Minecraft ısınma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

AliAydın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlaracil bi problemim var. birkaç gündür bilgisayarımda şu sornla karşılarıyorum
bildiğimiz gibi minecraft oyunu bilgisayarı fazla yoran bir oyun değil ama leptopda minecraft oynarken işlemci sıcaklığımın 99 dereceye kadar çıktığını gördüm
99 dereceden sonra bilgisayar zaten direk kendini kapattı. bı ısınmanın sebebi ne olabilir
( cevabı bilenler yazsın, bilmeyenler veya emin olmayanlar yazmasın. sadece olma ihtimali yüksek olan sebepleri bilenleryazsın ki sonradan ben işe yaramayacak şeyler denemiyim )

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Başka oyunlar da oluyor mu ?

Bilgisayarın temizliği ve termal macunu en son ne zaman yapıldı ?

Laptop marka modeli nedir ?

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Laptop soğutucusu varmı? Ayrıca minecraft bilgisayarı fazla yoran bir oyun değil? Bilgisayarın kötüyse 100 e bile çıkar. Termal macun yenilendi mi?

AliAydın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptop soğutucusu varmı? Ayrıca minecraft bilgisayarı fazla yoran bir oyun değil? Bilgisayarın kötüyse 100 e bile çıkar. Termal macun yenilendi mi?
termal macun yeni hatta yeni olmasına rağmen yenilemiştim termal macunda sorun yok soğutucu kullanmıyorum ısındığı zaman buz torbası kullanıyorum

---- Mesajlar birleştirildi ----

Başka oyunlar da oluyor mu ?

Bilgisayarın temizliği ve termal macunu en son ne zaman yapıldı ?

Laptop marka modeli nedir ?
başka oyunlarda bu kadar olmuyor
fan temizliği falan hepsi iyi durumda termal macun da gayet iyi
marka: Casper Nirvana CKU.2020-4K05V-B

Son düzenleme:

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Casper pc'ler çok ısınabiliyor ayrıca oyuna 2gb ram ve üstü ram verin.

AliAydın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
leptobum gayet iyi ekran kartı işlemci falan çoğu oyunlarahatlıkla oynatıyor ama bu ısınma sorunu birkaç gündür olmaya başladı

Casper pc'ler çok ısınabiliyor ayrıca oyuna 2gb ram ve üstü ram verin.
ama normalde böyle olmuyodu birkaç gündür bu sorun var ve oyuna nasıl ram vericem ?

Son düzenleme:

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
ama normalde böyle olmuyodu birkaç gündür bu sorun var ve oyuna nasıl ram vericem ?
İnternete yazarsanız nasıl verildiğini öğrenebilirsiniz. Bilgisayarın ekran kartı, işlemci modelini öğrenebilirmiyim?

Bilgisayarınız çok iyi değil minecraft gibi bir oyunu son sürümünü rahat oynayamazsınız. İyi bir soğutucu almanızı öneririm.

Son düzenleme: