Half life 2 Synergy Türkçe Yama

Bu konuyu okuyanlar

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
Merhaba. Kuzenimle Half life 2 , hl2-ep1, hl2-ep2 Aldık Ve Synergy üzerinden beraber oynuyoruz. Ancak oyun Türkçe değil. Türkçe menüyü var, hl2 nin kendisinde türkçe altyazı var ama synergy üzerinden açmaya çalıştığımda yalnızca anamenü Türkçe altyazı Türkçe değil. Sorunu çözebilecek var mı?

hkalaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Synergy'den Türkçe olarak oynamak istiyorsan Half-Life 2 oyununun içerisinde dil dosyalarında İngilizce olan dil dosyalarını yedekle ve sil. Daha sonra da Türkçe dil dosyasını sildiğin İngilizce isimleri ver. Half-Life 2 İngilizce olacak ama Türkçeyi kopyaladığın için Türkçe açılacak. Aynı şekilde Synergy'de Türkçe açılacaktır.
Umarım anlatabilmişimdir.

Steam\SteamApps\common\Half-Life 2\hl2\resource klasörü içindeki dil dosyalarını değiştireceksin.

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
1 ay sonra mesaj yazmışsınız ama zaten yamayı yaptım ve oyunu bitirdim. Yinede teşekkürler.

hkalaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun süreden beridir bu siteye girmemiştim. Mesajınızı görünce hemen yazayım dedimdi.

quamid

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Türkçe yamayı kurdun mu? Kurduysan sunucu'da ''cc_language Turkish'' gibi bir komuttu hatırlamıyorum konsolu açıp onu yazıcaksın.
Ne Türkçe yaması? Ya eğer basamakları hatırlıyorsan sana zahmet olmazsa nasıl yapacağımı yazabilir misin? Arkadaşla başladık, arkadaş daha önce hiç Half Life oynamamış hikayeyi yeni öğreniyor. İngilizceside zayıf, sürekli nolduğunu anlatmak zorunda kalıyorum. Denemediğim yol kalmadı şu Türkçe altyazı için ama yok, yapamadım bi türlü hiç kaynak falanda yok.

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
Half Life 2 – %100 Türkçe Yama burdan Türkçe yamayı indir ama indirirken aşağıda attığım dizine kur. Daha sonra aynı sunucuya girdiğinizde konsolu açıp ''cc_language Turkish'' yazın oyun Türkçe olur.
C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Half-Life 2\hl2\resource

quamid

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Half Life 2 – %100 Türkçe Yama burdan Türkçe yamayı indir ama indirirken aşağıda attığım dizine kur. Daha sonra aynı sunucuya girdiğinizde konsolu açıp ''cc_language Turkish'' yazın oyun Türkçe olur.
Teşekkür ederim deneyeceğim. Konuyla alakasız fakat bi sualim daha olucak. Benim hesabımda CS ve Half Life 2 başarımları buga giriyor. Daha önce abimin hesabından half life 2 ve episodelarını bitirdim ve CS oynamıştım, doğal olarak bazı başarımları kazandım. Şimdi kendi hesabımdan tekrar oynuyorum fakat Steamden bakınca Half Life başarımları hiç kazanılmamış dururken oyun içine girdiğimde başarımların 20 küsür tanesi kazanılmış duruyor. Yani başarımları kazanamıyorum. Aynı şekilde CS'de bazı başarımları yaptığım halde kazanmazken bazılarınıysa kazanabiliyorum. Bazı başarımlarda ilerleme dahi kaydedemiyorum. Sırf bu yüzden half life ve episodelarını silip tekrar kurdum. Yine düzelmedi. Eğer bir bilgin varsa yardımcı olabilir misin? İnternette hiçbir yerde bu konu hakkında bir şey bulamadım.

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
Teşekkür ederim deneyeceğim. Konuyla alakasız fakat bi sualim daha olucak. Benim hesabımda CS ve Half Life 2 başarımları buga giriyor. Daha önce abimin hesabından half life 2 ve episodelarını bitirdim ve CS oynamıştım, doğal olarak bazı başarımları kazandım. Şimdi kendi hesabımdan tekrar oynuyorum fakat Steamden bakınca Half Life başarımları hiç kazanılmamış dururken oyun içine girdiğimde başarımların 20 küsür tanesi kazanılmış duruyor. Yani başarımları kazanamıyorum. Aynı şekilde CS'de bazı başarımları yaptığım halde kazanmazken bazılarınıysa kazanabiliyorum. Bazı başarımlarda ilerleme dahi kaydedemiyorum. Sırf bu yüzden half life ve episodelarını silip tekrar kurdum. Yine düzelmedi. Eğer bir bilgin varsa yardımcı olabilir misin? İnternette hiçbir yerde bu konu hakkında bir şey bulamadım.
Steam desteğe yaz o konuyu bilmiyorum.