağlam olsun Lenovo K5 gibi, aksesuarları ucuz olursa iyi olur, ekran 5.1-5.5 (16:9 için konuşuyorum) 1080p ve üstü çözünürlük olsun.
Kusuruma bakmayın baştan sağma oldu gibi ama artık gerçekten çıldıracağım. Sırf telefon için birçok projemi geciktiriyorum, ama telefonlarda hep bir eksik bulduğum için alamıyorum. 2000₺ yi geçmez ve 2 yıl sorun yaratmadan götürürse iyi olur.

20180803_040549.jpg

Şunlar olmazsa olmaz.

djdestroyer01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Samsung Galaxy Note FE düşünebilirsin. Hala güzel bir cihaz. iPhone 6S de düşünebilirsin. İnternette sıfırları bazen bayağı indirimli oluyor. (HepsiBurada, N11 vs.)

xShift

Asistan
Reaksiyon puanı
40

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Xz1in bataryasi kötü değil ama tasarim göreceli tabii

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
XZ1 tasarımı ve bataryası ile beni kaybediyor. Nokia 8 ise 30 FPS üstünde video kaydedemiyor?
Bütün hepsinin birleştiği özellik bu fiyat bandında yok maalesef. En iyi iki alternatif Nokia 8 ve XZ1. Batarya konusunda da XZ1 iyi ama tasarımı bilemem.

xShift

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Nokia 8 batarya konusunda kötü mü? Çok bir beklentim yok artık dediğim gibi.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrıca Samsung S7 edge e ne dersiniz?

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Nokia 8 batarya konusunda kötü değil 1 günü çıkartır. S7 Edge ben şahsen önermem daha güncelleme almayacak bir telefon.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Nokia 8 batarya konusunda kötü mü? Çok bir beklentim yok artık dediğim gibi.

Ayrıca Samsung S7 edge e ne dersiniz?
Güncelleme takıntın yoksa s7 edge çok güzel telefon alınabilir

Vovo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bu konuda size hak veriyorum bende 5 aydır ne alsam diye bocalayıp durdum tam nokia 8 de karar kıldım serviste çalışan arkadaş sakın bulaşma dedi. Samsung kullanıcısı olarak gereksiz yazılımları, kısa süre içerisin de telefondan güncelle desteğini çekmesi, servisin her hataya kullanıcı odaklı bakmasından dolayı samsungdan da vazgeçtim. Nubia alayım dedim burda 4 5 arkadaş uzak dur dedi. Sony kullanan 3 arkadaşımın servis maceralarından sonra onu kesinlikle düşünmez oldum derken gittim garantisiz Xiaomi 6X aldım :D

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Aynısı bana da olmuştu istediğim fiyat aralığında ve kriterlere uygun telefon yoktu hep bir eksik oluyordu.
Sana önerim xz1 alman.Tamam batarya seviyesi düşük olabilir ancak emin ol gübü çıkartacaktır ve nokia 8 den biraz daha iyi bir cihaz

xShift

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Peki Nokia 6.1 gibi telefonlar çıkacakmış Nokia cephesinden. Sizce onları beklemek mantıklı doların amansızca arttığı günlerde. Ayrıca Xiaomi mi 5S Plus 64 GB da gözüme çarpıyor ama kamerası hakkın hiç iyi yoruma denk gelmedim. Diğer yandan Lenovo P2 alayım diyorum ama eski olması gözümü korkutuyor.

Ayrıca Lenovo K6 note da gözüme çarpıyor, Nokia 6 ile aynı fiyatta iken sizce alınır mı? Ayrıca şuanki telefon aldığım günden beri 750₺ ve almışken harbiden "bak işte bu yeni telefon" hissini de yaşamak istiyorum ama Nokia 6 ve Lenovo K6 note bunu yapar mı bilmiyorum. Ki Nokia 6 k5 ile aynı işlemciyi kullanıyor.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,172
Peki Nokia 6.1 gibi telefonlar çıkacakmış Nokia cephesinden. Sizce onları beklemek mantıklı doların amansızca arttığı günlerde. Ayrıca Xiaomi mi 5S Plus 64 GB da gözüme çarpıyor ama kamerası hakkın hiç iyi yoruma denk gelmedim. Diğer yandan Lenovo P2 alayım diyorum ama eski olması gözümü korkutuyor.

Ayrıca Lenovo K6 note da gözüme çarpıyor, Nokia 6 ile aynı fiyatta iken sizce alınır mı? Ayrıca şuanki telefon aldığım günden beri 750₺ ve almışken harbiden "bak işte bu yeni telefon" hissini de yaşamak istiyorum ama Nokia 6 ve Lenovo K6 note bunu yapar mı bilmiyorum. Ki Nokia 6 k5 ile aynı işlemciyi kullanıyor.
Nokıa 8 neyini karşılamıyor...

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315

K6 Note fiyatının hakkını veriyor önecelikle, kullanan tanıdıklarım çok memnun 900-1000tl için iyi bir seçenek olabilir.2000tl seviyesinde kapasitif tuş vs. istediğiniz için seçenekler daralıyor fakat belirttiğiniz kriterlere en uygunu S7.

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Her mobil cihazın mutlaka bir eksi yönü olacaktır, önemli olan sizin hangi eksi yönden en az etkileneceğinize karar vermeniz. Örnek vermek gerekirse ben huawei kullanıyorum çünkü video ile yüksek grafikli oyunlar ile işim yok, 40 yılda belki bir kere video çekersem çekerim onda da cihazın sağladığı performans benim için yeterli. Sizin için video önemliyse samsunglardan yana tercih kullanın. Demem o ki hangisi için neyden feragat edebileceğinize önce karar verin sonrasında zaten kolay bir şekilde tercihinizi yaparsınız

xShift

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Ayrıca Lenovo K6 note da gözüme çarpıyor, Nokia 6 ile aynı fiyatta iken sizce alınır mı? Ayrıca şuanki telefon aldığım günden beri 750₺ ve almışken harbiden "bak işte bu yeni telefon" hissini de yaşamak istiyorum ama
Nokıa 8 neyini karşılamıyor...
60 FPS hiç bir şekilde video kayıt edemiyor ve bu benim için çok büyük bir eksik.

Reaksiyon puanı
5,172
Ayrıca Lenovo K6 note da gözüme çarpıyor, Nokia 6 ile aynı fiyatta iken sizce alınır mı? Ayrıca şuanki telefon aldığım günden beri 750₺ ve almışken harbiden "bak işte bu yeni telefon" hissini de yaşamak istiyorum ama

60 FPS hiç bir şekilde video kayıt edemiyor ve bu benim için çok büyük bir eksik.
60 fps ne kaydetceksin

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Vlog icin 60fps şart. Nokia 8 elenior bu yüzden. Huawei olmaz videoda çok kötü zaten.

Recepagax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Her mobil cihazın mutlaka bir eksi yönü olacaktır, önemli olan sizin hangi eksi yönden en az etkileneceğinize karar vermeniz. Örnek vermek gerekirse ben huawei kullanıyorum çünkü video ile yüksek grafikli oyunlar ile işim yok, 40 yılda belki bir kere video çekersem çekerim onda da cihazın sağladığı performans benim için yeterli. Sizin için video önemliyse samsunglardan yana tercih kullanın. Demem o ki hangisi için neyden feragat edebileceğinize önce karar verin sonrasında zaten kolay bir şekilde tercihinizi yaparsınız
Huawei hangisini kullanıyorsun ?

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
XZ1 Bana göre asil duruyor tasarım göreceli tabiki ama bataryasıda günü çıkartıyor dediklerine göre bence çak bi tane kafan rahatlasın