Komsu ulkelerden telefon almak

Bu konuyu okuyanlar

-TeknoUzMan-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Gurcistan KKTC gibi vizesiz kolay gidilen ulkelerden telefon almak karli gelirmi simdi olmasa bile belki yazin hidebilirim (dolar )
Ne kadar fark eder ve nasil sorunlarla karsilasabilirim ...daha once yapan?

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Gurcistan KKTC gibi vizesiz kolay gidilen ulkelerden telefon almak karli gelirmi simdi olmasa bile belki yazin hidebilirim (dolar )
Ne kadar fark eder ve nasil sorunlarla karsilasabilirim ...daha once yapan?
Daha önce yapmadım ama abim oraya gidip almayı düşünüyor, daha karlı oluyor. gürcistanda en azından kesin diyebilirim. Sadece garantide ne olur bilmiyorum.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Mersin’den kıprısa çok gezmeye gittim ama hiç aklıma gelmedi bir daha gidersem bir araştırayım bende merak ettim siz sorunca.

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Geçtiğimiz yaz Ukrayna'ya gitmiştim.. TR Fiyatı ile Ukrayna'da ki satış fiyatı arasında 750-1.000 TL arası fark vardı.
10 gün önce tekrar gitmiştim. 21.999 UAH fiyatı vardı iPhone 7 Plus'un .
Geçen sene 1 TL = 7,2 UAH'dı
Oraya olduğum süre boyunca önce 6,2 sonra da 6,05'e düştüğünü gördüm.Yani TL karşısında değer kazanmıştı. Şuan anlık baktığım zaman 5.81'e kadar düştüğünü gördüm. Demem o ki, doların giderek değer kazanması ve TL'nin hızla değer kaybetmesi sonucu hiç bir şey farketmeyecektir. Bu gidişle zaten fiyatlar hemen hemen aynı rakama gelecektir. Yurtdışından cihaz almanın bi avantajı yok. Kaldı ki Gürcistan diyorsun.. ! TL =0.54 Lari ediyor.
Ukrayna'dan bile ucuza alamayacağın telefonu Gürcistandan almayı boşuna bekleme..
IMG_0778.JPG